Na startu nového týdne čeká Valachy klíčová bitva s Přerovem

Jan Tajzler • 16.02.2020

V pondělí skončí již třetí část nadstavby ve skupině O pořadí v play-off. Pro Vsetín to znamená domácí a klíčové utkání s aktuálně druhým Přerovem. Zubři se vezou na mimořádné bodové vlně a do Vsetína přijíždí hájit vydobyté pozice. Pro Valachy to bude jedna z posledních příležitosti, jak udržet kontakt se 2. místem, v opačném případě půjdou Zubři do trháku a pod suverénním Motorem se osamostatní. Bitva dvou moravských rivalů startuje na Lapači v pondělí od 17:30.

Partner utkání Autocentrum Lukáš z Valašského Meziříčí si pro fanoušky připravil bonusovou cenu navíc v rámci pondělní tomboly 50:50. Na jednoho ze šťastlivců čeká dárkový balíček, fanoušci si rovněž budou moci během přestávky prohlédnout prezentaci zcela nových modelů Škoda Octavia.

Zubři jedou, naprázdno nevyšli již osm zápasu

Hanáci jsou ve formě a v letošní sezoně dokazují, že se jim podařilo poskládat kvalitní tým na všech postech. Z posledních osmi utkání si žlutomodří pokaždé do své bodové pokladnice něco připsali, z toho šestkrát slavili vítězství. Přerov pak po Motoru patří mezi nesilnější celky také na domácím ledě, kde právě připravil porážku také Jihočechům 3:2 v prodloužení. Naposledy sice Zubři padli se Slavii, ale bylo to až v prodloužení, zkrátka a jednoduše si v Přerově moc dobře uvědomují, že každý bod je důležitý a také díky tomu momentálně čítají desetibodový náskok na 3. Vsetín, pravdou však je, že Přerov má odehrán zápas navíc.

Díky hernímu systému soutěže půjde mezi Vsetínem a Přerovem již o pátou společnou konfrontaci v letošním soutěžním ročníku. Když k tomu připočteme přípravné zápasy a případnou sérii play-off, nebude mít co soupeře překvapit. Proto se dá znovu očekávat tuhá bitva. Zubry povede do klíčového utkání na Lapači Roman Pšurný, výrazná individualita přerovského kádru patří mezi top3 hráče v kanadském bodování soutěže, aktuálně bilance tohoto zlínského odchovance činí 23+23. Vysoce produktivní je také Jakub Navrátil, jenž se dostal stejně jako Pšurný přes hranici čtyřiceti kanadských bodů (15+26). Trio nejproduktivnějších útočníků v přerovském dresu uzavírá Tomáš Doležal (8+21). Přerovský kádr však umí udeřit ve všech formacích.

Obranné řady se opírají o velezkušeného Jiřího Krisla, přirozený vůdce si vede dobře i v ofenzivní činnosti, což dokazuje bilance 4+19. O jeden kanadský bod navíc má Krislův kolega z obrany Jakub Kubeš (7+17). V brankovišti se Přerov může opřít o jasnou jedinčku nejen svého celku, ale také celé Chance ligy. Lukáš Klimeš doslova v zápasech zavírá zubří klec, úspěšnost zákroků na fantastické úrovni 94,84% mluví jasně a co teprve průměr inkasovaných branek na zápas 1,45. Ostatně Vsetín letos Přerovu ve vzájemných zápasech nedokázal vstřelit více jak 2 branky a velkou zásluhu na to měl právě brněnský odchovanec.

Vsetín už jednou Zubry porazil, podaří se to na Lapači znovu?

Valaši už situaci na 2. místě nemají úplně ve svých rukou, ovšem nadále mají o co hrát a právě pondělní zápas může hodně napovědět, zda se ve finišu dlouhodobé části sezony strhne bitva právě mezi moravskými rivaly o konečnou výsadu, zajišťující start případného semifinále na domácí půdě. To však předbíháme, Vsetín aktuálně sídlí na 3. pozici, ztráta na druhý Přerov činí deset bodů, dívat se zelenožlutí musí také za sebe, kde na jejich zaváhání čeká Slavia s dvoubodovým mankem, Chomutov z 5. místa ztrácí čtyři body.

Vsetín se v posledním kole Chance ligy pokoušel uspět na ledě suverénního lídra soutěže. V Českých Budějovicích si Valaši nepočínali vůbec zle, dvakrát v utkání vedli a taé herní projev Vsetína zcela mazal výrazný bodový rozdíl v tabulce, leč ani na pátý pokus se Vsetínu nepodařilo proti Motoru bodovat, protože domácí stačili v poslední třetině srovnat a skóre otočit.

Valachům v Českých Budějovicích stále scházel produktivní Radim Kucharczyk, zatím nemáme informace o jeho případném startu v klíčové pondělní bitvě. Na jihu Čech se snažil zelenožluté k vítězství směrovat aktuálně nejproduktivnější Antonín Pechanec (10+26). Bohužel branky tentokrát nepřišly z holí Davida Tůmy (16+17) či Víta Jonáka (13+10).

Na Motoru se střelecký dokázal prosadit obránce Jakub Teper (4+16), na jehož branku asistoval také vysoce produktivní zadák Valachů Ondřej Slováček (5+27). Poslední dvě utkání za Vsetín odchytal David Gába, jeho aktuální úspěšnost zárkoků činí 90,41%, průměrně inkasuje 2,28 branky na zápas. Přibližně stejná čísla vykazuje také druhý maskovaný muž vsetínského brankoviště Ondřej Bláha.

Vzájemné zápasy v letošní sezoně:

Výsledky letošních bitev byly vždy velmi těsné, Vsetín však ve většině případu Přerovu o jednu branku podlehl, dvakrát se tak stalo až po samostatných nájezdech. Valaši však dokázali Zubry v jednom případě i vynulovat, stalo se tak na startu kalendářního roku 2020, podaří se to na Lapači znovu?

12.kolo: Přerov – Vsetín 2:1

27.kolo: Vsetín – Přerov 1:2sn

NS 7.kolo: Vsetín – Přerov 2:0

NS 14.kolo: Přerov – Vsetín 3:2sn

Moravské derby mezi Vsetínem a Přerovem startuje v pondělí od 17:30, Valaši bojují o naději k získání 2.místa, Přerov jede upevňovat vydobyté pozice. O náboji utkání není pochyb, pokud byste však přeci jen na Lapač nedorazili, můžete utkání sledovat díky textové onlajn reportáži.

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Gába – Slováček, Teper, Smetana, Hunkes, Jeřábek, Kudělka, Holomek – Jonák, Rehuš, Gorčík – Březina, Pechanec, D. Tůma – Karafiát, R. Vlach, Dostálek – Procházka, Šilhavý, Vítek.

Přerov: Petrásek – Kubeš, Krisl, Bodák, Zbořil, Weinhold, Forman – T. Doležal, Pšurný, Navrátil – Berger, Hejcman, Číp – Goiš, M. Kratochvil, Š. Kratochvil – Süss, Moučka, Dvořák – Svoboda.