Vstupenky online
  80. narozeniny
Prodejna fanshopu je znovu otevřená dle standardní otevírací doby!

Divácká lahůdka je tady! Na Valašsko má namířeno Přerov

Dominik Tobola • 16.10.2012

Třetí nejvyšší hokejová liga pokračuje osmým kolem, ve kterém mimo jiné nabídne souboj dvou již tradičních a velkých rivalů, domácího Vsetína a hostujícího Přerova. Valaši budou chtít určitě odčinit brankovou impotenci ze sobotního nevydařeného utkání v Prostějově. Naopak hostující Zubři mají v plánu udržet si vítěznou sérii, jenž trvá již tři utkání. Střetnutí těchto dvou celku nabízí vždy zajímavou podívanou. Středa 17.10.2012 od 17.30 by neměla být výjimkou. Z utkání bude připraven také online přenos.

Valaši chtějí složit střelecký reparát z Prostějova..

Sobotní utkání Valachů se dá označit za střelecké selhání. I přes řadu šancí totiž, svěřenci trenérů Hlobila a Forcha, prohráli v Prostějově. Utkání venku se dají, s výjimkou výhry v Porubě, označit za velkou krizi. Nulu na kontě si Valaši připsali již podruhé v řadě. První se psala po utkání v Opavě a nyní další v již zmíněném zápase v Prostějově. „Výkon mužstva nebyl tak zlý, ale něco tomu chybělo a to byly právě ty neproměněné šance“, řekl více než výstižně po utkání trenér Hlobil.

A právě proto by nebylo od věci udržet si domácí neporazitelnost. Valaši drží Lapač jako nedobytnou tvrz již od začátku soutěže. Naposled to odneslo Valašské Meziříčí, v derby si Vsetín konečně připsal na domácím ledě první vítězství. Cesta k němu však byla dosti strastiplná. „Začali jsme dobře, jenže jsme udělali dvě hrubky, soupeř vystřelil dvakrát na bránu a byly z toho dva góly v naší síti,“ mrzelo trenéra Viktora Hlobila. Pak se domácí nabudili a dokázali průběh utkání zvrátit a nakonec vydolovat dva body po prodloužení. Krásnou akci předvedli Vaněk a do prázdné klece zakončující Zúbek. „Musím kluky pochválit za jejich nezměrnou bojovnost. Odvedli kus poctivé práce, i když si myslím, že to dnes mělo být za tři body a ne za dva,“ zakončil trenér Hlobil.

Utkání s Přerovem nabízí spoustu brankových příležitostí a pohledných akcí. Valašsko-hanácké souboje jsou vždy i gólově výživnými střetnutími. V posledních dvou sezónách padlo vždy minimálně pět branek. Tento obnos však dokonce padl jen jednou, kdy se Vsetín v loňském roce radoval na ledě Zubrů (1:4). Poté se vždy vlnila síť, ať už za jedním či druhým brankářem, minimálně sedmkrát. Souboj na ledě vesměs pokaždé doplňuje elektrizující atmosféra v hledišti. Asi největší divácký souboj byl k vidění v play-off 2010, kdy se Vsetín utkal se Zubry v tehdy neúspěšném čtvrtfinále. Ve středu by se tato nedávná historie mohla opakovat. Od 17.30 je vítán každý fanoušek.

Tým Zubrů se příliš nezměnil, zatím se to vyplácí

Žlutomodří Zubři zaznamenali zprvu průměrný start do soutěže. Nyní však již připomínají tým z předešlých ročníků, který se vždy tyčil u vrcholu ligy. Po prvních čtyřech kolech měli Přerovští na kontě šest bodů. Výkony nebyly příliš přesvědčivé, což dokumentovalo nezvládnuté domácí utkání s Frýdkem-Místkem. Avšak právě toto utkání nakoplo svěřence trenéra Sedláka k vynikajícím výsledkům. Tým z města pivovaru prohrál naposledy právě s Frýdkem-Místkem. Poslední střetnutí odehráli Hanáci ve Valašském Meziříčí, po kterém však trochu smutnili. Ač vybojovali vítězství po prodloužení, příliš spokojeni nebyli. V podstatě celé utkání měli navrch a prodloužení přišlo po ojedinělé akci Martina Ambruze. Ten projel středním pásmem a nedal Vojtkovi šanci. „Zápas jsme měli rozhodnout už před třetí třetinou. Hodně gólovek jsme nedali, ale na druhou stranu oba brankáři zachytali výborně“, vyčítal si po utkání Matěj Málek. „Musíme to zlepšit, protože se třemi góly se nedá pořád venku hrát. Ve Vsetíně to bude určitě takový ulítaný hokej. Víme, že má dobré bruslaře. Důležité bude, abychom k tomu zápasu všichni přistoupili zodpovědně. Pak se nám určitě podaří zase nějaké body přivézt,“ dodal mladý útočník.

Zubři patří povětšinou ke špičce druhé ligy a vypadá to, že ani letošek nebude výjimkou. V minulé sezóně dokráčeli do semifinále. Po základní části Přerov uhájil třetí příčku a s ní i výhodu začínat play-off doma. To se nakonec v sérii s Opavou ukázalo jako klíčové. Čtvrtfinále se totiž protáhlo až na pět zápasů, z výher se přitom vždy radoval tým hrající doma. Rozhodující duel tedy sehráli Zubři na svém ledě a… postoupili. V následném semifinále jim ale pšenka nekvetla. Karviná zvítězila 3:1 na zápasy a odsoudila tím Přerovské ke konečné třetí příčce.

Přerov, jak bylo již zmíněno, kádr příliš neměnil, avšak zaznamenal na svou soupisku jedno velmi známé jméno. Mezi tři tyče se postavil ex-třinecký brankář Martin Vojtek, jenž se vrátil do svého rodného města, aby zde zakončil bohatou kariéru. Tým také posílil, vsetínským fanouškům velmi známý Antonín Sprušil, který na Valašsku hrál na hostování v uplynulém ročníku. A třetí, a zároveň poslední posilou, se stal obránce Jiří Osina, který předchozí dva roky působil v Šumperku. Tým naopak opustil rozený střelec Jan Kolařík, který zamířil do Havířova a také obránce Jan Krajíček, který se vrátil z hostování. V důsledku příchodu Martina Vojtka si našel nové angažmá jako jednička Radek Tihlář, jenž hájí barvy RT Torax Poruby.

Předpokládané sestavy: Chybět bude Petr Hruška s Korčákem, tým možná posílí Třinečtí

Dlouhou dobu bude chybět útočník Jiří Korčák, který již podstoupil operaci kolena. Trenérů Viktoru Hlobilovi bude tento forvard chybět až měsíc. K dispozici nebude ani opora týmu Petr Hruška, který si zlomil žebro. Rekonvalescence by však neměla být příliš dlouhá. Útočník se zapojí do přípravy v příštím týdnu. Mezeru by však měli zacelit dva junioři z Třince. Bezuška a Matúš by se měli hlásit již v zítřejším utkání a k týmu budou docházet formou střídavých startů. Zubrům budou na Lapači chybět útočníci Petr Sakrajda a Marek Kundrátek, do hry by již měl zasáhnout obránce Tomáš Vlček.

VHK Vsetín: Plšek - Farda, Vrba, Vodák, Tichý, Tesařík, Okuliar, Mečiar, Žabčík, Zúbek, Vaněk, Brezáni, Dubec, Hruška, Mikšovský, Kubo, Podešva, Kajaba, Vítek, Holík, Matúš, Bezuška.

HC Zubr Přerov: Vojtek - Pala, Faltýnek, Ferenc, Drábek, Osina, Sklenář V., Vlček - Sedlák, Vaněk, Goiš - Brančík, Ditrich, Matušenko - Málek, Sprušil, Kolář - Brada.