Vsetín se těší na první gól

David Schlegel • 05.08.2005

Hokejisty Vsetína čeká v pátek od 17 hodin třetí přípravný zápas na Slovensku během tohoto týdne. Proti celku HK 32 Litpovský Mikuláš se Vsetín bude snažit premiérově vyhrát a také vstřelit svou první branku během zápasů na Slovensku. Zatím Valaši podlehli Košicím 0:5 a Popradu 0:3. Liptovský Mikuláš loni obsadil v tabulce ST extraligy konečné 8. místo, letos ho opustilo několik zkušených hráčů, ale stejně jako loni bude chtít postoupit mezi nejlepší osmičku.

Po loňské sezóně pověsil brusle na hřebík veterán Jerguš Bača, mistr světa z Göteborgu, který se stal v Mikuláši asistentem trenéra. S týmem sice ještě trénuje Ivan Droppa, ale v klubu již působit nebude a hledá si nové angažmá. Pravděpodobně odejde i Ján Plch. Po ročním působení v Dukle Jihlava se vrátil domů obránce Dušan Devečka, velkými talenty jsou Róbert a Richard Hunovi, kteří loni kralovali v juniorské extralize.

Exotickou posilou do branky je kazašské brankář Roman Krivomazov. V posledním přípravném zápase proti Vítkovicím začal v dresu Liptovského Mikuláše odchovanec Vítkovic Martin Falter, ale se svým náhradníkem Maliňákem si nakonec odvezli desítku. V klubu působí ještě další Čech Jan Kopecký a řada hráčů, kteří v Čechách působili - Michal Grman hrál za Sarezu Ostrava, Iglo nastupoval ve Zlíně za juniorku, Tomaška hrál ve stejné soutěži za Karlovy Vary a v první lize za Kadaň. Za Vítkovice a krátce také za Plzeň nastupoval v minulosti Ján Pleva.

Liptovský Mikuláš zatím absolvoval v přípravě na sezónu dva zápasy a oba prohrál. Třinci podlehl 2:6 a Vítkovicím 5:10.

Sestava Liptovského Mikuláše v posledním přípravném zápase proti Vítkovicím

Falter, Maliňák - M. Droppa, Fatyka, Devečka, Šterbák, Rúfus, M. Grman, Iglo, Tomaška - Milec, Pleva, Kopecký - Richard Huna, Róbert Huna, Mravec - T. Krátky, Pohanka, Kriška - Tarageľ, Bartík, Janek