Modelové utkání mezi starším dorostem Vsetína a českou reprezentací do šestnácti let je tady!

Filip Bazala • 05.12.2010

Ano, čtete správně. 6. 12. 2010 od 16:15 se rozehraje přátelské klání mezi českou reprezentací U16 vedené trenérem Luďkem Bukačem mladším a starším dorostem Vsetína, pro které tohle utkání bude určitě zajímavým zpestřením poté co se jim nepovedlo zvítězit v posledním derby na ledě Zlína. "Na utkání se těšíme, každé utkání je tím nejlepším tréninkem a kluci v něm nejvíce získávají", říká v před zápasovém rozhovoru trenér starších dorostenců Luboš Jenáček.

Český svaz ledního hokeje pořádá akci v rámci náboru hráčů do reprezentace. Do této události spadá i tým VHK Vsetín, který přivítá reprezentaci v pondělí 6.12. od 16:15 na svém ledě Na Lapači. Kdo nebude moct dorazit na zápas, tak si může zapnout internet a vychutnat si zápas, alespoň prostřednictvím textového onlajnu na stránce www.onlajny.cz.

Akce funguje tak, že domácí tým může v zápase do barev národního týmu zapracovat svoji jednu pětku, která bude mít možnost ukázat se v dresu reprezentace. Trenér šestnáctek Luděk Bukač ml. chce vidět v přípravě co nejvíce hráčů, aby do národního týmu mohl dostat skutečně jen ty nejlepší z nejlepších. Za národní tým také nastupuje v brance mladší dorostenec Vsetína brankář Miroslav Svoboda.

Kouč Luboš Jenáček: Na zápas se těšíme

Trenére, čeká vás přátelský zápas s reprezentací do 16 let. Jak se na tuto událost těšíte?
Pro nás je to další utkání navíc, které je mimo soutěž. Je to takové zpestření pro kluky, kdy si mohou zahát v klidu, bez tlaku a nervů. Můžeme si také vyzkoušet věci co trénujeme, jenž nám do zápasu tolik nenaskakují. Každé utkání je dobrý trénink a kluci v něm nejvíc získávají, takže se těšíme.

Kde vznikl tento nápad uskutečnit přátelské utkání reprezentace U16 se starším dorostem Vsetína?
Je to takový projekt ČSLH, kdy chtějí tvořit tým šestnáctek a poté to navazuje na sedmnáctky a osmnáctky. Ze začátku chtějí vidět co nejvíc kluků ročníku 95, takže nabídli klubům, že udělají takovou jednodenní akci, kdy by to pro ně mohlo být zajímavé tím, že v tom zápase mohou do reprezentačního týmu nasadit svou jednu pětku hráčů. Pro ty hokejisty to je velká motivace a možnost dostat se v tom zápase do sestavy reprezentace a také si v ní vybojovat místo.

Za reprezentaci nastupují také dva hráči z řad starších dorostenců Vsetína a to Zbyněk Žabčík a Dominik Pokorný, na kterou stranu se v pondělí postaví?
Nastoupí za Vsetín, my jsme se do reprezentace rozhodli dát po domluvě s Luďkem Bukačem mladším šest hráčů (3 útočníky + 3 obránce) a také za reprezentaci nastupuje gólman Svoboda z mladšího dorostu. Dominik Pokorný bude hrát za Vsetín, ale trenéři jej určitě budou sledovat a budou mít tak možnost udělat si obrázek stejně jako o Zbyňku Žabčíkovi, který konečně hraje po dlouhém zranění, takže oba hráči budou mít velkou motivaci se ukázat.

Jak se hráči těší na zápas? Chtějí vyhrát, nebo si to jen tak užít?
Sportovec chce vyhrát každý zápas. Měli jsme to teď hodně nahuštěné a pokračujeme už příští pátek, kdy máme hrát první dvě kola nástavby už s konfrontací s českými kluby. Je to teď hodně náročné v tom, že kluky musíme posouvat a využívat je i ve vyšších kategoriích, kdy Ondra Slováče a Víťa Pelc nastupují v týmu mužů a také jsme dnes museli posílit šesti hráči juniorku, která hraje v Uherském Hradišti. Myslel jsem, že kluci budou mít volný víken, ale asi půlka týmu jede bez přestávky, kdy v pátek hráli utkání ve Zlíně, v sobotu trénink, dneska za juniory v Hradišti a zítra utkání s reprezentací. Starší hráči nejspíš dostanou volno a možnost si zahrát v prvních dvou řadách tak dostanou mladší ročníky. Většinou v nich nastupují ročníky 93, ale pro tento zápas doustanou možnost mladší.

Reprezentaci vede syn slavného Luďka Bukače a to Luděk Bukač mladší. Znáte se s ním nějak blíže? Jaký je to trenér?
My se osobně neznáme, ale on je známá osoba. Pracuje na svazu jako profesionální trenér a pokud je nějaký seminář, jako byl například teď v Českých Budějovicích, kterého jsem se také zúčastnil, tak má vždy nějaký příspěvek k určitému tématu. Je známý a hodně věcí čerpá od svého otce mistra světa Luďka Bukače strašího. Od nástupu Slávy Lenera a profesionálních trenérů jako Luděk Bukač ml., Míra Přerost a Jirka Veber to na svazu opravdu dobře funguje, posílají nám trenérům pravidelně na maily postupy a věci, které jsem i já zařadil do přípravy, ale je to na každém jak tyto metody a nové trendy využije a já jsem ještě mladý trenér tak se tyto věci snažím využívat. Dle mě jsou to dobré věci a určitě mě to obohatilo.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov