Za nabídku Vsetína jsem moc rád, porvu se o místo v kádru, hlásí David Březina

Jan Tajzler, Pavel Tajzler • 04.08.2017

Tým Vsetína má za sebou první přípravné utkání. Valaši dokázali v sestavě tvořenou především hráči na zkoušku porazit na zimním stadionu v Púchově celek Dubnice, který vede z pozice hlavního kouče vsetínská legenda Roman Stantien. Mezi hráči, kteří se ucházejí ve vsetínském kádru o místo, se objevil také David Březina, jenž má za sebou plno reprezentačních startů v rámci mládežnických kategorií a na jaře pomohl jihlavské Dukle k návratu do nejvyšší soutěže. Nyní je odhodlán zabojovat o místo ve vsetínském týmu, jehož nabídku přijal s radostí.

Davide, máte za sebou první přípravné utkání, jak jste se cítil po delší době na ledě a v zápasovém tempu?

Byl to typický první zápas sezony, vypadalo to všelijak, ale výsledkově pro nás dopadlo dobře, takže určitě převládá spokojenost. Určitě to je zase něco nového být po dlouhé době na ledě a nastoupit do utkání, ale je to pro nás všechny stejné a musíme makat, co to jde.

Na ledě v Púchově bylo doslova vidět, jak se potí, ublížila kvalita plochy hře?
Kvalita ledu sehrála svou roli, nebylo to úplně ideální a i díky tomu se rodila řada nepřesností. Musím ale říct, že na to se nelze vymlouvat, podmínky byly stejné i pro soupeře. Samozřejmě i to horko tomu moc nepřidá.

Trenéři proti Dubnici nasadili kompletní čtyři pětky, byl jste spokojen s herním vytížením?
Určitě ano. Všechny lajny dostaly stejné množství prostoru, v tom prvním přípravném utkání je to důležité, aby se všichni kluci do toho postupně dostali.

Nastoupil jste v útoku společně s Lukášem Finsterlem a Dominikem Tobolou, jak fungovala spolupráce?
Musím říct, že to bylo dobré. Byl jsem se svými kolegy z lajny spokojený, postupně jsme se do toho dostávali. Ve 3. třetině už byla sehranost lepší, ale dost možná to bylo i tím, že soupeři docházely fyzické síly.

Do Vsetína jste dorazil jako hráč, který bude bojovat o místo v kádru. Nelákalo vás přeci jen zkusit štěstí v Jihlavě, se kterou jste vybojoval postup do extraligy?
Hned po oslavách postupu v Jihlavě mi bylo na pohovoru oznámeno, že semnou do tvorby extraligového kádru nepočítají, od začátku jsem věděl, na čem jsem. Pak mě kontaktoval pan Tesařík, zda bych neměl zájem porvat se o triko ve Vsetíně. Jeho nabídku jsem přijal velmi rád a budu se snažit dostat do kádru tady ve Vsetíně.

Kde a jak jste absolvoval suchou letní přípravu?
Zvolil jsem individuální trénink, vycházel jsem ze šablony loňské přípravy, kterou jsem absolvoval v Jihlavě, věřím, že budu dobře připravený.

Pozorný fanoušek určitě zavzpomíná na léta nedávna, kdy jste s jihlavskou juniorkou bojovali právě se Vsetínem o udržení extraligy v baráži. Tehdy to byl doslova boj kdo z koho a vy jste patřil mezi hlavní tahouny jihlavské Dukly, jak na tyto bitvy vzpomínáte?
Ano, vzpomínám si na to velmi dobře, moje vzpomínky jsou dobré, já byl tehdy na opačné straně barikády a s Jihlavou se nám povedlo extraligu udržet. Je to paradox, že jsem tehdy vlastně pomohl k tomu, že Jihlava zůstala extraligová a Vsetín spadl. Takový je ale hokejový život, nikdy nevíte, kam vás osud zavede. Možná právě díky tomu mě nyní Vsetín oslovil a dostal jsem se sem, za jeho nabídku jsem moc rád a momentálně mám chuť za Vsetín bojovat.

Co jste říkal na návštěvu utkání, stalo se vám, že jste někdy hrál přípravné utkání na Slovensku v takovém parním dni a přijelo vás podpořit cca 200 fanoušků?

To jsem vůbec nečekal. Musím říct, že je to úžasný, že se lidi odhodlali jet za námi na Slovensko v takovém vedru, navíc ještě do jiného města než je vůbec Dubnice. Byl jsem z toho nadšený a děkuji jim za to.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov