Prapor vsetínské mládeže převzali dorostenci

Michal Kubáň • 23.10.2002

V s e t í n - V minulém týdnu vsetínská juniorka nepocítila radost z vítězství a zažili bídný týden. V pondělí remizovali s Brnem 4:4. O tři dny později prohráli ve Vítkovicích 2:1. Souboj lídrů skončil v sobotu nerozhodně, a proto si vedoucí Přerov udržel v tabulce tříbodový náskok za vsetínským výběrem. Na rozdíl od juniorů podával výborný výkon vsetínský dorost, který si ,, vyšlápl i na týmy z první poloviny tabulky. V 15. kole porazil v tabulce druhé Vítkovice 4:2. O tři dny později remizoval se čtvrtým Brnem. Těsné vítězství nad posledním týmem tabulky 3:2 ukotvilo dorostence na 6. příčce.

Krokodýli Brno zahájili juniorům sérii tří zápasů bez vítězství, na což svěřenci trenéra Kopřivy nejsou letos zvyklí. O remíze s brněnským mužstvem rozhodla až poslední třetina, kterou vsetínští vyhráli 3:2 a stanovili tak skóre zápasu na 4:4. Zaváhání Vsetína využil Přerov, který se místo něj posunul na první místo v tabulce. Přinejmenším s cílem srovnat ztrátu jednoho bodu a dohnat Přerov zajížděl Vsetín do Vítkovic. Jenomže zápas se pro něj od začátku nevyvíjel dobře a nakonec skončil prohrou 2:1. Nejenže tím Vítkovice stáhly náskok Vsetína na rozdíl dvou bodů, Přerov si po výhře 6:3 nad Opavou upevnil vedení

Sobotní 17. kolo v podobě souboje lídrů moravskoslezské skupiny tak mělo rozhodnout zda přerovský tým odolá tlaku dotírajícího vsetínského mančaftu. Dala se očekávat napínavá podívaná. Hlavní slovo v tomto šlágru 17.kola měli oba brankaři, jak domácí Žigárdy tak hostující Foldyna. Pro prvně zmiňovaného tato bezgólová remíza znamenala vůbec první vychytanou nulu v sezóně. Přesto však nadále vévodí moravskoslezské skupině přerovská juniorka s 26 body, o 3 body za ni čeká na její zaváhání vsetínský celek.

Pokles formy juniorů vyvážila překvapivými výsledky vsetínská dorostenecká líheň, která sebrala body týmům z první poloviny tabulky. V pondělí porazil dorost v druhé Vítkovice 4:2, ve čtvrtek pak remizoval na domácím ledě s čtvrtým Brnem 2:2. V následujícím domácím utkání porazil těsným výsledkem poslední tým tabulky Přerov 3:2. Díky zlepšeným výkonům se dorostenecký výběr drží na 6. místě moravskoslezské skupiny o bod za pátou Ostravou, což mu i nadále uchovává naději na play-off.