Sasu Hovi: Na Vsetíně se fandí lip!

Michal Veselý • 08.08.2006

Z l í n – Na zimním stadionu Luďka Čajky ve Zlíne se hrál přípravný zápas.Tahle informace by za normálních okolností nechala fanoušky Vsetína klidné, ale k vidění bylo utkání se Slovanem Bratislava, týmem ve kterém je jedničkou miláček vsetínského publika Sasu Hovi.Zápas, který i díky výbornému Finovi dlouho spěl k remíze 2:2, nakonec rozhodla přesilovková trefa jednoho ze zlínských utočníků dvě minuty před koncem. Další branku dostali Slovanisté při power play. Zlín nakonec porazil Slovan 4:2.

Na Hoviho se přijelo podívat do Zlína sedm vsetínských příznivců. Několikrát se během zápasu neslo halou vyvolávání Sááááááásu Hovi, které tolikrát znělo nejen v barážových bojích.

Po zápase jsme na finského brankáře čekali před autobusem a měli jsme tak možnost se ho zeptat na dojmy z nového angažmá. "Vím, že česká extraliga je výš než slovenská, ale mám možnost hrát se Slovanem o titul, a to prostě ve Vsetíně nešlo. Fanoušci Slovanu mě přivítali hezky, což mě moc potěšilo. Ovšem jinak nefandí tak dobřem jak na Vsetíně," rozpovídal se Hovi, jenž už se v hlavním slovenském městě zabydlel.

"V Bratislavě je pěkný zimní stadion a výborné podmínky pro hokej. Dokonce mám už byt a jsem tam spokojený. Ve Vsetíně byla situace složitá...," pokrčil Hovi, jenž překvapil i poněkud více odrostlými vlasy než v době jeho působení ve vsetínském dresu, rameny. Před odjezdem dal Sasu svou brankářskou hokejku jednomu z příznivců a rychle zmizel na společnou večeři.