Vsetín prohrál s Mikulášem a přišel o Sakrajdu

Václav Trávníček, Petr Vychopeň • 04.08.2006

V s e t í n – Třetí zápas v řadě už vsetínští hokejisté do vítězného konce nedotáhli. Brankou Jakuba Krause v první třetině se sice ujali jednogólového vedení, ale to bylo z domácí strany vše. Alespoň co se týče vsítěných branek. Hosté v druhé části stačili Köverem nejprve vyrovnat a pak se dostat do vedení, které už do konce utkání nepustili. Přispěl k tomu také výkon nejlepšího hráče na hřišti, liptovského gólmana Krisztiana Budaie, který do druhé poloviny zápasu vystřídal Čecha Martina Faltra. Více než prohra v přípravném zápase ale Vsetínské trápí zranění Petra Sakrajdy. Útočník utrpěl po jednom z kontaktů zlomeninu nosu a několik týdnů nebude k dispozici.

Přípravné zápasy - přát. pá 4.8.17:00
HK 32 Liptovský Mikuláš
1:4(1:0, 0:2, 0:2)
Branky: 17. Kraus (O. Hruška) – 25. Köver (Lopuski), 32. Köver (Holečko, Lopuski), 58. Miklík (Milec, Petran), 60. Trochta (Petran, Hovorka). Vyloučení: 7:11 navíc Rúfus a Droppa (oba Liptovský Mikuláš) 10min. Využití: 0:1. Rozhodčí: Dobeš.
VHK ROBE Vsetín: Vehviläinen – Hrabal, Kučný, Koloničný, Štach, Horák, Bobček, Nedbálek – Hruška O., Sakrajda (21. Dědek), Kraus – Dubec, Sabol, Duba – Freiberg, Hubáček, Davídek.
HK 32 Liptovský Mikuláš: Falter (32. Budai) – Matejka, Fatyka, Droppa M., Rúfus, Petran, Grman, Záhumenský, Kokavec – Krišta, Huna Róbert, Huna Richard – Köver, Holečko, Lopuski – Pohanka, Trochta, Hovorka, Miklík, Bartík, Milec.
Vsetínu se ve svém třetím přátelském utkání nepodařilo navázat na dvě předešlé výhry. V první třetině si diváci viděli úvodní tlak hostů. To se ale rychle změnilo. Hráči Liptovského Mikuláše se nechali vyloučit a to hned dvojnásobně, domácí si zahráli 23 vteřin 5 na 3. Nejprve se uvedl pěknou střelou Ondřej Hruška, ale hned poté ujel domácím obráncům Huna. Jeho střelu pokryl dobrým zákrokem Simo Vehviläinen. Téměř do samotného konce přesilovky si vsetínští žádnou větší šanci nevypracovali, ale v posledních vteřinách proklouzl nahozený puk gólmanovi hostů mezi betony a pomalu klouzal do branky. Hráčům v zeleno-žlutých dresech se ovšem puk do brány nepodařilo dorazit. Igor Rúfus si za přehnanou snahu zabránit gólu odnesl trest na 2 + 10 minut. Hosté tohle oslabení přežili a dokonce si vynutili faul. Po nahození na branku Vsetína si každý fanoušek valachů musel oddechnout. V dobrém světle se představila publiku posila do brány Vehviläinen. Uz při hře 5 na 5 se do potyčky zapojil Kučný a hostující Matejka . V 15 minutě vypadl Mikulášskému Faltrovi a do slibné dorážky se dostal Sakrajda. Ten byl nešetrně sražen na zem a do sebe se pustili již podruhé Kučný, který vyfasoval 2 + 2 minuty a za to samé Matejka. Tomu byl udělěn trest 2 + 2 + 2 minuty. Netrvalo to dlouho a další kontakt, který s přátelským neměl nic společného byl na světě, za vražení na mantinel s trestem 2 + 10 minut si šel sednout na trestnou lavici Droppa . Zbytečné vyloučení hostů se podepsalo na brankovém stavu. V 17 minutě po přihrávce O.Hrušky trefil Kraus Jakub. Slovenský soupeř se pokusil o rychlou odpověď, jmenovitě Huna, to by mu ovšem nesměl stát v cestě Simo a tentokrát i jeho bleskurychlý reflex.

Někdo z diváků ani nestihl usednout na své sedátko , ale hráči museli byt v plné pohotovosti. Když byl Vehvilainen teprve na cestě do brány puk se ocitl u jedné z jeho tyči. Naštěstí pro Vsetín měl k němu nejblíže hráč v zelenožlutém. Mikuláš nepolevil na důrazu a aktivitě a to se mu vyplatilo, když v 25. minutě prostřelil prěsnou střelou doposud nepřekonatelného Vehviläinena Gabriel Köver. Přihrávku mu adresoval Lopuski . Za stavu 1:1 se hra hodně přelévala ze strany na stranu. Následovalo vyloučení domácího celku. V tomhle oslabení Vsetín nepustil Liptovský Mikuláš do žádné větší šance. Když ale slovenská přesilovka skončila, pěkná kombinace hostů přinesla úspěch. V 32.minutě po přihrávce Lopuskiho a Holečka našel místo mezi betonem a tyčkou Köver Gabriel. Zbývajících osm minut si týmy nedokázaly vytvořit větší gólovou příležitost. Slibně se rozvíjející akci Vsetína chyběla jenom ta poslední přesná nahrávka a na druhé straně měly hosté příležitost dorážet před brankou Vehviläinena, ale nepovedlo se.

Nic na co jsme si zvykli neztratila ani třetí třetina. Již v 16 vteřině avizoval rozhodčí vyloučení. Výhodu mít v poli jednoho muže navíc dostali hosté. Svou příležitost v brankový prospěch nevyužili. Již po přesilovce se předvedl pěknou střelou domácí Hrabal, Budai byl na svém místě. V zápětí opět Hrabal, teď ovšem v roli hráče putujícího na trestnou lavici. V čase 44:49, stálo při finském gólmanovi ve službách Vsetína velké štěstí. Na modré čáře se napřáhl obránce Mikuláše a jeho střelu tečoval nohou směrem do brány útočník stínící Vehviläinenovi ve výhledu. Puk se ale odrazil mimo bránu po kontaktu s tyčí. Po přerušení se do šťouchanice zapojil Lopuski, rozhodčí s pomocí urostlého Petra Freiberga hráče uklidnili. Několika dobrými zákroky se poté vytáhli oba brankáři. Z publika se několikrát po sobě vyvolávalo jméno debitujícího gólmana domácího celku. V 58.minutě kouzlo Sima překonal Miklik . Vsetínští diváci si výsledkem nenechají kazit náladu a trénujou hlasivky na blížící se extraligu. Z tribun se ozývá Vysoký jalovec. Vítězství a dobrý výkon hostujícího týmu potvrdil ještě v čase 59:43 svou dorážkou do brány Trochta . Na bránu nahodil a asistenci si připsal Petran. Konečný stav utkání 4:1 pro dobře hrající hosty ze Slovenska.