Vstupenky online

Mikulášskou sobotu obstará duel s Novým Jičínem, utkání startuje už v 16:00

Jan Tajzler • 05.12.2014

Máme za sebou první polovinu soutěže, v sobotu se všechny kluby obují do třetí čtvrtiny. Pro Vsetín to znamená střet s aktuálně šestým Novým Jičínem. Oba celky se pravidelně střetávají od roku 2008 a dá se říci, že pouze s jednou výjimkou jsou kluby tradičními účastníky vyřazovacích bojů. Zahájení druhé poloviny soutěže připadá na den sv. Mikuláše. Vedení vsetínského klubu hodlá sváteční den všech dětí využít a pro ty nejmenší si mimo vstupenky zdarma připravil také ve spolupráci s Mikulášem překvapení pro děti. Zároveň upozorňujeme, že utkání s Novým Jičínem startuje již v 16:00.

Sobota slibuje atraktivní hokejové utkání. Domácí Vsetín se od počátku sezony v domácím prostředí prezentuje jako favorit soutěže, Nový Jičín má zase z posledních šesti utkání bilanci pěti vítězství a pouze jediné porážky, když Flašarovi svěřenci nestačili na celek Opavy. V letošní sezoně mají celky vzájemnou bilanci srovnanou, na body je to 3:3 a vyrovnaný je i počet vstřelených branek – 6:6. Letos tedy rozhodoval faktor domácího prostředí.

Nový Jičín táhne na play off, zatím úspěšně

V Novém Jičíně chtějí dát zapomenout neúspěchu z loňské sezony, kdy tradiční účastník třetí nejvyšší soutěže ve vyřazovací části chyběl. Proto byl kádr vhodně doplněn a v letošní sezoně se plány tamního managementu zatím daří naplňovat. Především poslední utkání dokazují sílu a zkušenost novojičínského kádru. Z šesti posledních utkání našel tým trenéra Flašara přemožitele pouze jednou, když nestačil Opavě těsně 2:3. Naposledy se novojičínský soubor představil proti Bobrům z Valašského Meziříčí, u soutoku Bečvy musel otáček skóre, ale nakonec naplnil roli favorita a poslední tým tabulky přejel 5:2. Nyní budou chtít hokejisté Nového Jičína uspět na Valašsku podruhé, tentokrát se však vydají po proudu Bečvy o dvacet kilometrů dál, jejich cílem bude vsetínský Lapač.

Kádr Nového Jičína disponuje zkušenostmi, ale nechybí mu také potřebné mládí. Můžeme konstatovat, že vyváženost novojičínského kádru jej pasuje do role týmů, které by rozhodně neměly v bojích play off chybět. V brankovišti se střídají kvalitní brankáři David Iláš odchytal prozatím jedenáct zápasů s úspěšností zákroku lehce nad 90%. Jeho kolega Lukáš Šrámek má o jedno utkání navíc, jeho čísla jsou 3,18 branky na zápas a úspěšnost zásahu přes 89%. Defenzivní produktivitě severomoravského kádru vládne Patrik Flašar (2+9), útok dále podporuje zkušený Přemysl Vašut (1+6). Z obranných linií soupeře pak nesmíme opomenout Lukáše Vnenka, také jeho bohaté zkušenosti jsou zdrojem inspirace pro mladé hráče, jako jsou třeba Jakub Hruška, jenž vloni hájil barvy vsetínské juniorky v nejvyšší soutěži nebo také další exvsetínský hráč Michal Žák. Nejproduktivnějším hráčem Nového Jičína je aktuálně Jakub Lehečka (8+11), síla novojičínského útoku je dále rozdělena mezi Martina Kabeláče, Adama Uhlára a Robina Gebauera. Pravidelně bodují i další hráči útočných řad sobotního soupeře a branku tak může vsítit opravdu kdokoliv. Vsetínská obrana tedy rozhodně nedostatek práce mít nebude.

Využije Vsetín domácího prostředí?

Vsetínští mají za sebou konfrontaci s předposlední Karvinou. V duelu, ve kterém se očekávala jednoznačná záležitost, se však zelenožlutá parta pořádně nadřela k tříbodovému zisku. Slezané se dlouho drželi na dostřel, až do 56. minuty vedl vsetínský favorit rozdílem jediné branky, definitivum valašského vítězství pak obstaral nejzkušenější obránce Michal Nedbálek, čímž Vsetín splnil povinnost a uhájil domácí tvrz před nevyzpytatelným soupeřem. K utkání se v pozápasových ohlasech vyjádřil také další obránce vsetínského celku Juraj Tichý „Utkání mělo zvláštní průběh. Z naší strany to nebyl dobrý zápas. Nebyli jsme v takovém tempu, jako například v Brně. Bylo to hodně nemastné a neslané. Nepomohli nám příliš ani diváci, ale hlavní je, že jsme zápas zvládli za tři body. Jaký to byl zápas, se už za měsíc nikdo ptát nebude,“ připomíná důležitost bodového přísunu urostlý zadák vsetínské defenzívy.

Domácí prostředí, to je hlavní devíza Vsetína, která platila snad v každé sezoně. Také letos zelenožlutí dělají radost svým příznivcům. Z Lapače bylo letos uloupeno pouhých pět bodů, když zde vyhrál přerovský lídr a dva body po prodloužení si odvezl Hodonín. Lepší v tomhle ohledu už je pouze Opava, která doma nastřádala o bod navíc, Vsetín však v domácím prostředí doposud odehrál nejméně zápasů ze všech účastníků soutěže. Jelikož se Valaši naučili vítězit i venku, řadí se po první polovině k tomu nejlepšímu, co bylo možné na druholigových stadionech vidět. Ztráta na vedoucí Přerov činí jediný bod a to má valašská mašina zápas k dobru. Velkou zásluhu na kvalitních výkonech zelenožlutých má strážce svatyně Petr Hromada, jeho forma od začátku sezony zaplňuje srdce vsetínských fanoušků radostí a jeho kvalitních výkonů si nemohl nevšimnout také Zlín, jenž si Hromadu vytáhl na pomoc při absenci svých brankářských opor. Další tahounem Vsetína je druhá útočná řada v čele s Janem Kolaříkem. Ten potvrzuje předpoklady, se kterými do Vsetína přicházel a stal se potřebných střelcem v kádru trenérů Jenáčka a Hlobila. Nejúdernější formaci Vsetína tvoří také David Hrazdira s Ondřejem Slováčkem, oba mladíci splácejí důvěru trenérů jak nejlépe mohou a těží z toho celý Vsetín.

Síla valašskému týmu rozhodně nechybí, dravé mladí doplňuje v útoku hned trio zkušených a to Martim Ambruz společně s kapitánem Danielem Vaňkem a také Františkem Zúbkem, také oni budou vsetínský soubor táhnout za vítězstvím. Valachům bude chybět až do konce kalendářního roku Alexander Grebenjuk, ruskému zadákovi vypršela platnost víza, po novém roce by se však měl hlásit znovu na Lapači.

Mikulášské utkání

V rámci sobotního mikulášského utkání mají jako obvykle děti do 140 cm vstup zdarma, každé z těchto dětí navíc obdrží při vstupu na zimák mikulášský balíček, ve kterých čeká pro 10 deset šťastlivců navíc kartička jako poukaz na další cenu, kterou si budou děti moci vyzvednout na konci 1. třetiny u časomíry, které jí předají zástupci říše pekelné.

Předpokládané sestavy:

Vsetín: Hromada – Haloda, Hryciow, Báchor, Tichý, Hurtík, Nedbálek, Štědrý – Zúbek, Vaněk, Ambruz – Slováček, Hrazdira, Kolařík – Štrbík, Daněk, Kývala – Vítek, Podešva, Hruška.

Nový Jičín: Šrámek (Gebauer) – Zahradníček, Mráz, Kovařčík, Kabeláč, Žák, Hruška, Prokop, Mikšan, Lehečka, Vašut, Ižacký, Hanák, Vnenk, Uhlár, Novotný.

banner pod článkem
×
Dnes v | Jun.
VHK ROBE Vsetín
HC RT TORAX Poruba 2011