Odvety startují, Vsetín se představí v Orlové

Jan Tajzler • 22.10.2013

První čtvrtina východní skupiny 2. ligy je minulostí. Vsetínští hokejisté stihli ještě v závěru první čtvrtiny chytit druhý dech a po dvou vítězstvích v řadě se opět přiblížili na dostřel horních pater tabulky. O další body se Jakubíkova družina popere ve Slezku, konkrétně v Orlové. Podařím se Valachům přivést důležité body a nebo se budou radovat domácí orli? Pokud se do Orlové nechystáte přímo, pak je pro vás připraven tradiční online přenos, utkání startuje v 18:00.

Vsetín na stranového účastníka 2.ligy narazil hned v úvodním kole nového soutěžního ročníků. V domácí premiéře Valaši naplnili papírové předpoklady a na Orlové si smlsli v poměru 6:2 a dá se očekávat, že domácí budou chtít s Valachy srovnat účty.

Orlovou má nakopnout domácí utkání se Vsetínem

V Orlové před sezonou vyhlásili jasný cíl a tím je udržení druholigové soutěže. Svěřenci trenéra Česlíka by po první čtvrtině splnili stanovené kvóty, ovšem poslední odehrané kolo může pro Orly znamenat varování. Trápící se Nový Jičín totiž dokázal porazit právě Slezany a vítězství se zrodilo i ve Valašském Meziříčí, a oba celky okupující sestupové pozice tak snížili náskok Orlové na čtyři body. Orlová by však ráda pronikla i do elitní osmičky a zahrála si ve vyřazovacích bojích, k tomu je však třeba sbírat body a právě v utkání se Vsetínem se chtějí domácí blýsknout a přiblížit se k osmému místu.

To, že by Orlová hrála v play off určitě není nereálnou představu, při pohledu na soupisku středečního soupeře Vsetína je vidět, že Slezané mají věkově vyvážený tým, zkušenost reprezentuje především obránce Martin Mintěl a také extraligou ošlehaný Filip Štefanka. V útoku si pak bude muset nejmladší ligová obrana dávat pozor na Václava Studeného a Tomáše Mráze, jenž s příspěvkem osmi bodů vévodí klubovému bodování. Opomenout nelze ani exvsetínského Libora Pavliše. Vrcholný muž orlovské defenzívy je David Iláš s průměrem 3,97 branky na zápas.

Přidají Vsetínští třetí vítězství v řadě?

Ve Vsetíně je po dvou vítězných zápasech veselejší nálada. Zelenožlutí zabrali v domácím prostředí proti Jestřábům z Prostějova, a stali se tak teprve druhým celkem, který dokázal hanáckou mašinu zbrzdit, vítězství proti favoritovi dokázali Valaši potvrdit i ve venkovním utkání hraném v Břeclavi a v rámci venkovního miniturné by rádi přidali další body. Proti však bude stát silný soupeř, jehož tým je rozhodně zkušenější než vsetínské mladé mužstvo. Trenér Jakubík už v Orlové nebude počítat se službami Filipa Okuliara, na jeho místo by měl nastoupit talentovaný obránce z Třince Ondřej Burzala. Na marodce však i nadále zůstává Martin Kubo a po utkání v Břeclavi také Michal Žák, jenž utrpěl tržnou ránu v obličeji.

Podaří se Vsetínu znovu zvítězit na území soupeře, a prodlouží tak vítěznou sérii již na tři utkání v řadě? Nebo se domácí Orlová odrazí k lepším výkonům? Odpověď přinese středeční večer, utkání startuje v 18:00 a vy jej můžete sledovat buď přímo na zimním stadionu v Orlové a nebo prostřednictvím online přenosu.

Předpokládané sestavy:

Vsetín:Hromada (Plšek) – Hurtík, Tichý, Farda (A), Žák, Vrba L., Báchor, Vrba F. – Kajaba, Vaněk (C), Ambruz (A), Ševčík, Mikšovský, Vítek, Podešva, Hruška P., Kývala, Janeba, Štrbík

Orlová:Iláš – Sznapka, Zientek, Szajter, Pavliš, Vydra, Badžo, Mráz, Tomis, Studený, Štefanka, Galgonek, Voznica, Kraft, Matějíček, Vysloužil, Blatoň, Mintěl