Vsetín opět poslední. Zůstane i po střetu s Bílými Tygry?

Aleš Koňařík • 23.10.2006

V s e t í n – Nedobře se vsetínským hokejistům vede v sotva zahájené druhé čtvrtině extraligy. Pouhé tři body a především dvě vysoké porážky z ledu Sparty a Třince odsunuly Valachy už před minulým kolem na poslední příčku tabulky, kteroužto Vsetínu jistě s velkou chutí přenechala pražská Slavia. Před úterním duelem s Libercem by měl Vsetín především nalézt odpověď na otázku, proč mužstvo v posledních třech zápasech inkasovalo v závěrečných minutách zápasů rovných 10 gólů. Jak Roman Stantien, tak Břetislav Kopřiva nešetřili po dvou posledních venkovních zápasech kritikou do vlastních řad.

Liberec potvrzuje roli favorita, navíc posílil o útočníka Václava Nováka

Momentálně druhý tým tabulky v minulém kole neuspěl v přímé konfrontaci o první místo, když na ledě Českých Budějovic prohrál v zajímavém utkání 5:4. Celkově to ovšem byla teprve pátá prohra Bílých Tygrů v základní hrací době, kteří i letos nikterak neskrývají své vysoké ambice. Po loňském senzačním výpadku ve čtvrtfinále právě proti Českým Budějovicím ostatně Severočechům ani nic jiného nezbývá.

V nabité sestavě Liberce napevno zakotvil vsetínský odchovanec Ondřej Hruška, který se v létě s mateřským klubem nerozešel právě v dobrém. V letošní sezóně jednadvacetiletý forvard zaznamenal dva góly (oba vstřelil do sítě Plzně) a stabilně nastupuje ve třetí liberecké formaci s dalším ex-vsetínským útočníkem Petrem Vampovou.

Klubové produktivitě Bílých Tygrů vévodí dvojice Jan Víšek (5+6) a Jan Plodek (6+4). Liberec ovšem spoléhá na sílu všech svých formací, jejichž síla nyní opět o něco vzrostla po návratu Václava Nováka z ruského angažmá.

První duel: Vedení ztracené během 18 vteřin

Vsetín měl v Tipsport aréně nakročeno k překvapení kola, ale to by se nesměla hrát poslední minuta druhé části. V ní Valaši v oslabení ztratili nadějné vedené 3:1, které dvěmi góly zařídil Tomáš Demel. Vsetín nakonec nezískal ani bod, zápas rozhodl v 54. minutě po Vampolově přihrávce Stanislav Procházka.

5. kolo: Liberec - Vsetín 4:3
Branky:31. Pletka (Podkonický), 40. Jiruš (Moravec), 40. Šachl (Vaic), 54. Procházka (Vampola) - 25. Rob (Sakrajda), 33. Demel (Hrabal), 36. Demel (Bobček).

Sestavy v minulém kole

Liberec:Hnilička - Zíb, Ovčačík, Krstev, Čutta, Kočí, Žabka, Rýgl - Pletka, Podkonický, Šachl - Klimenta, Plodek, Víšek - Hruška O., Vampola, Procházka S. - Novák, Pabiška, Dušek.

Vsetín: Vehviläinen - Hrabal, Galvinš, Horák, Bolf, Ostrčil, Štach, Kučný - Grill, Stantien, Demel - D. Květoň, Berzinš, Rob - Dubec, Sakrajda, Duba - Davídek, Sabol, Škoda.