Jak dorostenci, tak i junioři nestačili na Zlín ve třetím valašském derby.

Michal Kubáň • 05.12.2002

V s e t í n - Valašské derby nevyšlo ve 27.kolo jak mladým vsetínským dorostencům tak i juniorům. Prvně zmiňovaní prohráli ve Zlíně 2:4 a juniorka zase 1:4 doma. Přesto i nadále oba celky drží ve špičce tabulky. Dorostenci i přes vetší herní výkyvy zastávají čtvrtou příčku v moravskoslezské části. Svěřenci trenéra Kopřivy s Trnkou ,,dýchají na záda,, Přerovu, který vede juniorskou skupiny B o jeden bod před vsetínským celkem.

Ve 27.kole se utkali opět největší rivalové.Vsetínský dorostenecký výběr se rozjel do Zlína s cílem pokud možno zopakovat výhru s 5:1 s 18.kola. Bohužel však hra se vůbec nevyvíjela podle vsetínského scénáře a nakonec Vsetín podle Zlínu na jeho ledě 4:2. Skóre o týden později, ve čtvrtek si, ale dorost aspoň částečně spravil chuť v Ostravě, kdy Serezany porazil těsně 2:1. Nejvíce si však vsetínský dorost zařádil v sobotu doma s Olomoucí. Už v prvních šestnácti minutách vedl góly Buše, Kapsy a Knebla 3:0. Čisté konty brankáři Šteflovi zkazil v 18.minutě Koutný. První branka hostů v první třetině, byla ze strany také jediná v celém zápase. Po zbytek zápasu na ledě dominovali jen domácí, jenž měli obrovské množství šancí, těžko je však dokázali využít. Ve druhé třetině přidal po jedné brance opět Buš za asistence Vargy. V poslední části však nabrali domácí vítr do plachet a dvěma brankami Štacha a Navrátila uzavřeli konečný účet zápasu na 6:1. Na vysoké výhře domácích měl rovněž nemalá podíl brankář Martin Štefl, který nejenže čelil 22 zásahům, ale svými stabilními výkony se posunul na 2.příčku v počtu úspěšnosti brankářů v moravskoslezské části. V ofenzivní činnosti se mohou trenéři Hudler st. a Plachtovič v klidu opřít o útočníky Marka Knebla (20+15) a Martina Husičku (15+19). Přičemž Marek Knebl je 3. nejlepší útočník kanadského bodování ve skupině B. V pondělí se vsetínský výběr utkal s Třincem, druhým týmem tabulky. Hosté, ale na vlastním ledě nedali Vsetínu šanci na to, aby se mohli v tabulce posunout o něco výše, ba právě naopak kvalitním napadáním a výbornou koncovkou porazili vsetínský výběr vysoko 5:0. Dorostenecký výběr se nachází i po 30.kole na čtvrtém místě skupiny B se 32 body. O 3 body více mají druhé Vítkovice. Moravskoslezskou část vede právě se 47 body sousední Zlín.

Vsetínská juniorka v posledních třech kolech potvrdila, že patří mezi nejlepší celky Moravy. Jediné zaváhání si vybrala v sobotu 23.11., kdy na svém ledě hostila svého souseda Zlín. Domácí ač prvně skórovali Korotvičkou tak, neudrželi svůj náskok a nakonec prohráli jednoznačně 1:4. Díky tomu, že první Přerov pouze remizoval s Vítkovicemi 6:6 tak, Vsetín příliš neztratil. O poznání lepší herní projev předvedl ve čtvrtek na domácím ledě proti Ostravě. První branka padla do sítě hostů sice až ve druhé třetině, přesto domácí nepolevili a ve třetí přidali další dva. Čisté konto vychytal brankář Štefan Žigárdy, který patří se svým průměrem 1.98 branky na zápas, na 1. místo tabulky brankařů. Hned za ním je další brankář Vsetína Lukáš Plšek, který má například druhou nejlepší(hned za Žigárdym) úspěšnost (98.80 %). Ve sobotu pak juniorka kupodivu remizovala s posledním Havlíčkovým Brodem 2:2. Šestý Havířov, který zavítal v rámci 30.kola na vsetínský led, neměl být pro domácí příliš velký problém. Domácí tuto domněnku potvrdili už v 8.minutě, kdy puk poslal za záda gólmana Chábery obránce Krystýnek. Havířov sice ve druhé třetině srovnal stav zápasu, ale Martin Kořístka propasíroval pět minut před koncem, puk do havířovské svatyně. Rozhodl tak, že Vsetín si i ve 30. kole získá plný počet bodů.

Vsetínský celek se i nadále drží na druhé příčce, hned za prvním Přerovem. Mezi nejlepší střelce týmu patří Lukáš Valko se 27 body a hned o bod méně má i Radim Hruška. Valko se svými body zaujímá 12. příčku kanadského bodování skupiny B.