Čtyřikrát neporažený Vsetín se postaví Růžičkově partě

Aleš Koňařík • 05.12.2004

V s e t í n – Zopakují vsetínští hokejisté výkon z prvního vzájemného střetnutí, kdy na svém ledě přehráli Slavii 5:1? Favorité to v zápasech se Vsetínem letos nemají lehké, v posledních kolech se navíc Valachům zalíbilo neprohrávat – ačkoliv minimálně v případech zápasů s Jihlavou a Třincem pomýšlel Vsetín na víc, než jen na zisk jednoho bodu. Do vsetínské sestavy se vrací útočník Branko Radivojevič, kterému již vypršel osobní trest, chybět bude nadále nemocný Ondřej Veselý. I Slávisté jsou kromě obránce Žabky v kompletním složení.

Třetí Slavia patří k nejméně inkasujícím týmům soutěže

Že zahajovací prohra se Vsetínem neměla na pozdější výkony pražské Slavie žádný výraznější vliv dokazují Pražané po celou dobu základní části. Růžičkova parta zkrátka patří k absolutní špičce české extraligy, momentálně si hoví na třetím místě tabulky. Slavia si už tradičně zakládá na precizní defenzívě (Slavia dosud inkasovala jen 58 branek) , kterou nedávnou vyztužil zlínský odchovanec Tomáš Žižka, o jehož služby se decentně ucházel i Vsetín. Movitějšímu klubu ale nemohla vsetínská nabídka příliš konkurovat.

Během sezóny zamířil do Slavie další navrátilec z Ruska, reprezentant a mistr světa, prostovlasý útočník a brilantní technik Tomáš Vlasák. Místo v kádru tím nezbylo pro věčného cestovatele Aleše Krátošku, jehož klub poslal na hostování do Karlových Varů. Výstroj definitivně pověsil na hřebík olympijský vítěz z Nagana, obránce František Kučera.

Zámořské duo Stümpel – Vašíček kraluje kanadskému bodování Slavistů, slovenský expres už nastřádal 22 bodů (8+14), robustní český centr má na kontě stejný počet gólů, ale o dvě asistence méně. Pozor si je třeba dát i na rozehrávače Jana Nováka, který sice vstřelil jediný gól, ale zato jich už 19 připravil pro své spoluhráče. Bezkonkurenčně tak vede bodování obránců dnešního soupeře, ačkoliv nepatří zrovna ke úspěšným obranářům (v bilanci +/- má -1 bod). Tento post patří spolehlivému Petru Kadlecovi (+11).

Nakonec nelze nezmínit ani brankáře Petra Fraňka, který se vyšvihl do čela extraligových statistik. Vychytal již pět zápasů s čistým kontem, průměr inkasovaných branek drží spolehlivě pod dva góly na zápas (1,80) a ani procentuelní úspěšnost zásahů není k zahození: 93,40.

Letošní zápasy: Výprask a poté hubená výhra Pražanů

Lepší začátek nové sezóny si Vsetín nemohl přát. První kolo (byť kvůli změnám v termínové listině oficiálně třetí), výborný soupeř i předvedená hra a nečekaně vysoké vítězství Vsetína 5:1. Na dlouho dobu poslední. Na další domácí výhru poté Vsetín čekal až do 15. října, kdy utnul svou sérii porážek vítězstvím nad Jihlavou. V kritickém vsetínském období, kdy zraněné brankáře Čechmánka a Biegla musel chtě nechtě zastoupit mladík Žigárdy, prohrál Vsetín i v Sazka aréně, ačkoliv to byla jen těsná porážka 2:1.

Vsetín - Slavia 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)
Branky:
11. Frolo (Stantien, Radivojevič), 17. Kowalczyk (Stantien), 35. Vak (Radivojevič), 41. Zadina, 51. Brabenec (Pavliš, Kowalczyk) - 42. Kopecký.

Slavia – Vsetín 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Branky: 2. Tomica (Stümpel, Vlasák), 28. Duda (Vašíček) - 1. Kovář (Vak, Demel).

Pravděpodobné sestavy:

Vsetín: Biegl (Čechmánek) - Klesla, Frolo, Gýna, Gřegořek, Němec, Jaškin, Mikel - Hudler, Brabenec, Somík - Radivojevič, Vak, Demel - Kovář, Vlach, Selingr - Dubec, Pavliš, Korotvička.

Slavia: Franěk - J.Novák, Kolařík, Kadlec, Žižka, Graňák, Klouček, Pojkar - Pálffy, Stümpel, Sup - Vlasák, Beránek, Vašíček - Duda, P. Martinec, Antoš - Tomica, Kopecký, Dlouhý - D. Hruška.