Radim Tesařík se vrací do Vsetína

Aleš Koňařík • 10.12.2003

V s e t í n – Na měsíční hostování ze Zlína přichází vsetínský odchovanec Radim Tesařík. Devětadvacetiletý zkušený obránce se do mateřského klubu vrací po necelých třech letech, ve své poslední sezóně za Vsetín slavil mistrovský titul. „Zlín Tesaříka uvolnil prozatím na měsíc. Záleží na jeho výkonech, zda budeme mít zájem o delší spolupráci,“ uvedl sportovní manager Oldřich Štefl.

Radim Tesařík odehrál ve vsetínském dresu čtyři sezóny (1997-2001) a nastoupil ve 249 zápasech. Nastřílel 34 gólů a na dalších 80 nahrál. Po odchodu ze Vsetína prošel Vítkovicemi, ruskou superligou, kterou okusil ve službách Jaroslavle. Zde však své angažmá předčasně ukončil a zbytek loňské sezóny strávil opět ve Vítkovicích. Před začátkem probíhajícího ročníku jej získali zlínští „Medvědi.“

Ve zlínském dresu letos nastoupil ke všem 32 zápasům, jenže herní pohodu v dresu Hamé nenašel. Nastřádal 10 asistencí a na první trefu stále čeká. Na svém kontě má taktéž 12 minusových bodů.

„Radim Tesařík nastoupí už v pátek proti Českým Budějovicím. Pracujeme na dalším posílení kádru, některé změny přijdou možná dříve než začne Vánoční přestávka,“ upřesnil Oldřich Štefl.