Letní příprava startuje v pondělí. Těším se na kluky, jsem rád s partou v kabině, hlásí David Gába

Redakce • 26.04.2021

Přesně za týden odstartuje hokejistům VHK ROBE Vsetín příprava na nový ročník Chance ligy. Trenérům Stantienovi se Srdínkem se bude hlásit i brankář David Gába, jenž před několika dny na Lapači prodloužil smlouvu. „Přiznám se, že letní příprava je moje nejméně oblíbená část celého roku. Na druhou stranu všichni víme, že to bez toho nejde. Jsem rád v kolektivu, to mi letní přípravu hodně ulehčuje,“ usmívá se šestadvacetiletý rodák z Písku.

Klub v pátek oznámil, že jste na Lapači prodloužil smlouvu na další období. Jste rád, že máte již nyní jasno o své budoucnosti?
Samozřejmě. Řešil to za mne především agent, společně s klubem se snažili nalézt to nejlepší pro obě strany. Domluvili jsme se včas a rychle, jsem za to rád. Je to mnohem příjemnější, než kdybych měl smlouvu řešit nějak zdlouhavě.

Byly ve hře i nějaké jiné varianty, nebo pro vás byl Vsetín priorita?
V průběhu sezony jsem zaznamenal nějaké kontakty, asi jako každý hokejista. Ale pak mi agent dal zelenou pro Vsetín, klub měl o mě zájem, tak už jsem nic neřešil. Směřovali jsme to k tomu, abych pokračoval i nadále na Vsetíně.

Na Valašsku v září načnete už svoji čtvrtou sezonu. Dá se říct, že jste tu nalezl svůj druhý domov?
To hrálo při jednání také roli. Jak já, tak moje paní i naše malá jsme si na Vsetíně zvykli. Líbí se nám tady a dá se říct, že po jižních Čechách je Valašsko takový náš druhý domov. Jenom je škoda, že je Vsetín od mého rodného Písku vzdálený tři sta padesát kilometrů. (úsměv)

Sezona vám již skončila, blíží se příprava na tu nadcházející. Jak tyto dny trávíte?
Snažím se věnovat malé dceři. V sezoně není na rodinu tolik času, i když letos to se všemi těmi lockdowny bylo ještě trochu jiné. Jsem s rodinou a pomalu začínám trénovat.

Společná letní příprava startuje Vsetínu v pondělí 3. května. Těšíte se?
Přiznám se, že letní příprava je moje nejméně oblíbená část celého roku. Na druhou stranu všichni víme, že to bez toho nejde. Těším se na kluky, jsem moc rád s partou v kabině. Stejně bych delší dobu nevydržel nic nedělat. Jsem rád v kolektivu, to mi letní přípravu hodně ulehčuje.

Uplynulá sezona byla v mnoha ohledech atypická. Jak se za ní ohlížíte?
Drtivou většinu zápasů jsme odehráli bez fanoušků na stadionu, bohužel jsme si na to museli zvyknout. Jak všichni víme, na Vsetíně jsou fanoušci naše velká zbraň a o tu jsme byli ochuzeni. Bylo to jako na houpačce. Jednu dobu se nehrálo vůbec a bylo náročné se do toho zase dostat. Kdyby nám tehdy někdo řekl, že sezonu dohrajeme a skončíme třetí, asi bychom to brali. Ale samozřejmě ještě jsme chtěli hrát v těchto dnech před televizními kamerami.

Jak jste si v průběhu „covidové“ sezony udržoval pozitivní myšlení?
Nebylo to úplně jednoduché. Pro všechny to bylo něco nového. Nikdo nevěděl, co bude za hodinu, natož zítra nebo za týden. Myslím si ale, že jsme se s tím všichni poprali statečně.

Vám osobně vyšel závěr základní části náramně, měl jste dokonce nejlepší statistiky ze všech brankářů Chance ligy. Vidíte zpětně v sezoně nějaký moment, od kterého jste se k těmto výkonům odrazil?
Popravdě nevím. Nemyslím si, že bych něco razantně změnil. Samozřejmě když se nedaří, snaží se člověk něco vymyslet. Já se snažil makat pořád naplno, na každém tréninku, v každém zápase. Nakonec se to otočilo, což bylo super. Sezona byla zkrátka pro nás všechny zvláštní.

Jak vnímáte dosažené 5. místo po základní části?
Na čtvrté Vrchlabí nám chyběly tři body, na třetí Přerov sedm. Spoustu bodů jsme soupeřům zbytečně rozdali. Byla utkání, která jsme měli vyhrát, a místo toho jsme v nich ztráceli. Některé výkony nebyly ideální. Pak jsme to mocně doháněli, roli sehrál určitě i menší počet zápasů v základní části. Je každopádně škoda, že se nám už nepodařilo proklouznout do první čtverky.

Následně jste ale v předkole odstavili z cesty Ústí, ve čtvrtfinále si poradili s Vrchlabím a probojovali se až do semifinále…
Play-off je vždycky jiné, než základní část. Všechna utkání byla vyrovnaná, několikrát se prodlužovalo. Soupeři v předkole a ve čtvrtfinále nás brali za favorita a tak proti nám spíše bránili, byly to vyhrocené bitvy. Jen je škoda, že semifinálová série s Jihlavou tak rychle skončila. Byla podobně vyrovnaná jako ty předchozí dvě.

Už vás přebolelo zklamání z konce sezony v semifinále?
Ani ne. Je to o to horší, když finále Chance ligy dávají v televizi. Jen tak se na to zapomenout nedá, byť je to samozřejmě jiné, než dva dny po posledním utkání. Nedivím se, že Jihlava vede nad Kladnem 3:2 na zápasy. Jestli jsou z toho všichni překvapení, tak mě to moc nepřekvapuje. Je to parta bojovníků a blokařů střel podpořená dobrými výkony gólmana. Samozřejmě na jejich místě jsme dnes chtěli být my.