Mládežnický víkend je tu! Doma se představí jen starší dorost

Ondřej Slováček • 02.10.2015

Hned čtyři utkání čekají o víkendu na mládežnické týmy VHK Vsetín. Doma se však valašské naděje představí jen jednou - v sobotu od 11:00 v duelu staršího dorostu s Olomoucí. Hanákům mají zelenožlutí co oplácet, neboť s nimi v prvním vzájemném zápase sezóny vysoko prohráli a v podstatě totéž platí i o Vítkovicích. Na jejich ledě se starší dorost představí v pátek od 17:00. V plném proudu je i extraliga mladšího dorostu. Vsetínští mladíci budou tentokrát o body bojovat v Šumperku. Venku se představí i junioři, ti hrají v neděli proti Frýdku-Místku.

Prolomí SDO šňůru zápasů bez vstřeleného gólu?

Poslední dva domácí zápasy se staršímu dorostu příliš nevydařily. Nejprve v pátek nestačil na favorizovaný tým Třince, se kterým padl poměrem 0:7 a poté prohrál v sobotu derby se Zlínem, které skončilo výsledkem 0:8.

Nyní mají starší dorostenci Vsetína před sebou opět těžký souboj s dvěma týmy z horní poloviny tabulky. Už v pátek se střetnou od 17:00 v ostravské aréně s týmem Vítkovic, který je v tabulce jen o skóre druhý za prvním Třincem. Ostravané se vezou na vlně pěti výher za sebou, včetně těch, které se jim podařily o minulém víkendu - s nedalekým Havířovem (5:1) a sousední Porubou (5:3).

V sobotu dopoledne vyzvou vsetínští od 11:00 na svém ledě aktuálně třetí tým tabulky Olomouc. Ta v minulých dvou kolech také nezaváhala, kdy nejprve doma porazila Opavu vysoko 10:1 a den poté zvítězila na ledě Havířova 7:5.

Sestavy z minulého kola:
VHK Vsetín: Sachr – Pařízek, J.Weintritt, Kollár, Augustin, Richter – Dostál, Koňařík, Hrňa, M.Weintritt, Čechmánek, Šušeň, Humplík, Kovář, Vilém, Najvar.

HC Olomouc: Schejbal – Dajčar, Murla, Štreit, Beutl, Holiš, Rutar, Galvas – Urban, Zabloudil, Husták, Podlaha, Řečinský, Beier, Pěcha, Skopal, Cach, Hajšman, Janečko, Říčka.

HC Vítkovice Steel: Daňa – Veřmiřovský, Ficek, Sliž, Stareček, Malík – Gřesík, Tauwinkl, Bernát, Maxner, Šala, Baláž, Richtár, Cháňa, Blaško, Franz, Kosina, Raška, Toman.

Dočkají se junioři prvního vítězství?

Start do letošní sezony se vsetínským juniorům nevydařil podle představ. Úvodní dva zápasy prohráli shodně o dva góly. Nejprve na ledě ostravské Poruby (6:8) a o dva dny později doma s Havířovem (4:6).

Vsetínští se proto budou určitě snažit urvat první body v následujícím kole, kdy vyjedou na led Frýdku-Místku. Tým z Moravskoslezského kraje také nezažívá nejslibnější začátek sezony, protože první dva zápasy taktéž prohrál a v tom posledním proti Porubě inkasoval dokonce 14 branek.

V loňské sezoně se tyto týmy střetly dvakrát a vždy odcházeli vsetínští jako vítězové. O tom, kdo ovládne další společný souboj se můžete přesvědčit sami již tuto neděli, v hale Polárka od 14:30.

Sestavy z minulého kola:
VHK Vsetín: Stojar - Bůbela, Španko, Imeri, Janošek, Vašíček, Konopka, Svozílek, Kuchařík, Grygar, Vítek, Tydlačka, Tulpa, Kovář.

HC Frýdek-Místek: Dobečka – Ondráček, Škubala, Zberovský, Flok, Hekalt, Dubčák, Carbol, Rykala, Daron, Káňa, Skalický, Csapai, Nikl.

Uspějí vsetínští mladíci na ledě posledního týmu?

Po posledním vydařeném zápase proti Opavě, kterou porazili po samostatných nájezdech 3:2, zajíždí mladší dorostenci na led posledního Šumperka, kde budou jistě chtít potvrdit roli favorita. Tým ze severní Moravy dokázal v šesti zápasech nastřílet pouhých šest gólů a jeho bodové konto je zatím na nule. To vsetínští se momentálně nacházejí se sedmi body na sedmém místě tabulky o jediný bod za šestou Olomoucí. Utkání se hraje tuto sobotu v 11:00.

Sestava z minulého kola:
VHK Vsetín: Chrástecký - Ondračka, Mikulenčák, Hendrych - Rusler, Šánek, Klímek, Cabák, Zetocha, Weintritt, Andris, Matiaško, Půček, Brodek, Štědrý, Paťava, Lobodowski

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov