Prodlouží Vsetín fantastickou šňůru výher?

Viktor Krus • 10.12.2008

V s e t í n – Na tuto odpověď čeká s nadšením celý hokejový Vsetín. Valaši pojedou ve středu bojovat do Prostějova a pokusí se prodloužit šňůru vítězství. Oba dva týmy jsou ve skvělé formě, domácí Prostějov vyhrál čtyři utkání za sebou a hosté z Valašska mají na svém kontě o jednu výhru v řadě navíc. Zápas tedy rozhodne, který tým vítězniu šňůru přeruší. Utkání začíná v 18 hodin a můžete ho sledovat i v rámci změn stavu.

Podle posledních výsledků se nedá určit, kdo z týmů má navrch. Prostějov vyhrál čtyři utkání za sebou a to je jeho nejdelší řada v letošní sezóně. Jestřábi vyhrávali jak doma, tak i na venkovních stáncích a mezi nejcennější body patří rozhodně z duelu proti Opavě, kdy vyhráli 3:2 po samostatných nájezdech. VHK také odstartoval vítěznou šňůru v Opavě, kde vyhrál 5:4 po nájezdech. Letošní vzájemný zápas dopadl ve prospěch zelenožlutých, kdy na Lapači zvítězili velkým rozdílem 6:1.

Nejproduktivnějším hráčem Prostějova je Jiří Piluša (7+10). V těsném závěsu se drží Petr Dostál (7+9) a na třetí příčce nejproduktivnějších hráčů je Ján Skokan (7+8). Jak je známo, každý tým má svého hromotluka. Ten prostějovský se jmenuje Jan Krajíček, který nasbíral za své prohřešky už 54 trestných minut. Do svatyně Jestřábů se zřejmě postaví Petr Tuček (92,69%).

Letošní vzájemný zápas:

Vsetín – Prostějov 6:1 (3:1, 3:0, 0:0)
Branky a :14. Knebl (Marek), 15. Štraub (Mikeš), 17. Ašer (Fabián, Matula), 31. Mikeš (Bezouška, Novák), 38. Klabačka (Vaněk, Fabián), 40. Tesařík (Mikeš) - 13. Cik (Sedlář, Pometlo).

Sestavy v minulém kole:

Vsetín - Plšek - Bezouška, Šimek, Černý, Rajnoha, Haschka, Zavrtálek - Marek, Podešva, Vaněk - Mikeš, Štraub, Ašer - Hrňa, Klabačka, Tesařík – Knebl

Prostějov - Tuček (Hrazdíra) - Doseděl, Jedlička, Paška, Raszka, Staněk, Zimmer - Hlouch, Skokan, Dostál, Raymond, Kupec, Novák, Učnik, Ondrejkovič, Rak