Starší dorost vstoupil do nádstavby vítězně

Pavel Tajzler • 10.12.2016

Vsetínští mladíci vykročili do druhé části sezóny pravou nohou, když porazili celek Písku na jeho ledě vysoko 9:4. Valaši si tak připsali tři důležité body na cestě za záchranou extraligy. V utkání se čtyřmi body blýskli Daniel Klímek a Michal Matiaško. Další test čeká dorostence v sobotu v Havlíčkově Brodě.

ELSD - 2část/1 pá 9.12.
IHC Králové Písek
4:9(0:3, 2:4, 2:2)

Branky a nahrávky: 31. Šebesta (Hakl), 38. Šebesta (Hakl), 44. Vokoun, 59. Novák (Šebesta) – 3. Koňařík (Kovacs), 6. Klauda (Jenáček, Koňařík), 18. Kovacs (Jenáček, Krupa), 25. Klímek, 26. Krupa (Jenáček), 27. Ondráčka (Matiaško, Půček), 33. Půček (Klímek, Matiaško), 45. Klímek (Matiaško, Ondračka), 56. Matiaško (Klímek, Půček). Rozhodčí: Hucl - Suchánek, Vavruška. Vyloučení: 7:5, navíc Lang (PIS) a Klauda (VSE) - oba 5+OK, Ondračka (VSE) - neproměněné TS. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Střely na branku: 39:66. Průběh utkání: 0:6, 1:6, 1:7, 3:7, 3:9, 4:9.

IHC Králové Písek: Kříž (26. Buchta) – Kopenec, Pokorný, Lang, Štěcha, Waller, Vokoun, Hakl, Novotný, Norris, Pejša, Novák, Přibyl, Šebesta, Stauber, Měchura, Pechlát.
VHK ROBE Vsetín: Sachr (30. – 33. Machač) – Ondračka, Mar, Paroušek, Pařízek, Klauda, Lašák, Hrňa, Klímek, Matiaško, Wolf, Jenáček, Kovacs, Koňařík, Půček, Krupa, Najvar.

Dobrý výkon Vsetína odstartoval už po třech minutách gólem Michal Koňařík. Stejný časový úsek dělil hosty od druhého zásahu, když se ranou od modré čáry prosadil Oldřich Klauda. V závěru první třetiny poslal Moravany do tříbrankového trháku Erik Kovacs, který pohodlně zakončil po přesné přesilovkové přihrávce mimo dosah brankáře Kříže - 0:3.

Zmar Písku pokračoval i po přestávce, kdy si domácí dali čistokrevného vlastence. Obránce odpaloval po akci Vsetína puk do bezpečí, napálil jej jen do před sebou stojícího spoluhráče, od kterého se kotouč dostal za překvapeného Kříže. Branka byla připsána Danielu Klímkovi. Pátou branku hostů přidal Miroslav Krupaa mezi úspěšné střelce se zapsal také vsetínský Tomáš Ondračka. Písecký kapitán Patrik Šebestapak sice po pěkném sólu snížil, ale za dvě minuty hosté vrátili zpátky předchozí rozdíl ve skóre po trefě Romana Půčka.

V závěru druhé třetiny Patrik Šebestaještě trochu vylepšil brankový účet domácího celku po šťastné teči a pěknou brankou se blýskl Lukáš Vokoun. Další dvě branky zeleno-žlutých ale přidali Daniel KlímekMichal Matiaško, kteří přiblížili svůj tým blízko k desetigólové hranici. Tu už však Valaši nepokořili. Naopak - necelé dvě minuty před koncem přidal poslední branku zápasu písecký Adam Novák.