Vstupenky online
  80. narozeniny
Prodejna fanshopu je znovu otevřená dle standardní otevírací doby!

Proti Vsetínu se chce každý vytáhnout, říká kouč Hlobil

Michal Veselý • 16.10.2008

V s e t í n – Hokejistům Valašského hokejové klubu se začíná dařit, poslední tři domácí zápasy Valaši vysoko vyhráli. Naposledy doma rozstříleli poslední Jestřáby z Prostějova 6:1. Po zápase mohl být spokojen i trenér kouč Vsetína Viktor Hlobil, po špatném úvodu se zelenožlutí drápají tabulkou vzhůru, uvidíme, kde se jejich cesta zastaví. Ve třetí třetině už vsetínský lodivod některé hráče šetřil, v sobotu čeká hráče VHK další důležitý zápas, tentokrát v Břeclavi. O zápase s Prostějovem, fanoušcích i případných posilách jsme mluvili právě se vsetínským koučem Hlobilem.

Tři poslední zápasy doma, tři debakly, to se dobře hodnotí …

Dnes ten výkon nebyl bůhvíjaký, ale dávali jsme góly. Chtěli jsme hrát bezstarostný hokej, ale soupeř nebyl tak jednoduchý. Jednou se chytit musí a my jsme mu dali příčinu, aby to bylo tady. Naštěstí jsme rychle vyrovnali, dali další branky a mužstvo se zvedlo. Ve třetí třetině jsme to už promíchali, aby si zahráli všichni. V sobotu nás čeká další zápas.

Když jste zmínil to promíchání hráčů, kdy si zachytá brankář Rožník?

Tak uvidíme, ještě si o tom promluvíme s Lukášem Plškem. Lukáš má teď fazónu, je to na domluvě. Kdyby chtěl Plšek volno, tak půjde do branky Marek Rožník.

Dneska jste zase dostali brzo první branku …

Před zápasem jsme se o tom bavili, že na to musíme dávat pozor, že se to nesmí opakovat. Nastartujeme soupeře a pak, i kdybychom chtěli, tak by to nemuselo jít. Nedali jsme si na to pozor, už od první střídání tam šlo vidět, že tam ty přihrávky nešly, házeli jsme to po sobě, málo jsme bruslili. Dlouho jsme si koledovali o ten gól, až jsme ho dostali.

Vypadá to, že vám jdou nejlépe druhé třetiny?

Ze začátku jsme je měli horší, teď nám zase jdou dobře. Musíme vylepšit ty starty, od rozcvičky přes přípravu na utkání.

Minule to rozhodla třetí lajna, dnes tak vidět byla, koho byste dnes pochválil?

Dnes to táhli jiní. Jednou se daří těm, podruhé zase jiným. Dneska bych pochválil Štraubovu řadu. Pepa si dnes zahrál s chutí, zabruslil si, podržel puk, připravoval šance spoluhráčům.

Mluvili jsme o třetí části, že jste hráče šetřil, na ledě jsme neviděli třeba Klabačku …

Na Vaška něco leze, takže jsme se domluvili, že si odpočine, ze stejného důvodu šel i Jakub Ašer. Chtěli jsme, aby si zahráli i naši juniorští obránci, v pátek a sobotu mají zápas, aby byli připravení. Farda bude muset hrát asi v sobotu s náma.

Výkony jdou nahoru, po špatném začátku jste se hodně zlepšili …

Ten problém nastal v tom, že jsme se sešli pozdě. Kluci se dávali dohromady postupně a potom přišly i ty zranění. Marodka se pomalu vyprazdňuje, a až se vrátí ti tři, tak ten tým bude zase silnější.

Díváte se ještě po nějakých posilách?

Už ne, chceme pracovat s tím, co máme. Kdyby se něco stalo, tak sáhneme do juniorů. Uvidíme, jak dopadne jednání ohledně Hrni a Podešvy.

O ně máte zájem? Před zápasem jsem je tady potkal.

O ty dva ano. Já o tom moc nevím, jen mi říkal manažer Jaškin, že se s nimi jednalo. Byli s námi na ledě a mluvili jsme o tom. Když budou mít nabídku s vyšší soutěže, tak jim nebudeme bránit. Pokud ale první ligu hrát nebudou, tak je určitě chceme.

V sobotu jedete do Břeclavi, to je tým z chvostu tabulky. S čím tam pojedete?

Jsou ze spodku tabulky, ale určitě doma udělají vše proto, aby vyhráli. Když se řekne Vsetín, tak je to pojem.

Když o tom mluvíte, tak jde určitě poznat, že se chce na Vsetín každý vytáhnout, je to taková rarita druhé ligy, něco jak ve fotbale Sparta.

Ano je to tak. S tím se ale musíme smířit, takový je život. Musíme počítat s tím, že každý jde do zápasu s tím, že se proti nám bude chtít ukázat.

Tabulkou jdete nahoru, kde byste se chtěli pohybovat?

Tak důležité je byt ve vyřazovací části, proto uděláme vše. Je důležité, abychom tam hráli. Je to atraktivní, jak pro diváky, tak pro hráče. Chceme, aby se lidi na Vsetíně bavili hokejem a nedělali jsme tady ostudu.

Zatím to vypadá, že se lidé hokejem baví?

Ano a těší mě to. I když se nám hlavně ze začátku nedařilo, třeba v kombinaci, tak se fandilo. Podpora fanoušků je pro nás důležitá.