Starší dorost zvládl i druhý domácí zápas v řadě, porazil Porubu

Helena Hegeďová • 05.12.2015

V zápase se mohli diváci kochat hlavně defenzivní hrou obou celků, na atraktivitě naopak utkání ubraly nepřesné přihrávky jak domácích, tak hostů. Utkání začalo vyrovnanou hrou, v některých okamžicích měli navrch domácí, jindy hosté. Vsetín na začátku 2. třetiny vedl 1:0, Poruba tedy byla aktivnější a snažila se o vyrovnání, vsetínská obrana jí to ale nedovolila a naopak domácí se dostali do výraznějšího vedení. To se hostům podařilo pár minut před koncem stáhnout, úplný obrat už ale nestihli a tak Vsetín zvítězil i v druhém domácím utkání v řadě, dnes poměrem 3:2.

ELSD - 26.kolo so 5.12.11:00
HC RT TORAX Poruba 2011
3:2(1:0, 2:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 12. Augustin (Weintritt J.), 23. Knap (Weintritt J., Kovář), 36. Wolf (Koňařík) – 55. Havránek (Prepsl, Střondala), 58. Vospálek (Bijota, Malát). Rozhodčí: Vepřek, Hradil – Zouhar, Zedník. Vyloučení: 6:6 + navíc Prokeš 10 minut + OK. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 87. Střely na branku: 21:12. Průběh utkání: 0:0, 3:0, 3:2.

VHK ROBE Vsetín: Sachr – Pařízek, Ondračka, Krůžela, Nadymáček, Weintritt J., Kollár, Augustin, Petrla – Dostál, Koňařík, Wolf, Dubnický, Weintritt M., Čechmánek, Kovář, Knap
HC RT TORAX Poruba 2011: Škoda – Skokan, Dobeš, Prokeš, Bijota, Prepsl – Holub, Plachý, Havránek, Vospálek, Malát, Timura, Střondala, Voznička, Dang, Klíma, Krupa, Irgl, Dlouhý

Do první branky byl Na Lapači k vidění vyrovnaný zápas, zapotili se oba dva gólmani. Když se však ve 12. minutě dostal Vsetín do vedení zásluhou Patrika Augustina, který z mezikruží našel skulinku mezi betony hostujícího gólmana Škody, snažili se Ostravané vyrovnat, ke střelám je ale valašská obrana nepouštěla, a tak jejich hra vypadala odevzdaně. Když si Vsetínští opět vybojovali útočné pásmo, jejich mušky nebyly seřízeny správně, z množství střel jich šlo do prostoru třech tyčí jenom pár. Domácí tedy po třetině odcházeli do kabiny s hubeným náskokem 1:0.

Hosté do druhé periody vstoupili aktivněji, střely jim ovšem opět likvidovala obrana domácích nebo vlastní chyby. Z prvního útoku domácích ve druhé třetině byla hned vstřelená branka, o kterou se postaral Dominik Knap. Hned po tomto gólu se domácím naskytla výhoda přesilové hry, a tak pokračovali ve svém tlaku, nepřesná střelba a nahrávky jim ovšem neumožnily opět skórovat. Vsetínští se drželi v útočném pásmu, přes porubskou zeď ale žádná ze střela nepropadla. Nakonec se síť za Škodou přeci jen zavlnila, ve 36. minutě využil zaváhání gólmana Petr Wolf. Porubští se snažili převzít otěže zápasu do svých rukou aktivním napadáním a hrou do těla. Naskytla se jim i dvojnásobná početní výhoda, ani v té si ale s domácími neporadili.

V čem hosté skončili na konci periody druhé, v tom také pokračovali na začátku třetího dějství. Byli aktivnějším týmem, co se hry dopředu týče a Vospálek zahrozil i ve vlastním oslabení. Na hostech byla vidět bojovnost a touha se skóre ještě něco udělat. To se povedlo ve 55. minutě Marku Havránkovi, který v přesilovce dopravil kotouč okolo levé tyčky až za Sachrova záda. Jeden gól ale hostům nestačil, potrestali i vyloučení Petrly o tři herní minuty později. Pohotovou střelou mezi betony se prezentoval Milan Vospálek. Hosté to na konci ještě vyzkoušeli bez gólmana, tentokrát ovšem Vsetínské opět podržel Sachr a domácí se tak mohou radovat z výhry 3:2.