Další bitva se Slezany, na Lapač zavítá nevyzpytatelný Havířov

Jan Tajzler • 22.10.2019

Základní část Chance ligy se přehoupla do své druhé poloviny. Fanoušci na Lapači se mohou těšit na soupeře, které ještě letos na Valašsku neviděli. Ve středu na Lapač zavítá celek Havířova. Slezanům se podařilo v pondělním kole utnout sérii tří porážek v řadě. Naopak Vsetín nedokázal potvrdit domácí vítězství s Litoměřicemi. Motivace uspět znovu před domácími diváky je pro zelenožluté hnacím motorem číslo jedna. Utkání mezi tradičními soupeři startuje v 17:30, Valaši nastoupí ve výročních dresech a fanoušci mohou znovu získat vstupenky na výstavu o vsetínském hokeji, které se budou ukrývat náhodně v předzápasových zpravodajích.

Partner utkání:

Druhý nejlepší tým na ledech soupeřů, to je havířovský Azet

Podobně jako v loňské sezoně, se i letos havířovským hokejistům daří držet mimořádného týmového ducha a navzdory předpokladům se v úvodu soutěže drželi na předních místech tabulky. Havířov vyvedla z míry až série tří porážek v závěru první poloviny základní části, když se svěřenci trenéra Režnara museli vyrovnat s neúspěchem proti Českým Budějovicím, Přerovu a Chomutovu. V pondělním derby s Porubou se však podařilo Azetu vrátit na vítěznou náladu, ostravského rivala skolili 3:2. Nyní cítí havířovský tým šanci uspět i na vsetínském Lapači. První vzájemný duel se zelenožlutými Havířov ovládl poměrem 2:0.

Pozitivní vzpomínky na první vzájemný zápas se Vsetínem má havířovský útočník Lukáš Bednář, jenž obstaral ve 2. kole obě branky vítězů. Krom sestřelení Valachů se mu povedlo nasbírat ještě 7 asistencí a další 3 trefy do sítě soupeřů. Tím největším ofenzivním tahounem je ovšem Radek Veselý, ten už nasázel 10 branek a na dalších 7 asistoval. Dvouciferný počet kanadských bodů má také Jakub Kotala (5+6).

Havířovskou defenzívu drží výkony Alexe Rašnera (1+8), v bodování plus/mínus je havířovský elitní bek na úrovni +8. Útok umí podpořit také Ludvík Ruta (2+4) a dalším příkladným obráncem je také Jaroslav Mrowiec, jenž zaznamenal 9 plusových bodů. Havířov po odchodu Ondřeje Bláhy vsadil na Aleše Stezku, tento dvaadvacetiletý brankář zatím drží úspěšnost zákroků nad úrovni 92%, průměrně pak inkasoval 2,07 branky na zápas. Havířov je v případě potřeby domluven s Olomoucí i na startech Jana Lukáše.

Azet zdobí příkladná týmová hra a také skvělá disciplína. S počtem 132 trestných minut je Havířov nejméně vylučovaným týmem soutěže. Jen pro srovnání, Vsacané odsedeli na lavici hanby téměř o 100 minut víc, aktuálně jsou na 8. místě s počtem 230 trestných minut. Dalším specifikem havířovského týmu je jeho úspěšnost na ledech soupeřů, se ziskem 15 bodů na stadionech soupeřů jsou druhým nejlepším týmem Chance ligy, lepší už jsou pouze České Budějovice.

Venku to Vsetínu nejde, zadaří se znovu v domácím prostředí?

Forma zelenožlutých nadále kolísá. Po úspěšném sobotním utkání s Litoměřicemi nedokázali Dopitovi svěřenci uspět ve Frýdku-Místku. Místní hala Polárka tak zůstává pro Valachy i nadále zakletá, když tam prohráli již pátý soutěžní zápas v řadě. Valaši se přitom nepředvedli úplně ve špatném světle, především výkon ze 2. třetiny byl dost možná ten nejlepší, jaký Vsacané na ledě soupeře předvedli, avšak znovu je zradila efektivita v koncovce. Frýdek-Místek pak udeřil z ojedinělé akce, aby ve 3. třetině své vítězství ještě umocnil.

Vsetín dokázal v loňské sezoně vyzrát na Havířov pouze jednou. Bylo to v domácím prostředí, kdy se v honbě za umístěním do 4. místa podařilo Valachům zvítězit 3:2. Utkání s Havířovem bývají ve znamení tuhých bojů, kde rozhoduje každý detail. I tentokrát se dá očekávat velký boj, už jen proto, že oba celky jsou v tabulce vzdáleny pouze dvoubodovým rozdílem. Na úkor konkurenta ze Slezska se Valaši chtějí posunout do elitní osmičky a znovu se snažit odstartovat sérii, která by je vynesla do klidných vod tabulky. Zda se to partě trenérů Jenáčka a Dopity povede, budete moct sledovat již ve středu od 17:30 na Lapači. Pokud se do valašské pevnosti nedostavíte, můžete naladit textový onlajn přenos, a nebo přímý přenos na portálu hokejkatv.cz. Vsetínští nastoupí proti Azetu ve výročních bílých dresech a během utkání budou mít fanoušci také možnost získat vstupenky na oslavu k 80. výročí vsetínského hokeje, která aktuálně probíhá v Muzeu regionu Valašska. Vstupenky se budou ukrývat v předzápasovém bulletinu.

Sestavy v minulém kole:

Havířov: Lukáš – Matai, Chroboček, Nepokoj, Rašner, L. Rutar, Malina, Kachyňa – Bambula, F. Seman (A), Kotala – Dvořák, R. Veselý, L. Bednář (A) – Bernovský, Maruna (C), Starý – Žiak, Baláž, Fridrich.

Vsetín: Bláha (50. Gába) – Slováček (A), Kudělka, Dudáš, Holomek, J. Drtina (A), Jeřábek, Ondračka – Jonák (C), Kucharczyk, D. Tůma – Procházka, Rehuš, Dostálek – Gorčík, Pechanec, L. Volf – Hořanský, Šilhavý, Karafiát.