Vsetín dobyl led Valašského Meziříčí a sérii venkovních utkání zakončil vítězně

Filip Bazala • 10.12.2012

V netradičním čase se hrála předehrávka devětadvacátého kola, tedy v pondělí. Vsetín zavítal na led Valašského Meziříčí, se kterým má z poslední sezóny snad nejhorší bilanci v lize. Domácí šli rychle do vedení díky Bokrošovi, ale poté jakoby domácím vyschl střelný prach a branky dávali už pouze svěřenci trenéra Hlobila. Ještě v první dvacetiminutovce Vsetín otočil stav na 3:1 a v poslední třetině dvěma brankami rozhodli zelenožlutí o své výhře za tři body.

2. liga - 29.kolo po 10.12.18:00
HC Bobři Valašské Meziříčí
1:5(1:3, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 3. Bokroš - 7. Vítek (Hruška P., Vrba), 12. Tesařík (Podešva), 19. Kubo (Tesařík, Podešva), 54. Zúbek (Vaněk, Mikšovský), 58. Brezáni (Kubo, Vrána). Rozhodčí: Koliba - Barteček, Moravec. Vyloučení: 7:6, navíc Voznica (VAL) 10min. OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:5.
HC Bobři Valašské Meziříčí: Slovák – Ambruz, Bokroš, Heža, Kolovratník, Kvapil, Lyzák, Martiník, Mikel, Smetana, Schejbal, Šoula, Škůrek, Vajda, Varga Mir., Varga, D., Varga Mar., Voznica.
VHK ROBE Vsetín: Hromada – Ščotka, Vrba, Vodák, Tesařík, Žák, Vrána – Mikšovský, Vaněk, Zúbek – Vítek, Hruška O., Hruška P. – Brezáni, Podešva, Kubo – Kajaba, Holík, Tobola.

Josef Málek (HC Bobři Valašské Meziříčí): „Myslím si, že dnešní utkání jsme si prohráli první třetinou, když jsme k tomu přistoupili velmi špatně. Do druhé třetiny jsme si řekli, že budeme hrát důsledněji, budeme více bruslit, i když tam bylo spousta vyloučení, tak jsme se dostali do tempa. Bohužel ve třetí třetině za stavu 1:3 jsme neproměnili nabídnutou šanci a soupeř dokázal potrestat. Prostě jsme nedokázali proměnit nabídnuté šance, a proto jsme prohráli. Bohužel se motáme v nějakém kruhu, něco jsme urazili, jelikož kluci bojovali ty dvě třetiny. Myslím, že jsme byli více než vyrovnaným soupeřem, ale bohužel v důležitých momentech, kdy jsme měli šanci a mohli se dostat do zápasu, tak se nám to nepodařilo.“

Viktor Hlobil (VHK Vsetín): „Konečně jsme uhráli, nejenom s Valmezem tři body. Od zápasu, který jsme tady naposledy prohráli, jsme se trápili, jak herně, tak celkově. Vyhráli jsme sice doma některé utkání, ale spousty jsme jich prohráli. Dnes proto bylo strašně důležité, že jsme utkání dokázali vyhrát. Hráli jsme na čtyři formace a rozložily jsme síly na celý tým, protože na první lajnu byl poslední zápasy velký tlak. Z pětadvaceti branek dali oni třiadvacet a na jednu řadu to hrát nejde. Kluci už byli frustrovaní a otrávení, protože se jim nedařilo. Využili jsme dnes juniory, rozložili síly a to se vyplatilo. Valmez jsme přehráli fyzicky, svou bojovností a nasazením.“