Vstupenky online

Vsetín porazil Porubu na nájezdy a připsal si šestou výhru v přípravě

Václav Trávníček • 02.09.2014

Ani v šestém přípravném utkání před novou sezonou nenašli vsetínští hokejisté přemožitele. V úterý si připsali další vítětězství, tentokrát proti ambicióznímu celku Poruby. A opět se radovali po samostatných nájezdech, se kterými mají už bohaté zkušenosti. Vždyť ze šesti dosavadních triumfů se už čtyři zrodily právě v penaltovém rozstřelu. Tentokrát pomyslný druhý bod vystřelil zelenožluté partě obránce Marek Haloda. Další utkání čeká Valachy v pátek na ledě Přerova.

Příprava - přát. út 2.9.18:00
HC RT TORAX Poruba 2011
VHK ROBE Vsetín
2:3sn(1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 20. Kilnar (Červenka, Pavlačka), 30. Javín (Pavlačka) – 8. Haloda (Zúbek, D. Vaněk), 26. Zúbek (D. Vaněk, Nedbálek), rozhodující sam. nájezd Haloda. Rozhodčí: Mikula – Řezáč, Kuchař. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 147. Střely na branku: 32:26. Vyhraná buly: 30:21. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář – Vajda, Puškár, Šindelář, Slavík, Javín, Peslar, Prokop – Kilnar, Červenka, Buček, Sedlář, Hulva, Zachar, Seidler, Vrána, Krayzel, Pavlačka, R. Vaněk, Chaloupka.
VHK ROBE Vsetín: Hromada – Hurtík, Nedbálek, Haloda, Tichý, Žák, Báchor – Ambruz, D. Vaněk, Zúbek – Mikšovský, Hrazdíra, Hruška – Vítek, Podešva, Kubo – Štrbík, Daněk, Kývala.

Hosté se do zápasu dostávali postupně a skoro jakoby čekali na případné chyby domácích borců. Přečkali úvodní tlak RT TORAXu, přečkali oslabení a trpělivě si vypracovávali šance. Stačilo jedno vyhrané buly v útočné třetině a přesná tvrdá střela obránce Marka Halody, aby byl v osmé minutě otevřen gólový účet. Porubští útočníci se snažili překonat skvěle chytajícího gólmana Hromadu. Zasypávali jej střelami, ale až pár vteřin před přestávkou, kdy měli domácí velký tlak a důraz, vyrovnal Rostislav Vaněk.

Domácí na úspěšný konec první třetiny nenavázali a v rychle plynoucí hře brzy inkasovali podruhé. Kapitán Daniel Vaněk poslal do rychlého protiútoku Františka Zúbka, který střelou zápěstím našel skulinu mezi betony. Tihlář je sice sklapl, ale pozdě. Domácí tak opět museli dotahovat vsetínské vedení, což se povedlo tentokrát do čtyř minut. A díky vhazování před Hromadou při začínající přesilovce.

Marek Pavlačka buly vyhrál dozadu na obránce Miroslava Javína. Jeho tvrdá střela prošla až za záda, doposud skvěle chytajícího, Hromady. Poruba přesilovku využila za neuvěřitelných pět vteřin. Přestože Vsetín nabízel další početní výhody, Poruba je už nedokázala využít. Brankáři obou týmů si na nedostatek práce nemohli ztěžovat. Útočníci jim dávali šance vyniknout a diváci jen žasli, co vše dokázali pochytat.

Na začátku třetího dějství po střele Seidlera zazvonila za Hromadou tyč. Trochu nesnadnou práci měl i Tihlář s neposednou střelou Ambruze, kterou měl v plánu těsně před gólmanem tečovat Zúbek, ale puk nakonec našel útočiště v lapačce domácího gólmana. Vsetín v přesilovce mohl po třetí v utkání vést, jenže Daniel Vaněk s Ambruzem neměli na hokejkách klid a útočnou akci překombinovali. Na druhé straně šel Buček přímočaře do brány, ale Hromada byl v takových situacích nepřekonatelný.

Zápas tak dospěl do samostatných nájezdů. Začínali hosté. Mikšovský minul, Sedlář mířil mezi betony, ale puk neprotlačil. Zúbek naznačil střelu, Tihláře dostal na kolena a střelou pod horní tyč proměnil. Seidler si počínal stejně jako Sedlář, a když neproměnil svůj nájezd Podešva, bylo vše na Rostislavu Vaňkovi. Ten se nemýlil a pokračovalo se v nájezdech. Ve čtvrtém kole začínali domácí. Krayzel Hromadu nepřekonal a tak pomyslný bod navíc svou úspěšně provedenou Forsbergovou fintou zařídil Vsetínu Marek Haloda.

Poruba v neuspořádané hře a chybách v obraně nedokázala podruhé za sebou zvítězit. Vše může napravit ve čtvrtek 4. září, kdy se střetne s Novým Jičínem.

Ohlasy k utkání

Martin Smeták (HC RT TORAX Poruba 2011): Podali jsme nejhorší výkon v přípravě. Dělali jsme obrovské chyby v obraně, nefungovala nám hra dozadu se stáhnutým útočníkem, vůbec jsme se nezastupovali, beci dávali pozdě kotouče a chyběl nám pohyb i větší důraz před gólmanem, ačkoliv jsme byli střelecky aktivnější. Máme ještě čtrnáct dní na to, abychom se dali dohromady.

Viktor Hlobil (VHK Vsetín): Neměli jsme dobrý nástup do utkání. Poruba lépe bruslila a silově nás přetlačovala, ale pak jsme dali gól a hra se vyrovnala. Ve druhé části jsme měli zbytečně moc vyloučení, ustáli jsme to však. V závěru nás domácí dostávali pod tlak, ale podržel nás dobře brankář Hromada. Nájezdy už jsou pak loterie. Myslím, že to byl slušný zápas, jen musíme zapracovat na disciplíně.