Vstupenky online

Martin Jenáček: Jednou to už přijít muselo

Aleš Koňařík • 05.12.2005

V s e t í n – Na den přesně deset měsíců trvala a také skončila vsetínská snaha o vítězství na svém ledě. Takovou černou sérii snad extraliga nepamatuje. A vsetínští hráči i tentokrát v závěru počítali doslova každou vteřinu zápasu, ve kterém o svém vítězství rozhodli čtyřmi direkty ve druhé třetině. Jedním ze střelců byl i Martin Jenáček, který se za Vsetín trefil po přestupu ze Zlína vůbec poprvé. Gól přidal ke svým dosavadním osmi asistencím. „Už jsem byl z té série už docela nešťastný. O to víc mě to těší, když jsme i díky tomu dokázali zvítězit,“ pravil s úlevou třicetiletý vsetínský útočník.

V úvodu utkání ale Vsetín hladce navázal na koncovku předchozího duelu v Třinci. Už po dvaadvaceti vteřinách se Sparta radovala z rychlého vedení. „Atmosféra před zápasem se mi nějak nezdála. Ležela na nás deka ještě z minulého zápasu,“ přiznal komplikace s motivací Jenáček. „Rychlý gól Sparty nás ale nepotopil, naštěstí jsme se v dalším průběhu zápasu zvedli.“

Ačkoliv už první část přinesla sedm menších a jeden desetiminutový trest, góly z přesilovek začaly padat až v prostřední dvacetiminutovce. A překvapivě Vsetín, kterému se tradičně nedařilo jak při početních výhodách, tak ve druhých třetinách, udával tempo. Sparťané si na Lapači museli asi připadat jak v Jiříkově vidění. Dosud nejhorší tým extraligy v počtu využívání přesilových her v nich do 25. minuty skóroval hned třikrát! „Konečně se na nás usmálo štěstí, už jsme to potřebovali,“ oddechl si Jenáček.

Na své holi měl i čtvrtý vsetínský gól. „Při mojí trefě mi pomohla teč sparťanského obránce, zato když jsem mířil na odkrytou branku, tak jsem promáchl,“ povzdechl si nejlepší vsetínský nahrávač. Trochu mu pak zatrnulo, když Sparta dokázala ve vlastním oslabení snížit. Vsetín ale ještě do přestávky zásluhou pohotovosti mladého útočníka Květoně opět poodskočil na rozdíl dvou branek.

Do kabin se tak vracel tým ve zcela opačném rozpoložení, než ve kterém zápas zahajoval. Valaši vycítili šanci. „Vítězství už nám už tolikrát proklouzlo mezi prsty, že to teď už prostě přijít muselo. Věřili jsme tomu, o přestávce mezi druhou a třetí třetinou jsme se hecovali, že zápas nepustíme,“ popisoval Jenáček náladu před závěrečnou třetinou. Tým se nakonec vytouženého vítězství dočkal.

„Uvidíme, nakolik nám dnešní výhra pomůže. Jedno vítězství ještě nic neznamená,“ krotil euforii Jenáček. „Abychom si začali více věřit, bylo by třeba uhrát takové zápasy dva nebo tři za sebou.“ Zkušený útočník ví, že pro Vsetín se s přibývajícími koly stává otázka baráže stále více aktuální. „Baráž je sice ještě daleko a pokud ještě existuje alespoň teoretická šance, chceme se jí držet. A i kdybychom ji nakonec hráli, musíme se právě proto naučit vyhrávat a nebýt psychicky na dně.“

banner pod článkem
×
Dnes v | Jun.
VHK ROBE Vsetín
HC RT TORAX Poruba 2011