Na Lapač přijíždí čtvrtá Orlová. Překvapí Valaši favorita?

Václav Trávníček • 22.10.2008

V s e t í n – Situací, jako je ta na fotografii, budou chtít vsetínští hokejisté zažít ve středečním utkání co nejméně. Lapač se chystá vzít útokem severomoravský celek s dravcem ve znaku – HC Orlová. Momentálně čtvrtý tým skupiny Východ přijede na Lapač v roli favorita (porazil silný Hodonín, Přerov i Techniku Brno), nicméně vsetínští fanoušci se mohou těšit na dvě nové posily: Útočné řady zkraje týdne rozšířili útočníci Erik Hrňa s Martinem Podešvou, kteří se pravděpodobně setkají v jednom útoku s Markem Kneblem. Večer půjde o hodně. Valaši chtějí odčinit porážku z břeclavského ledu, naopak Orlová může vyhrát čtvrté utkání v řadě. Který tým bude úspěšnější?

Orlová prošla od loňské sezóny velkou proměnou. V ročníku 2007/2008 se pohybovala v dolních patrech tabulky a v kuloárech se spekulovalo o prodeji licence. Dohoda byla údajně na spadnutí s Českou Lípou, která nakonec licenci získala jinak. Orlová nakonec práva na druhou ligu neprodala a začala klub zevnitř stabilizovat. Kromě finančních injekcí posílili severomoravané o řadu zkušených hráčů. Posuďte sami: Potočný působil několik let nejvyšší soutěž v Norsku, Škatula prošel národními výběry reprezentace do 17-19 let a sehrál dokonce několik zápasů i v extralize za Třinec. Mintěl oplývá zkušenostmi z polské ligy, pozor si vsetínští obránci budou muset dát i na dvacetiletého Karla Vydru, jenž hrál za juniory Třince a Havířova.

Přestože hraje na postu obránce, patří k velice agilním hráčům. Extraligovými zkušenostmi se může pochlubit Studený, bek Robert Machálek zase ví, jak chutná hokej v Lotyšsku. Vsetínští fanoušci z Valašského Meziříčí budou jistě znát obránce Golába, jenž před dvěma lety oblékal právě dres Bobrů. Ostatně stejně jako brankář Šafránek.

Výrazné posílení je na Orlovských poznat. Svěřenci trenéra Petra Česlíka sice podlehli valašskomeziříčským Bobrům (5:8), pak ale porazili takové celky, jako Technika Brno (5:3), Hodonín (3:2pp) nebo v posledním kole Přerov (7:1). Zda na výborné výkony Orlová naváže i ve středu na Lapači, můžete posoudit sami od 18:00. Z utkání přinášíme změny stavu.

Poslední vzájemné utkání:

Vsetín se s Orlovou naposledy v soutěžním zápase střetl před více než dvaceti lety. V sezóně 1986-87 oba týmy soutěžily v rámci krajského přeboru tehdejšího Severomoravského kraje, tým Orlové tehdy ještě pod názvem TJ Doubrava na otevřeném zimním stadionu. V létě Vsetín s Orlovou změřil síly v rámci přípravy na sezónu a vyhrál na domácím ledě 2:1.

Zápasy HC Orlová v letošní sezóně:

HC Orlová - HOKEJ ŠUMPERK 2003 s.r.o. 5:4sn
HC Bobři Valašské Meziříčí - HC Orlová 8:5
HC Orlová - HC TJ Šternberk 7:4
SHK Hodonín - HC Orlová 2:3pp
HC Orlová - VSK Technika Brno 5:3
HC Uničov - HC Orlová 2:3pp
HC Orlová - SKLH Žďár nad Sázavou 4:2
HC Slezan Opava - HC Orlová 4:1
HC Orlová - HC Nový Jičín 4:3
HHK Velké Meziříčí - HC Orlová 1:2
HC Orlová - HC Zubr Přerov 7:1

Předpokládané sestavy:

Vsetín: Plšek - Bezouška, Šimek, Fabián, Blažek, Černý, Matula, Sznapka, Farda – Mikeš, Štraub, Marek – Tesařík, Klabačka,Vaněk – Hrňa, Podešva, Knebl – Staša, Vaněk, Ašer.

Orlová: Šafránek - Mintěl, Vydra, Prokop, Machálek, Kudláček, Urbánek, Mrazík, Goláb - Grygar, Studený, Dušek - Škatula, Potočný, Minařík - Samiec, Blatoň, Kotásek - Lukaštík, Kraft, Chomič.