Ani Altrichter s Jenáčkem výhru nepřinesli

Michal Berg, Václav Trávníček • 16.10.2005

V s e t í n - Ani v jedenadvacátém zápase v řadě Vsetín nevyhrál. V souboji s předposledním Litvínovem byla k vidění zajímavá prvni třetina, ale po druhé brance hostů, kterou vstřelil v přesilovce Branda, se už domácí jako tradičně nezvedli. V závěru sice mohli po několika šaníchc srovnat, ale Chemopetrol si svou třetí výhru v soutěži pohlídal a vzdálil se na bezpečný bodový rozdíl od Vsetína.

- 15.kolo ne 16.10.17:00
HC Litvínov
1:2(1:2, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 6. Gorev (Jenáček) - 3. Gýna (Zadina), 18. Branda (Benda, Morava). Rozhodčí: Hodek - Kabourek, Bejček. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. Diváci: 2410.
VHK ROBE Vsetín: Altrichter - Kučný, Hrabal, Spitzer, Zapletal, Chmelíř, Horák, Nedbálek, Lamberg - Dubec, Stantien, Demel - Květoň, R. Hruška, O. Hruška - Valčák, Ivan, Přeučil - Gorev, Bacul, Jenáček.
HC Litvínov: R. Fiala - Punčochář, Pojkar, Gýna, Poživil, Ťupa, Morava, Skuhrovec - Zadina, Reichel, Kubinčák - Benda, Branda, Trávníček - Balázs, Bakus, Gombár.
Po dlouhé době byla na Lapači k vidění vyrovnaná partie. A diváci rozhodně neměli důvod se nudit. Skóre se měnilo už po dvaatřiceti vteřinách hry, kdy ovoce přinesla spolupráce dvou ex-vsetínských hráčů. Útočník Zadina ideálně našel najíždějícího obránce Gýnu, který střelou nad Altrichterovu vyrážečku nedal domácímu gólmanovi šanci – 0:1. Vsetínští mohli vyrovnat vzápětí, ale Květoňova rána ani Spitzerova dorážka si cestu za Fialova záda nenašly. První branku Vsetína tak zaznamenal až ruský forvard Gorev, který po Janáčkově pasu chladnokrevně vyrovnal na 1:1. Vsetín se mohl snadno dostat do vedení, když v osmnácté minutě našel Radim Hruška před bránu najíždějícího Květoně. Při litvínovském gólmanovi Fialovi stáli všichni svatí. Brankovou příležitost naopak zužitkovali hosté. Puk se v přesilovce dostal k na modré čáře stojícímu Moravovi, který prudkým švihem napálil kotouč do trmy-vrmy před vsetínskou brankou. Za Altrichterova záda pak kotouč tečí dopravil Branda. V závěru třetiny mohli Chemici své vedení ještě zvýšit, když se k Balázsovi náhodně odrazil puk a litvínovský forvard se vydal sám na zteč vsetínské branky. Nebezpečí odvrátilo až Zapletalovo hákování.

Zajímavé okamžiky se odehrály asi v polovině třetiny. Vsetínský obránce Kučný dopravil na střídačku litvínovského Zadinu, což hostující útočník oplatil podražením domácího brankáře Altrichtera. Počínání ex-vsetínského hráče však bylo už mimo pravidla a tak si vysloužil dvouminutový trest.

Druhé dějství trochu ztratilo na hokejové kráse. Altrichter musel vážněji zasahovat až ve čtyřiadvacáté minutě proti Kubinčákově pokusu. Následně samostatnou akci předvedl Gorev, když projel celým kluzištěm a ideálně nabil Jenáčkovi. Jeho bombě z levého kruhu však scházela přesnost. Na druhé straně se opět blýskl Altrichter, když si poradil s osamoceným Balázsem. Domácí byli nejblíže ke vsítění vyrovnávací branky nejblíže ve třicáté minutě. Jenom díky Fialově pohotovosti se z gólu nemohl radovat Radim Hruška, když dorážel Spitzerův golfák od modré. Dvě minuty před koncem třetiny se podruhé blýskla nová posila v brance Vsetína, když odvrátila nebezpečí dotírajících Bendy a Skuhrovce. A protože se před Fialou neprosadil ani útok dnešního oslavence Stantiena (41), skončila druhá část nerozhodně.

Ve třetí části měli více ze hry domácí, ale k vyrovnávací brance jim nebývale chybělo štěstí. A to se mohli Valaši radovat už po třech minutách hry, ovšem Hruškova přihrávka před branku nenalezla adresáta. V přesilovce si velkou příležitost vypracoval Gorev, jenž se z křídla natlačil před branku, ale v tísni se neprosadil. Následně vsetínský kapitán Stantien trefil jen Fialovo rameno. Neprosadil se ani mladíček Květoň, jenž dorážel ránu Radima Hrušky. Při dotírání před litvínovskou klecí byl zpacifikován hostujícími obránci.

Ovoce nepřinesla ani spolupráce Dubce s Chmelířem, když druhý jmenovaný tečoval zase jen do chráničů litvínovského brankáře. Milimetry chyběly Jenáčkově a následně i Kučného ráně. Na druhé straně se mohli prosadit forčekující Chemici. Zadina s německým reprezentantem Bendou se ocitl v situaci dva na jednoho a jen díky pohotové Altrichterově lapačce ještě žila vsetínská naděje. Vsetínští zkoušeli v závěru utkání štěstí v power play, ale i přes drtivý tlak se neprosadili. Na ukazateli tak zůstalo stav 1:2 i po závěrečné siréně.

Břetislav Kopřiva (Vsetín): "Úvodní gól Litvínova s námi otřásl. Po vyrovnávací brance se naše hra postupně zlepšovala. Od druhé třetiny jsme si vytvořili tlak. Nevím, koho jsme tam nahoře urazili, protože už není možné, co všechno spálíme."

Petr Fiala (Litvínov): "Jeli jsme do Vsetína s cílem neprohrát. Zápas měl velký náboj. První dvě třetiny jsme odehráli docela dobře, ve třetí jsme se však dostali pod velký tlak. S trochou štěstí a za přispění výborného výkonu Radka Fialy jsme náš hubený náskok uhájili."