Derby čeká i starší dorostence, v pátek míří do Zlína

Radek Bařina • 03.12.2009

Středeční valašské derby nebylo jediným derby, které na vsetínské hokejové celky o tomto víkendu čeká. Starší dorostenci vyzvou na zimním stadiónu Luďka Čajky Zlín a v již čtvrtém vzájemném duelu sezóny budou chtít konečně získat skalp svých rivalů zpoza Syrákova. V soboru se pak Valaši představí na domácí půdě, kde se střetnou s celkem Havířova, se kterým mají v letošní sezóně naopak 100% úspěšnost. Tímto dvojzápasem bude zároveň uzavřena první část ELSD.

Na ledě Zlína čeká vsetínské mladíky obtížný úkol. Berani, jimž zatím patří třetí příčka ve východní skupině ELSD, totiž prožívají poměrně plodné období a do derby navíc s největší pravděpodobností použijí to nejlepší, co mají k dispozici. Dá se tedy očekávat, že i tentokrát nastoupí hráči, kteří přes svůj mladý věk hrají již ve zlínské juniorce, mezi něž patří například střelec vyrovnávací branky z posledního vzájemného souboje, Zámorský. Velký pozor si ale Valaši budou muset dát i na Holíka či Tadeáše Kunderu, kteří v utkání, které oba týmy sehrály Na Lapači před pouhými deseti dny, patřili k nejlepším hráčům Beranů. Branku Zlína bude pravděpodobně i tentokrát hájit Kašík.

Přestože Vsetín zatím proti Zlínu dosud posbíral pouhé dva body za domácí porážky na nájezdy, není v zápase bez šance. V již zmiňovaném utkání z před necelých dvou týdnů se Valaši přesvědčili, že i proti Zlínu v nejsilnější sestavě se hrát dá a naváže-li Kohn na výborný výkon z tohoto utkání, mohou Vsetínští překvapit. Připomeňme ještě výsledky z předchozích vzájemných střetnutí (4:5sn, 2:8, 2:3sn). Utkání ve Zlíně startuje v 17:00.

Havířov, který přijede Na Lapač v sobotu odpoledne, sídlí zatím na předposlední 7. místě tabulky. Se Vsetínem se Havířovští naposledy střetli v pondělí, kdy v dohrávaném utkání na havířovském ledě zvítězili Vsetínští 5:3. Úspěšnější byli Valaši i v ostatních vzájemných duelech v průběhu sezóny, doma porazili Havířov 3:2, u Pantherů zvítězili v úvodu sezóny dokonce 7:2. Zajímavostí je, že současná brankářská jednička staršího dorostu VHK Vsetín Tomáš Kohn odchytal část letošní sezóny právě v dresu Havířova. Utkání začíná Na Lapači v sobotu ve 14:00.

Sestavy v minulých kolech:

Valašský hokejový klub: Kohn - Fryšara, Žabčík, Pelc, Hurtík, Žák, Báchor, Kovář - Daněk, Kitsberger, Káňa, Ptáčník, Kývala, Jurík, Podešva, Kozák, Pešat, Klimek, Kajaba.

PSG Zlín: Kašik - Valenta, Zámorský, Tomeček, Strojil, Hampl, Urbanec - Romig, Fort, Kovařík, Kučera, Burša, Merta, Holík, Galuška, Krucka, Doležálek, Kundera.

HC Havířov Panthers: Krkoška (od 21. Dvořák) - Pilch, Čintala, Musil, Valentík, Patrman, Jaroch, Theimer, Lešiga, Jonáš - Puffer, Čavoj, Miczek, Čaja, Pasker, Diviš, Mráz, Číp, Mach, Kasperlík, Juhasz.