Jak dopadne 43.derby?

Aleš Koňařík • 23.10.2001

V s e t í n – Zlínsko i Vsetínsko se v úterní podvečer soustředí na stadion Na Lapači, kde se odehraje již 43.vzájemné derby. Traduje se sice, že v těchto zápasech neplatí pravidlo o favoritovi zápasu, papírové předpoklady ovšem hovoří pro Zlín. V tabulce mu patří druhé místo za Pardubicemi, v posledních dvou zápasech s Havířovem a Litvínovem nastříleli Ševci 14 branek. Na rozdíl od Vsetína nastoupí v kompletní sestavě.

Za domácí tým již budou připraveni útočníci Sochor a Kucharczyk, kteří by mohli povzbudit v posledních zápasech nevýraznou vsetínskou ofenzívu. Dvě branky ve dvou posledních zápasech nejsou pro domácí útočníky právě dobrou vizitkou. I kapitán mužstva Rostislav Vlach přiznal, že mužstvo nyní prochází krizovým obdobím, na výhru čeká již čtyři kola. V derby se Zlínem může vsetínské mužstvo jen získat.

V prvním letošním střetnutí obou celků se z výhry radovali hokejisté Zlína, kteří nad svým rivale zvítězili 6:3. Za Vsetín tehdy skóroval dvakrát Vlach, jeden zásah přidal i Jiří Hudler.