Vstupenky online

Junioři i dorostenci hostí Havířov, také venkovní duely slibují zajímavou podívanou

Helena Hegeďová • 24.10.2018

O další body se mládežnické celky Vsetína porvou hned ve čtyřech utkáních. Dorostenci zahájí další kolo soutěže již ve čtvrtek, na ledě Přerova, který zatím předvádí nevyrovnané výkony. Pátek bude patřit domácímu utkání juniorů, kteří se utkají proti tradičnímu soupeři z Havířova. AZ se na Lapači představí i o den později, kdy přijede dorostenecké mužstvo. V sobotu se k dalšímu duelu odeberou také junioři.

Junioři

Junioři se v uplynulých dvou kolech představili na kluzištích soupeřů a byl to pro ně ten nejméně vyvedený týden v dosavadním průběhu soutěže. Vždy si totiž vsetínští mladíci připsali jednu výhru a jednu prohru, tentokrát však získali pouze jeden bod. Ten vystřelil v samostatných nájezdech v Přerově Marco Lukačka. Toto utkání se odehrálo v sobotu a Valaši v něm, i přes dobrý výkon, padli 2:4. Dva góly se juniorce podařilo vstřelit také o den dříve ve Zlíně, ale ani tam to na vítězství nestačilo. Hostující celek dvěma přesnými ranami srovnával zlínské vedení, do kterého se domácí dostali již v úvodu první třetiny. Beranům ale patřila i závěrečná slova v podobě rozhodující branky ve třetí třetině a rychlým gólem v nadstavbě.

Před těmito zápasy drželi Vsetínští třetí příčku, nyní jsou v tabulce čtvrtí, ale na Zlín ztrácejí pouhý jeden bod. Samozřejmě se však musí dívat i směrem dolů, protože těsně pod Vsetínem jsou o bod Havířov a Přerov. Pokud nakoukneme do týmových statistik, může nás zaujmout úspěšnost vsetínské střelby, která činí 10,9%, na druhou stranu mají Valaši nejvíce inkasovaných branek – gólmani VHK dohromady inkasovali již 57x. V osobních statistikách pak figuruje nejvýše Daniel Klímek. Ten je se svými šestnácti (8+8) body na šestém místě ve skupině D. V počtu vstřelených branek mu pak mezi Vsetínskými sekunduje Lukáš Frydrych (8+5).

Zápas: 26. 10. Vsetín – Havířov 17:30

Vzájemná utkání v sezóně:
14. 9. Vsetín – Havířov 4:2
30. 9. Havířov – Vsetín 0:5

Havířovští mladíci neprožili dobrý start do sezóny, když si hned v jejím úvodu připsali sedm porážek v řadě. Svůj první úspěch zaznamenali až posledního září, když na domácím ledě přehráli právě Vsetín 5:0. Na tento výkon navázali hned v dalším utkání a gólman Jiří Matoušek udělal svou druhou nulou (tentokrát proti Přerovu) vše pro to, aby nyní držel post druhého nejlepšího gólmana celé soutěže. Jeho procentuální úspěšnost činí 94,29% a s úspěšností 91,67% odchytal také 34 minut v utkáních Chance Ligy proti Prostějovu a Kadani.

Havířovští junioři už dál zaváhali jen proti vedoucím Vítkovicím, minulý týden totiž proti Třinci (4:2) a Zlínu (5:1) opět uspěli. Co se týče hráčských statistik, byl už zmíněn gólman AZetu, Jiří Matoušek. Leč je však Havířov až na předposledním místě tabulky, má kromě druhého nejlepšího gólmana v lize také druhého nejproduktivnějšího hráče skupiny D. Je jím Dominik Pawliczek (11+8). Jeho jedenáct vstřelených branek jej zároveň řadí do tria nejlepších střelců skupiny. Po jeho boku najdeme dva hráče Vítkovic.

Zápas třináctého kola se odehraje na vsetínském Lapači, přijďte tedy juniory podpořit, protože Valaši mají svému soupeři dozajista co vracet. A to nejen vzhledem k předchozímu utkání, které skončilo pro zelenožluté nepříznivě 0:5. V havířovském kádru zahlédneme opravdu skvělé hráče a v obou táborech se najdou ti, kteří pamatují loňské napínavé bitvy v kategorii staršího dorostu nejen v základní části, ale také v nadstavbě či před kole play-off, ze kterého se nakonec Havířovští dostali dál, a nechybělo mnoho, aby v osmi-finále překvapili favorita z rakouského Salzburgu.

Zápas: 27. 10. Vítkovice – Vsetín 17:00

Vzájemná utkání v sezóně:
15. 9. Vítkovice – Vsetín 9:1
5. 10. Vsetín – Vítkovice 3:10

Hned o den později se juniorka představí na ledě vedoucích Vítkovic. Ani proti tomuto soupeři Valaši v minulém vzájemném měření sil nebodovali a museli po porážce 3:10 na domácím kluzišti sklopit hlavy. Ostravský celek je suverénně nejlepším týmem, což prokazuje nejen dosud získanými body nebo prvenstvím ve většině týmových statistik, ale také skóre, se kterými ze zápasů odchází. Kromě Vsetína tak schytal vysokou porážku například také Přerov, který v předminulém kole devětkrát inkasoval a sám kotouč za Dolíškova záda neposlal ani jednou. V posledním odehraném zápase ale Ostrava tak jistá nebyla. S Oceláři padly Vítkovice v prodloužení.

Vítkovice vedou tabulku o 8 bodů, mají nejlepší úspěšnost střelby, nejvíce vstřelených gólů na zápas, jejich přesilovky i oslabení jsou procentuálně nejlepší ve skupině. Je opravdu složité najít něco, co by tomuto týmu nešlo. Není proto náhoda, že hned tři vítkovičtí útočníci jsou mezi pěti nejproduktivnějšími hráči skupiny D. Jedná se o Petra Fridricha (8+14), Jakuba Lewandowského (8+11) a Jana Bernovského (11+7). Pokud naše oko spočine na statistikách a kanadských bodech obránců, najdeme na první příčce skupiny a zároveň na druhé příčce celé soutěže, Marcela Kunce. Tento vítkovický bek má na svém kontě čtyři góly a dvanáct asistencí. A v tomto momentě musíme jeho čísla propojit s výkonem v již zmiňovaném utkání s Přerovem. Kunc se totiž na výhře svého celku 9:0 podílel sedmi asistencemi.

Sestavy v minulém kole:
Vsetín: Sachr – Lašák, Zeman, Š. Jenáček, Pernický, Kožený, J. Jenáček – Klímek, Zetocha, Pospíšil, Lukačka, Krupa, Vašenka, Petriska, Frimel, Frydrych.
Havířov: Matoušek – Zdeněk, Uhlíř, Pavelek, Grygar, Koubek, Ševěček, Thiel – Béreš, Pindel, Bambula, Juhász, Adámek, Pawliczek, Mastič, Bochnak, Tomeček, Revaj, Dufek K.
Vítkovice: Piták – Kunc, Bílý, Smička, Zapletal, Vacula, Kučera, Věntus – Konečný, Fridrich, Bernovský (C), Lednický, Lewandowski, Vojtovič, Beránek, Mrva, Blaško, Potočný, Ivan.

Dorost

Vsetínští dorostenci odehráli v minulém týdnu pouze jedno utkání. V domácím zápase změřili své síly se sousedním Zlínem, čímž se zopakovalo derby z prvního kola soutěže, které však bylo hráno na Zimním stadionu Luďka Čajky. A stejně jako předtím, i teď zvítězili Berani. Nyní to ale bylo utkání velice vyrovnané a téměř po celou dobu zápasu nebyl na ledě lepší a horší tým. Hosté se na Lapači dostali do vedení až v závěru první třetiny a i když se jim podařilo navýšit náskok v průběhu druhého dějství na 3:0, Vsetínští se jim ve všem vyrovnali. A ve třetí třetině skoro i v počtu vstřelených branek, jelikož na konečných 2:3 z pohledu Vsetína snížil dvěma brankami Dominik Kuchařík. Dorost tak v sobotu podlehl Zlínu stejným poměrem jako junioři o den dřív. V tabulce tak Vsetínu stále patří osmá příčka.

Nejvíce kanadských bodů ve vsetínském dresu doposud nasbírala dvojice Boris Babeliak a Jan Půček. Oba mají na svém kontě po dvanácti bodech. Babeliak za šest gólů a šest asistencí, Půček pak za čtyři přesné zásahy a osm nahrávek. Hned za nimi je s 11 body (6+5) obránce Václav Kočí a nejlepším střelcem týmu je se sedmi vstřelenými brankami Matyáš Dědek. Úspěšnost Davida Tkadlece, brankářské jedničky Vsetína, je 85,45%. Ve východní skupině patří vsetínský celek mezi ty nejslušnější a nejméně trestané, zatím nasbíral „pouhých“ 74 trestných minut. V této statistice jsou druzí Warriors Brno se 106 minutami.

Zápas: 25. 10. Přerov – Vsetín 18:45

Vzájemná utkání v sezóně:


13. 9. Vsetín – Přerov 2:6

Kolísavé výkony Přerova jej vynesly přesně do středu tabulky, což by se při pohledu na výsledkovou listinu dalo také snadno odhadnout. V minulém utkání narazili Zubři na tým Warriors Brno, v Brně s předposledním týmem skupiny remizovali a následné si odvezli výhru v prodloužení. S týmy z nižších pater Přerov pravidelně boduje, skalp jednoho z předních týmu však stále nezískal.

Ačkoliv nenajdeme žádného z Přerovských na předních příčkách extraligového bodování, mají Zubři ve svém celku jednoho z nejlepších střelců. Je jím Martin Ryšavý (celkem 13+8), kapitán, který již letos nastoupil i k jednomu utkání juniorky. Shodou okolností právě v minulém utkání proti Vsetínu, kde v 16. minutě zaznamenal branku do Sachrovy sítě. Druhým nejproduktivnějším hráčem přerovského dorostu je pak se sedmnácti body (4+13) Matěj Halík. V bráně je jasnou jedničkou Tomáš Suchánek (90,09%).

Zápas: 27. 10. Vsetín – Havířov 12:00

Vzájemná utkání v sezóně:


15. 9. Havířov – Vsetín 5:4

A stejně jako junioři, také dorostenci budou o tomto víkendu hostit tradičního rivala z Havířova. Nutno však podotknout, že tento zápas nebude skýtat nic jednoduchého, jelikož AZ vede tabulku dorostenecké extraligy. Na druhou stranu, byli to právě Valaši, kdo dokázal zkrotit ofenzivně silně Vítkovice. A to Havířovští sice vedou v úspěšnost střelby a procentuálním využití početních výhod, ostatní střelecké disciplíny a statistiky vedou Vítkovičtí. Dalším ukazatelem může být také skóre minulého vzájemného utkání, které se pro Vsetín, hlavně v poslední třetině, nevyvíjelo vůbec špatně. Tentokrát se ale hraje doma, což by mohla být pro Valachy ještě větší výhoda, neváhejte proto, a přijďte v sobotu ve dvanáct fandit našim dorostencům.

Nejproduktivnějším útočníkem vedoucího celku tabulky je Martin Pavlačka s jednadvaceti body (11+10). Po sedmnácti pak mají útočníci Gabriel Szturc (10+7) a Jan Moškoř (7+10). Havířovským sice patří první místo tabulky, jelikož prohráli pouze jednou, tato utkání však povětšinou nebývají gólově bohatá, a tak Pavlačku v počtu kanadských bodů předběhli dva útočníci druhých Vítkovic.

Sestavy v minulém kole:
Vsetín: Tkadlec – Machů, Mikula, Velikovský, Kočí, Dořičák, Prčík, Kuchařík, Kunst – Bednařík, Rybár, Jurek, Babeliak, Urban, Půček, Dědek, Turek, Čajanová.
Přerov: Suchánek – Kaprál, Koblížek, Palguta, Brázda, Holík, Šilhavý – Štíbr, Kuncek, Halík, Hradil, Zembol, Hlávka, Závadský, Juřička, Jobánek.
Havířov: Zlatnický – Wlodara, Bílek, Dobeš, Kremnický, Kubíček, Křivohlávek, Zmarzlák – Mikula, Pavlačka, Kusak, Moškoř, Becher, Urbančík, Vojkuvka, Kusak, Szturc, Bárta, Horváth.

banner pod článkem
×
Odehrané v 17:00 | Muži
VHK ROBE Vsetín
HC Stadion Litoměřice
×
Odehrané v | Dor.
Draci Pars Šumperk
VHK ROBE Vsetín