Starší dorostenci porazili Porubu!

Kristýna Guricová • 18.09.2015

Po domácí výhře nad Havířovem se vsetínským starším dorostencům podařilo vyhrát také na ledě soupeře. V pátečním duelu s Porubou šli Valaši rychle do vedení, když už ve 4. minutě využil přesilovku Kollár. Vsetínu se dále dařilo odolávat četným výpadům soupeře a držet čisté konto. Ve 39. minutě navíc přidal ve vlastním oslabení druhý gól Kovář, čímž pojistil pro svůj tým důležité tři body. Další utkání odehrají starší dorostenci již v spbotu, kdy se od 12:00 střetnou s opavským Slezanem.

ELSD - 5.kolo pá 18.9.17:00
HC RT TORAX Poruba 2011
0:2(0:1, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Kollár (Půček, Koňařík), 39. Kovář. Rozhodčí: Fiala – Rychlý, Vengřín. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 101. Střely na branku: 24:32. Průběh utkání: 0:0, 0:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Škoda – Prepsl, Krása, Vondál, Dobeš, Balcárek, Skokan, Bijota, Prokeš – Irgl, Střondala, Krupa – Dang, Malát, Vospálek – Holub, Stach, Timura – Klíma, Dlouhý, Plachý.
VHK ROBE Vsetín: Sachr – Mikulenčák, Krůžela, Nadymáček, Weintritt J., Kollár, Augustin – Paroušek, Půček, Koňařík, Hrňa, Weintritt M., Čechmánek, Sušeň, Humplík, Kovář, Vilém, Najvar.

Sebevědomí domácím vydrželo jen do čtvrté minuty, kdy inkasovali v prvním oslabení. Vsetín sehrál produktivně svou přesilovku. Vytížený Škoda nedosáhl na kotouč vystřelený z hole Ondřeje Kollára. Domácím se nikterak nedařilo, byli u všeho pozdě a na vše se nadřeli. Vsetínští hráli trpělivě a s lehkostí a hlavně dobře jim to klapalo v obraně.

Ale pořád to byl hratelný stav jenže domácí, i když měli k dispozici přesilovky, scházela jim střelba a bez té se přece góly nemůžou dát. Ze strany hráčů RT TORAX Poruba byla herně podobná i druhá třetina. Puky se od hokejek odrážely, střelba vázla. Co nechybělo, byla snaha. Na konci třetiny hráli domácí přesilovku. Nechali si ujet Davida Koláře, který byl sice vytlačen ze střelecké pozice, ale i z brankové čáry z rohu vystřelil na bránu a gólman Škoda si hokejkou puk srazil pod horní tyč vlastní brány – 0:2.

Ve třetí třetině stáhl trenér Rambousek hru na tři útoky a tým se dostal do větších obrátek a hra tím pádem větší grády. Jenže ke snížení to nevedlo, přestože se Irglovi podařilo nastřelit z dálky horní tyč. Posléze se ve skrumáži nedokázal prosadit Střondala. Vsetín si připsal další tři body poté, co minulé kolo vyhrál nad Havířovem a dotáhli se tak na šestibodovou Porubu.