V Brně se schyluje k přímému souboji o druhé místo. Zvládnou Valaši další odvetu?

Jan Tajzler • 23.10.2015

Podobně jako v sezoně loňské, i letos se mezi celky Vsetína a Techniky Brno schyluje k přímému souboji o druhou příčku v tabulce. Zelenožlutí mají navíc Technikům co vracet, v úvodu sezony to totiž byli právě Brňané, kteří jako první v sezoně dokázali vyloupit Lapač. Nyní Vsetín míří do moravské metropole, aby ztracené body přivezl zpět na Valašsko. Bude družina trenéra Jenáčka úspěšná? Na to si musíme počkat do sobotního večera, utkání Technika – Vsetín startuje v sobotu od 17:00 v Hokejové hale dětí a mládeže.

Brněnská Technika patří tradičně mezi celky, které se v druhé lize drží pravidelně v horních patrech tabulky. Provinční brněnský klub navíc v nedávné minulosti odehrál také baráž o 1. ligu, v sezoně 2012/2013 byl díky vítězství ve skupině střed soupeřem tehdy postupujícího Havířova. Po přeřazení zpět na východ v létě 2013 se Technici bez větších problému drží na pozicích zajišťující play-off, jenže už dvě sezony v Královém poli marně čekají na semifinálovou účast.

Technika: Těsná vítězství vystřídaly těsné porážky

Hokejisté brněnské Techniky prožili snový start do nového soutěžního ročníků. Svěřencům trenéra Kaňkovského se podařilo navázat na zdařilou letní přípravu a start druhé ligy vzali Brňané pěkně od podlahy. Brněnským sovám se v úvodu soutěže podařilo zbrzdit konkurenty z Hodonína, Vsetína či ostravské Poruby. Stopku bezchybnému tažení Brňanů vystavil až lídr soutěže z Frýdku-Místku, když si z Králová pole odvezl všechny body za vítězství 2:0. Brňany následně čekaly duely s papírově slabšími celky, ale Technici v nich měli nejedenkrát namále. V Kopřivnici získali Brňané vítězství až v nájezdech 4:3, ve Valašském Meziříčí se prodlužovalo a zde se štěstí nakonec přiklonilo na stranu sov (5:4). Proti Moravským Budějovicím Technici celý zápas dotahovali a až těsně před závěrečnou sirénou se jim povedlo srovnat, aby v následných samostatných nájezdech získali vítězství 4:3. V Opavě však už Brno tolik štěstí nemělo, znovu došlo na prodloužení, ale radovali se domácí Slezané. Technika v posledním utkání zajížděla na půdu Hodonína, Drtiči potvrdili vzrůstající formu a v jihomoravském derby se postarali o to, aby Technika teprve podruhé v sezoně opouštěla ledovou plochu bez bodového zisku.

Proti Vsetínu by se Brňané rádi vrátili na vítěznou vlnu, krom toho jde o přímý souboj o druhou příčku v tabulce, kterou momentálně díky lepšímu skóre ovládá Vsetín. Do branky se proti Valachům s největší pravděpodobností postaví Pavel Jekel, tomu se poslední utkání na Lapači vydařilo a své čísla, která momentálně činí 2,07 branky na zápas, by určitě rád vylepšil právě proti Vsetínu. Obranné řady Techniky vede duo zkušených, Jan Habrovec dokáže svými přihrávkami vytvářet brankové příležitosti, letos jich nasbíral už jedenáct. To David Havíř dokáže branky dávat i sám, zatím zaznamenal šest tref a k tomu dvě asistence. Vsetínského fanouška jistě bude zajímat odchovanec Filip Vrba (2+3), toho znovu čeká souboj proti svým okořeněn účastí bratra Lukáše v dresu soupeře.

Ofenzivní řady Techniky Brno jsou snad nejvyrovnanější v celé soutěži a branku může vstřelit prakticky kdokoliv. Prozatím vévodí produktivitě brněnských útočníků Petr Jurča 5+5. Po šesti bodech nasbírala trojice ve složení Peter Bustin, Jan Boček a Karel Benýšek. Dle statistik můžeme odvodit, že Technika má vyrovnané útoky, k tomu obranu, která umí ofenzívu výrazně podpořit, důkazem budiž fakt, že nejproduktivnějším hráčem týmu je obránce Jan Habrovec 0+11.

Vsetín chce zpět ztracené body z Lapače

Valaši sice neměli tak úžasný vstup do sezony jako brněnská Technika, ale ještě v průběhu první čtvrtiny stačili postupně stahovat manko brněnského celku až dospěli do situace, kdy je počet bodů srovnaný. Nechybělo však mnoho a Valaši by jeli do Brna dotahovat. V Novém Jičíně Vsetín musel nejprve mazat vedení domácího týmu, když prohrával 0:1. Jenáčkovi svěřenci však zvládli srovnat a utkání otočit na svou stranu a i když Nový Jičín ještě stihl srovnat na 3:3, odmítl prodloužení Jan Kolařík a šestnáct vteřin před vypršením základní hrací doby zajistil export tří bodů na Lapač. Nyní chtějí Vsetínští zpět ztracené body z úvodu soutěže, kdy museli přihlížet radosti Brňanů na svém stadionu.

Vsetín veze do moravské metropole ofenzivní sílu. Jan Kolařík se v kanadském bodování přehoupl už přes zisk dvaceti bodů. První lajna Vsetína se opírá také o kapitána Daniela Vaňka 3+10 a Františka Zúbka 5+8. V Novém Jičíně pak zlomil střelecké prokletí Tomáš Vávra, ten si vysloužil od svých spoluhráčů klobouk, jež nosí nejlepší hráč vyhraného utkání. Vávra by byl zcela jistě rád, kdyby mohl štafetu předat dál i v Brně. K tomu bude potřeba znovu spolehlivého výkonu brankáře Petra Hromady.

Nové posily do útoku

Do zápasu v Brně zasáhnou nově také dvě mladé pušky a staronové tváře v dresu VHK Vsetín. Poprvé po návratu ze Znojma by měl vsetínský dres obléci odchovanec Jindřich Abdul a také útočník René Kajaba, který má vyřízené střídavé starty z Prostějova.

Utkání Techniky Brno se Vsetínem slibuje také větší příliv diváků do ochozu maličké Hokejové haly dětí a mládeže. Příznivci Techniky před sezonou označili právě Vsetín za největší lákadlo, také Vsetínští fanoušci se v Brně pravidelně scházejí v hojnějším počtu. Který z táborů bude mít v sobotu větší důvod k radosti? Dozvíme se v sobotu, utkání Technika Brno – Vsetín startuje v 17:00 a k dispozici bude také podrobný online přenos, který připraví redakce soupeře.

Předpokládané sestavy:

Technika Brno:Jekel - Habrovec, Vrba, Navrátil, Koukal, Šidák, Havíř, Strýček - Crhák, Jurča, Brzobohatý P., Čtvrtníček, Stehlík, Benýšek, Heža, Bustin, Brzobohatý M., Polesný J., Kadlec, Boček.

Vsetín:

Hromada – Tesařík, Báchor, Nedbálek, Vrba, Žák, Hryciow, Štědrý - Zúbek, Vaněk, Kolařík, Slováček, Dvořák, Ambruz, Abdul, Vávra, Vítek, Kajaba, Ondráček, Kubo - Daněk