Papírový favorit v Opavě málem pohořel

Aleš Koňařík • 04.08.2002

O p a v a – Druhé kolo Tipsport Cupu mělo být pro Vsetín jasnou záležitostí, nicméně po dobrých třicet minut utkání s Opavou nemohl papírový favorit popadnout dech. Ba co více, v obranných řadách převáděli vsetínští o poznání slabší hru, než o soutěž níže hrající soupeř. „V Opavě nám hořela obrana, ovšem ta je záležitostí celé pětky a případné chyby nelze svádět jen na obránce,“ stěžoval si po hektickém zápase trenér Jan Neliba.

Agresivní a dobře bruslící Opavané vsetínský tým, jemuž pro zranění chyběli Hudler s Kotáskem, zaskočili po necelé čtvrthodině brankou Barny. Vsetín se k výraznějšímu ataku opavské branky dostal až ve druhé části, a to ještě mohli hráči extraligového mužstva děkovat notné dávce štěstí. Při prvním gólu Němce reklamovali domácí postavení hráče v brankovišti a když se od Stantienovy brusle odrazil puk do branky, povolily nervy opavskému gólmanovi Šlupinovi, kterého za příliš prudké protesty poslal sudí Venglář vychladnout pod sprchy.

„Opava nemá špatné mužstvo a proti nám hrála s velkou chutí,“ poznamenal na adresu protivníka Jan Neliba. „Díky tomu byla polovina zápasu naprosto vyrovnaná, nás se drželo při prvních dvou brankách i štěstí. Ovšem od poloviny utkání se začala projevovat naše kvalita.“

Vyloučení Šlupiny a rozdílový gól zadáka Němce na 4:3 zlomil odpor houževnatého soupeře. Vsetín v poslední dvacetiminutovce předvedl několik pohledných akcí, dvě z nich dotáhli do konce Dubec se Sochorem, ovšem výkonem zdaleka nepřesvědčil. „Čeká nás ještě spousta práce,“ podotkl k tomu lakonicky Jan Neliba.