Vstupenky online

Z týmu je cítit velké natěšení na led, hlásí Roman Vlach. Jak se vrací do kondice?

Redakce • 23.10.2020

Karanténa jim skončila, od pondělí se hokejisté VHK ROBE Vsetín připravují na další fázi Chance ligy. Prozatím venku, na led ještě kvůli vládním nařízení nemohou. „Kluci jsou natěšení na každý venkovní trénink. Když hrajeme fotbal nebo basketbal, je v tom duch toho, že by si člověk rád zahrál i hokej. Z týmu je cítit velké natěšení na led,“ říká útočník Roman Vlach, který se po nemoci dostává se spoluhráči zpátky do kondice.

Jak se cítíte po karanténě?
Nejprve jsem se cítil, jako kdybych začínal s tréninkem nanovo. Od pondělí jsme to znovu nahodili, už je to dobré. Začátky byly náročnější, hlavně středa pro mě byla výživná, protože jsem byl po nemoci. Ale už se cítím daleko lépe.

Nakolik vás nemoc zasáhla?
Nebývám často nemocný, chřipku jsem měl snad třikrát v životě. Za mě covid klasická chřipka není. Týden jsem se nemohl zbavit teplot, nejhorší byl asi kašel. Člověka to furt nadrapovalo. Sedm dní jsem ležel, dalo se to přežít, ale úplně zadarmo to nebylo.

Čím jste si doma zpříjemňoval dny?
Vzhledem k tomu, že onemocněla i manželka a dcera, tak jsme si to příliš nezpříjemňovali. Přehrávali jsme si dceru z jednoho na druhého. Měla totiž nemoc bez příznaků a řádila, chtěla být venku. Nemohli jsme s ní být v bytě, tak jsme odjeli na chatu. Když to později šlo, vyrazili jsme na krátkou zdravotní procházku kousek do přírody, kde nebylo ani živáčka. Ušli jsme pár kroků a byli unavení, takže to žádné velké chození nebylo, ale aspoň něco.

Je téma koronaviru přítomné i v týmu, nebo se to snažíte spíše nevnímat?
To téma je všudypřítomné. Člověk otevře noviny a řeší se tam koronavirus. Nedá se to moc nevnímat. V týmu se ale bavíme spíše o tom, kdy už to celé zase začne. Když to řeknu blbě, nemoc máme za sebou a věřím, že budeme v klidu. A zajímáme se o to, kdy nás už pustí na led.

Příští týden by se měla rozeběhnout Tipsport extraliga. Je to pro vás příznivý signál?
Každé takové světýlko na konci tunelu je dobré. Chápu, že v extralize je to o něčem jiném, co se týče například televizních zápasů, ale když už se pustí nejvyšší soutěž, může se rovnou pustit i Chance liga. Nebo aspoň povolit tréninky na ledě. Doufám, že to tak bude, bavíme se o tom i se spoluhráči. Na obě soutěže by se v tomto ohledu mělo nahlížet stejně.

Jinak ale v týmu panuje odhodlaná nálada, že?
Přesně tak. Kluci jsou natěšení na každý venkovní trénink. Když hrajeme fotbal nebo basketbal, je v tom duch toho, že by si člověk rád zahrál i hokej. Z týmu je cítit velké natěšení na led.

Jak vám vlastně jde fotbal a basketbal?
Myslím, že jsem obou sportech takový průměrný, nijak nevyčnívám. Zároveň snad nijak nezaostávám. Mně to baví, s klukama se pohecujeme, o tom to asi je. Jsou lepší fotbalisti než já, ale i horší, zařadil bych se snad k lepšímu průměru. Stoprocentně je to lepší, než běhání do kopců. Myslím, že když je to formou hry, ať už na ledě nebo na suchu, tak člověk kondici nasbírá možná i víc, než při samotném běhu. Při fotbale chcete vyhrát, tak běháte a běháte, a tepovky letí nahoru.

Nakolik je náročné vrátit se zpátky do tréninkového rytmu?
Je to stejné asi jako před letní přípravou. Evidentně nějaká svalová paměť tam je, u mě osobně to za týden naběhlo zpátky, i když mě třeba bolí nohy z dřepů. Takže jako klasická letní příprava, kde jsou trochu bolestivé začátky, ale pak se to srovná.

V létě vás trápilo zranění, je v tomto směru už všechno v pořádku?
Ano. Blbě se to sešlo, třetí den letní přípravy jsem si utrhl sval v lýtku. Pak se mi to obnovilo podruhé. Momentálně je to v pohodě, po startu soutěže mě to na ledě nijak nelimitovalo. Místo běhání se ale snažím zařadit jízdu na kole a uzpůsobil jsem si i další věci. Nechci riskovat, že bych si to znovu urval, než začne znovu led, a pak zase několik dalších týdnů musel čekat.

Čím si momentálně udržujete pozitivní mysl?
Dcera mi udržuje pozitivní mysl. Přijdu domů a nemyslím na nějakou pandemii. I manželce říkám, ať už to nečte. Samozřejmě člověk to téma vnímá, protože je všude kolem. Nejsem nějaký odpůrce roušek, všichni vidíme, že se nemocnice plní. To při běžných chřipkách nebývalo. Snažím se v tom ale nebýt ponořený, být doma s dcerou a ta mi případné myšlenky na aktuální situaci odvede velice rychle.

banner pod článkem