Pardubice přijedou na Vsetín už s Mikeskou

Aleš Koňařík • 24.10.2005

V s e t í n – Minisérie s trápícími se favority pokračuje ve Vsetíně, který po těsné prohře se Spartou 1:2 přivítá momentálně osmé Pardubice. Obhájci titulu chybí brankářská jednička Ján Lašák, v milém kole pak Moeller na vlastním ledě remizoval s Českými Budějovicemi 1:1. V poslední době je na Lapači spíše výjimkou, neobjeví-li se v sestavě alespoň jedna nová tvář. Nyní se tak stane v případě Luboše Roba, který si ovšem premiéru za Vsetín odbyl již v utkání se Spartou.

Pardubice: Mistr balancující na hraně osmičky

Pardubický tým to v letošní sezóně nemá jednoduché – jakoby na něj nejvíce dolehl odchod zámořských opor a Moeller se místo bojů o čelo tabulky potýká spíš s týmy usilujícími o umístění v postupové osmičce. Z té také Pardubice nedávno vypadly, ovšem od desátých Karlových Varů je dělí jediný bod. Mistra zasáhla ztráta brankáře Lašáka, který nedochytal zápas 13. kola ve Zlíně a z jehož zranění se vyklubal zlomený kotník. Pardubice bez něj uhrály jediné vítězství na ledě Litvínova (2:1), mezi tyčemi se v posledních kolech prostřídali mladíci Hylák a Růžička.

Produktivita: „Vsetínský“ trumf Mrázek

Útočník František Mrázek těsně před startem sezóny zaměnil Vsetín, ve kterém strávil celou letní přípravu, za lukrativnější Pardubice. Obhájce titulu si může gratulovat k povedenému nákupu, Mrázek totiž nejenže vede kanadské bodování klubu, se 7 góly je i jeho nejlepším střelcem (celkově 7+3). Stejného počtu bodů (2+8) dosáhl i Michal Mikeska, který se po zranění vrací zpět do pardubické sestavy. V té bude naopak chybět Blažek a stále také brankář Lašák.

Duel č.1 – Jednoznačná záležitost v režii Čalouna

Po dvou třetinách nebylo o co hrát, Pardubice vedly nad Vsetínem 5:1, o což se nejvíce zasloužil kanonýr Jan Čaloun. Kanonýr? Kromě zápasu se Vsetínem se Čaloun v letošní sezóně prosadil už jen jednou a už 13 zápasů v řadě nedokázal skórovat. Jenže pozor – proti Vsetínu se Čalounovi daří. Ještě loni v litvínovském dresu zaznamenal v zápase se Vsetínem dva góly, letos ještě o jeden více.

Pardubice - Vsetín 5:1 (1:0, 4:1, 0:0)
Branky:
18. Čaloun (Mikeska), 22. Linhart (Klouda), 25. Mrázek (M. Hlinka, Kántor), 26. Čaloun (Mikeska), 35. Čaloun (Mikeska) - 36. Gorev (Beck).

Ze vsetínské kabiny:

Marodku, na které zůstávají Ondřej Hruška, Robin Bacul a Patrik Luža, opustil již v minulém kole Marek Ivan a hned se uvedl gólem na Spartě. Start Libora Poláška je v jednání, finské testy přerušil Ondřej Steiner, ovšem stejně jako v případě Poláška není jeho start jistý. Luboše Roba, čerstvou posilu z Jindřichova Hradce, čeká první zápas na domácím stadionu.

Z kroniky zápasů Vsetína s Pardubicemi

Loňská sezóna skončila co do vzájemných zápasů pro Vsetín potupně: 4 porážky při skóre 5:21, na vlastním ledě dvakrát výprask 1:6, resp. 0:6. Poslední vítězství Vsetína nad Moellerem se tak datuje na 15. února 2004 (2:0, vítězný gól vstřelil Radim Hruška). Při pohledu do vzdálenější historie vzpomeňme čtvrtfinále sezóny 1997/98, kdy Vsetín vyprovodil Pardubice poměrem 3:0 už ve čtvrtfinále. Tuto sérii pamatuje ovšem už pouze Roman Stantien.

Pravděpodobné sestavy:

Vsetín: Altrichter - Hrabal, Kučný, Horák, Bauer, Lamberg, Chmelíř, Zapletal, Nedbálek - Dubec, Stantien, Demel - Janků, R. Hruška, Jenáček - Květoň, Ivan, Rob - Valko, Gorev, Duba.

Pardubice: Hylák - Snopek, Kántor, Novotný, Čáslava, Havíř, Mudroch, Linhart, Vágner - Mrázek, Hlinka, Kolář - Čaloun, Rolínek, Korhoň - Tvrdík, Koukal, Lubina - Havíra, Klouda, Cetkovský..