Robin Ševčík: S tolika individuálními chybami vyhrávat nemůžeme

Václav Trávníček, Filip Bazala • 05.12.2013

Šest inkasovaných branek a šestá prohra v řadě. To je hlavní zpráva ze středečního zápasu Vsetína s Technikou Brno. Valaši přitom nezačali špatně, brzy ale nahromadili individuální chyby a smůla jim omotala koncovku. „Poslední tři zápasy to byla tragédie. V naší hře je příliš individuálních chyb, navíc jsme v těchto utkáních vstřelili jen tři branky. S tím se vyhrávat nedá,“ uvědomoval si útočník Robin Ševčík po porážce 1:6.

Vsetín se z vítězství radoval naposledy v polovině listopadu, kdy triumfoval v regionálním derby nad Valašským Meziříčím. Od té doby získali svěřenci trenéra Juraje Jakubíka jediný bod, když na samostatné nájezdy podlehli Opavě. V posledním období dosáhlo jejich trápení vrcholu, což ilustrovala trojice prohraných zápasů na domácím ledě. Valaši postupně padli s Břeclaví (0:2), Orlovou (2:3) a naposledy Technikou (1:6). „Nemůžeme hrát tak, že dáme gól a v dalším střídání gól dostaneme,“ vykládal Ševčík, ze kterého po duelu s brněnským celkem sálalo zklamání.

„My ani nevíme, co změnit. Trénujeme víc, chodíme víc do posilovny, snažíme se víc, mícháme sestavou, ale výsledek to žádný nemá,“ smutnil. „Je to pořád stejné. Buď dostaneme gól na 2:3 z blbého vyloučení dvě minuty před koncem, nebo dáme branku, chytneme se, ale za půl minuty inkasujeme a jsme na tom psychicky ještě hůř, než předtím.“

Individuální chyby sráží zelenožlutou partu nejvíc. Když se k tomu přidá chabá koncovka, vznikne ne zrovna osvěžující koktejl. „Za poslední tři utkání jsme vstřelili jenom tři góly. S tím vyhrát nemůžeme,“ uvědomoval si Robin Ševčík. „Momentálně se nám nedaří dát gól ani na tréninku. A už Pavol Demiotra říkal, že pokud nedáte branku tam, netrefíte se ani v zápase,“ dodal trenér Juraj Jakubík, který ve středu musel spolknout další hořkou pilulku.

„Tlak od nás směrem k mužstvu byl enormní. Snažili jsme se situaci odlehčit, uvolnit trochu napětí. Myslím, že se to úplně nepodařilo. Hráči mají v hlavách pořád psychický tlak, že musí hrát dobře, že nesmí dostat gól,“ zamýšlel se slovenský kouč, jenž v sobotu povede svoji družinu do další bitvy, tentokrát s Porubou. Ostravskému celku se daří, okupuje druhé místo v tabulce a platí za soka z nejnebezpečnějších. „Poruba, navíc v domácím prostředí, je nejlepší tým soutěže,“ měl jasno Robin Ševčík. „Vůbec si netroufnu odhadovat, jak sobotní zápas může vypadat. Máme dva dny na to, abychom něco změnili. Musíme věřit, že třeba právě v utkání s nejlepším týmem to zlomíme,“ zakončil.