VIDEO: Valaši vyjeli poprvé na led. I s posilami a hráči na zkoušku

Václav Trávníček • 04.08.2015

Poprvé před novou sezonou vyjeli vsetínští hokejisté v úterý na led. Podvečerního tréninku se zúčastnilo celkem sedmadvacet hráčů do pole a tři brankáři. Kromě známých jmen se trenérům Jenáčkovi s Hlobilem hlásily i posily a staronové tváře. „V podstatě máme k dispozici šest pětek. Kluci se o to porvou, do sezony chceme jít s devíti obránci a čtrnácti útočníky,“ sdělil Luboš Jenáček.

Kádr z loňské sezony doznal minimálních změn. Pokračovat na Valašsku bude jak Lukáš Vrba, jenž zvažoval působení v Praze, tak hvězdný veterán Radim Tesařík. „Navíc se podařilo udržet brankáře Petra Hromadu a střelce Honzu Kolaříka. To je zásadní,“ uvedl Jenáček.

Nové tréninkové dresy v úterý oblékla i trojice navrátilců Michal Žák, Zbyněk Žabčík, Tomáš Vávra a též nejnovější posila Petr Dvořák. Jednatřicetiletý útočník se vrátil do vlasti po pěti letech strávených v polském Krakově. Předtím byl u historicky nejlepší sezony Valašského Meziříčí (2010) a zahrál si i první ligu za Havířov.

O místo v sestavě budou bojovat útočníci Lukáš Finsterle, David Jurík a Michal Hlaváč a obránce Jakub Řezáč, jenž se na Lapači zkoušel prosadit už loni.

„Vítám, že bude konkurence. Věřím, že se o to kluci porvou a pořádně nám zamotají hlavy,“ poznamenal Jenáček, jehož svěřence čeká první přípravný zápas už příští týden v úterý proti prvoligovému Šumperku.

Jak hráči trénovali:

První skupina:

Žluté dresy: Tesařík, Hryciow, Zúbek, Vaněk, Kolařík
Zelené dresy: Nedbálek, Vrba, Kubo, Dvořák, Vávra
Bílé dresy: Vítek, Ondráček, Podešva

Druhá skupina:

Žluté dresy: Žák, Báchor, Jurík, Daněk, Ambruz
Zelené dresy: Žabčík, Štědrý, Finsterle, Kuchařík, Kývala
Červené dresy: Řezáč, Hlaváč, Hruška

Brankáři: Hromada, Plšek, Stojar

S týmem se v úterý připravoval také obránce Jiří Hajda.

Na fotografie z prvního tréninku na ledě se můžete podívat zde.