Hokejové prázdniny končí, Vsetín přivítá na domácím ledě Opavu

Michal Veselý • 04.08.2009

Premiérovou a hlavně úspěšnou druholigovou sezónu mají za sebou hokejisté Valašského hokejového klubu. Po náročné letní dřině vyjedou ve středu 5. srpna znovu na vsetínský led. Úderem šesté hodiny se střetnou s opavským Slezanem, týmem, který v loňském ročníku nedokázali na domácím kluzišti poradit. Karty byly rozdány jasně, můj dům – body pro soupeře. „Na zápas se moc těším, moc tréninků za sebou ještě nemáme, ale to nevadí, i tak vyhrajeme,“ zve fanoušky na utkání obránce Michal Černý.

Zelenožlutý kádr je skoro kompletní

Kádr po úspěšné sezóně doznal řady změn. Nejlepší zprávou pro fanoušky bylo setrvaní brankáře Lukáše Plška. Největší oporu Valachů přiměla k prodloužení smlouvy podepsaná spolupráce se Zlínem. Záda mu v následujícím ročníku bude krýt juniorský reprezentant Petr Hromada. První vlaštovkou v posilování kádru je příchod produktivního útočníka Robina Ševčíka, jehož ale trápí tříslo a jeho start je ohrožen. Na zkoušku jsou na Vsetíně útočníci Jiří Korčák, jenž v loňské sezóně působil v Přerově a Roman Staša, který v úvodu loňské sezóny hájil vsetínské barvy. Diváci na ledě už neuvidí kapitána Dalibora Gergelu a důrazného útočníka Pavla Marka, oba hráči ukončili kariéru. Chybět bude i zraněný Daniel Vaněk. S jakou sestavu, a s jakou taktikou vjedou na led Zelenožlutí? „Určitě budeme hrát na čtyři lajny, aby si všichni zahráli, mužstvo doplní junioři. Chci vidět všechny kluky v akci. V brance nastoupí Lukáš Plšek, v pátek na ledě Opavy bude chytat Petr Hromada. Kluci už se těší, až si zahrají konečně hokej. Výsledek nebude důležitý, je to příprava,“ říká před startem do sezóny kouč Viktor Hlobil.

Z tábora soupeře - sázka na mládí

Také svěřenci kouče Karla Suchánka přivezou Na Lapač čtyři kompletní řady. Kádr Opavy nyní čítá 15 útočníků a osm obránců, trenér Slezanu má tak z čeho vybírat. Mezi opory týmy zařadil trenér Suchánek hráče loňské první formace, Měcha, Kukola a Grofka. Podle opavského webu bude letos vedení klubu sázet na nadějné mladíky z vlastní juniorky. Největší posilou slezkého klubu se stal Kamil Glabazňa, který dříve působil v dresu Nového Jičína. V brance se představí jeden z dvojice David Iliáš, Adam Trenčan.