Katastrofální přesilové hry rozhodly

Milan Šebesta • 11.09.2005

L i t v í n o v – Pokud někdo z fanoušků Vsetína věřil po první třetině, že se zopakuje vývoj utkání se Slavií, muselo být všem po druhé třetině jasné, že se jedná o utopii. Dva inkasované góly ve vlastní přesilovce srazily hostující tým na kolena. Jenom vlastnímu gólmanovi mohou Valaši děkovat za to, že neutržili větší debakl.

- 2.kolo ne 11.9.17:30
HC Litvínov
4:0(1:0, 3:0, 0:0)
Branky: 5. Prorok (Benda, Reichel), 24. Benda (Gýna, Trávníček), 33. Prorok (Reichel), 37. Benda (Trávníček). Rozhodčí: Mikula - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 10:7, navíc Dubec (Vsetín) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 3010.
HC Litvínov: Jarina - Hranáč, Poživil, Prokop, Punčochář, Gýna. L. Řezníček, Szakál - Prorok, Reichel, Jeslínek - Šaffer, Benda, Trávníček - Gombár, Branda, Zadina - Sklenička, Balázs
VHK ROBE Vsetín: Hovi - Luža, F. Štefanka, Hrabal, Bauer, Spitzer, Kučný, Horák - Tomík, Stantien, Demel - Květoň, Steiner, Gorev - Dubec, Bacul, Beck - Sakrajda, R. Hruška, O. Hruška
Duel Litvínov - Vsetín byl zahájen poněkud netradičně - Lešek Semelka se, jakožto autor litvínovické hymny, stal čestný členem Fan clubu HC Chemopetrol.

Samotný zápas začal vcelku z ostra. První velká šance se objevila na začátku druhé minuty, kdy z voleje zkoušel pálit Benda a dorážet Prokop, ale ani jeden neterfil. První gól padl o tři minuty později v čase 4:01. První branku Chemopetrolu v letošní sezoně vstřelil Prorok po nahrávce Bendy a Reichela. Vsetínští se srdnatě snažili o odvetu, ale litvínovský gólman vše pochytal. Od této chvíle se hrál rychlý hokej, kde vyrovnané byly šance na obou stranách, ale stejně vyrovnaně byli úspěšní i brankáři. Větší šance si vytvářeli domácí, když se o milimetry netrefil Branda a po něm ani Trávníček se Zadinou. Diváci nemuseli být z nevstřelených šancí zklamaní - obě mužstva je navnadila na další třetiny.

Do druhé třetiny týmy vstoupily bojovně naladěny. Úspěšnými byli znovu litvínovští, když brankou Bendy ve 24. minutě zvýšili svůj náskok na 2:0. Další větší šanci měl Reichel, ale přestřelil. Vsetínským se nedařilo vytvářet si větší šance, a naopak museli spíše bránit. Chvíli po polovině utkání znovu skórovali domácí. Finského brankáře ve vsetínském dresu znovu překonal Prorok po nahrávce Reichla. Gól byl o to cennější, že padl v oslabení. Utkání již měli domácí pevně ve svých rukou a radost litvínovických fanoušků zvětšil dalším gólem do branky hostů v čase 36:09 Benda. Také tento gól padl v oslabení. Druhá třetina tak skončila s jasným vedením domácích 4:0.

Poslední dvacetiminutovka začala opět útokem na vsetínskou branku, ale tentokrát neúspěšně. Poslední dějství se neslo v duchu nedovolených zákroků a následných trestů, osobní desetiminutový trest si odnesl Dubec. Konec utkání se hrál víceméně v poklidném duchu, k další změně gólového stavu již nedošlo a tak utkání skončilo stejným skóre, jako po druhé třetině - 4:0.

Václav Sýkora (Litvínov): "Premiéru na domácím ledě jsme zvládli, i když asi přinesla určitou nervozitu. Dali jsme rychlý gól, který nám pomohl. Utkání rozhodla druhá třetina, kdy jsme zase rychle skórovali a pak vše dokonali dvěma góly v oslabení. Na naší straně bylo hodně vyloučených, což by se nám příště nemuselo vyplatit."

Břetislav Kopřiva (Vsetín): "Příčinou naší prohry byly špatně sehrané přesilovky, které jsme nezvládli a to přesto, že jsme jich měli dost. Navíc jsme při dvou inkasovali asi rozhodující dva góly."