Na první utkání to nebyl špatný výkon, shodli se Jurík s Žabčíkem

Václav Trávníček, Michal Veselý • 04.08.2010

Soupeřova brankáře Tomka zasypali čtyřiceti střelami, přesto se neprosadili. Vsetínští hokejisté podlehli v prvním přátelském utkání tohoto léta Piešťanům 0:4. „Bylo to vyrovnané utkání, přestože konečný výsledek může vypovídat o opaku. My doplatili na to, že jsme neproměnili velké množství šancí,“ shodli se vsetínský trenér Juraj Jurík i sedmnáctiletý obránce Tomáš Žabčík, jenž si v úterý večer připsal první start za A-tým.

Valaši začali trénovat na ledě teprve minulý týden a do Piešťan odcestovali po pouhých třech trénincích. „Z tohohle hlediska jsem byl velice mile překvapen, jak jsme hráli,“ svěřil se trenér Jurík. „Věřím, že to do dalších zápasů bude jen lepší a lepší a že tým poskládáme tak, aby v soutěži šlapal,“ dodal vsetínský kouč.

„Na to, že jsme hráli teprve první zápas, to bylo docela dobré. Zápas měl tempo, nasazení. A je pravda, že nám na konci ubývaly síly. Zkrátka se projevilo, že jsme byli teprve třikrát na ledě,“ vyjádřil se o utkání v podobném duchu i loňský kapitán starších dorostenců Tomáš Žabčík, jenž si proti Piešťanům připsal premiéru v seniorském týmu: Nastoupil v obranné dvojici s velezkušeným Zbyňkem Spitzerem. „Hrálo se mi s ním velice dobře, Zbyněk mi pomáhal a radil. První zápas za muže jsem si vyloženě užíval,“ řekl sedmnáctiletý bek.

Podle Žabčíka se úterní duel lámal během dvou minut na konci první a začátku druhé dvacetiminutovky „První třetinu jsme hráli velice dobře a se soupeřem drželi krok. Měli jsme i vyložené šance, které jsme ale neproměnili. Naopak Piešťanům se podařilo skórovat v poslední minutě. Na začátku druhé třetiny přidali domácí druhou branku a my opět nemohli vyzrát na skvěle chytajícího Tomka. A třetí třetina? To už byla víceméně holomajzna, byli jsme utavení,“ smutnil mladý obránce, jenž nebyl jediným dorostencem, který na utkání do Piešťan odcestoval. Stejně jako Žabčík okusil atmosféru kolem seniorského hokeje i jeho šestnáctiletý kolega ze staršího dorostu Vítězslav Pelc.

Kdo se naopak prvního přípravného utkání před nadcházející sezónou nezúčastnil, byl jiný obránce Michal Šafařík. Třiatřicetiletý zkušený bek by měl figurovat v první pětce, ale doplatil na nové brusle. „Michal měl zkrátka otlačené nohy od bruslí. V pátek proti Hodonínu by však měl být připraven,“ poznamenal trenér Jurík.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov