MDO: Zápas proti Warrioru se Vsetínu nevyvedl

Helena Hegeďová • 18.09.2016

Prvním týmem, který se po úvodní buly otřepal, byl brněnský Warrior a tým z moravské metropole tak šel do vedení již ve čtvrté minutě zásluhou kapitána Bernovského. Hosté se ovšem nezastavili, a i když v průběhu dokázal na 1:2 snížit Baďura, již po první třetině vedli rozdílem čtyřech gólů. První perioda se také nakonec ukázala jako rozhodující. Střelecké štěstí se drželo Nico Geidla a Patrika Kršky, oba tito hráči si připsali shodně po dvou brankách. Druhá a třetí třetina již byly střelecky klidnější, Vsetín však doplatil právě na úvodní periodu a s Warriorem prohrál.

ELMD - 5.kolo ne 18.9.13:00
HCM Warriors Brno
2:7(1:5, 0:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 10. Baďura (Lukačka), 53. Pochylý (Bouček, Fojtášek) – 4. Bernovský (Floriš, Geidl), 6. Geidl (Kudrna, Bernovský), 13. Chlubna, 14. Müller (Kučera, Koryčánek), 17. Krška (Snášel), 30. Geidl (Kudrna, Bernovský), 33. Krška (Snášel). Rozhodčí: P. Obadal – J. Novák, Z. Novák. Vyloučení: 7:8 + navíc Koryčánek (WAB) 10 min. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 76. Střely na branku: 21:25.  Průběh utkání: 0:0, 0:2, 1:2, 1:7, 2:7.

VHK ROBE Vsetín: Ševců (14. Lidák) – Fojtášek, Vávra, Houser, Kuboš, Lukačka, Mikulík, Kunst, Navrátil – Bouček, Adámek, Lobodowski, Dohnal, Pochylý, Calaba, Jenáček, Baďura, Půček, Hradil.
HCM Warriors Brno: Skoupý – Čiliak, Chlubna, Floriš, Mrkvica, Branžovský, Bazala, Klimeš, Bartoš – Hrstka, Müller, Koryčánek, Sedlák, Krška, Holotík, Kučera, Bernovský, Geidl, Kudrna, Snášel.

Úvodní minuty bez střel rozsekl ve čtvrté minutě Jan Bernovský, který se stal prvním úspěšným střelcem. Střelu k levé tyčce vytěsnil domácí gólman betonem, Bernovský si ovšem kotouč ihned našel a opět jej poslal do stejného místa, tentokrát úspěšně. Netrvalo dlouho a Brno vedlo o dva góly. Prosadil se Nico Geidl. Vsetín se po oslabení dokázal dotáhnout na rozdíl jediného gólu. Za bránou hostů byl u kotouče hráč Warrioru, Marco Lukačka si jej vzal a poslal přesný pas na, v mezikruží stojícího, Martina Baďuru, který již se zakončením neměl větší problémy.

O gól, který dostal hosty do rozhodujícího trháku se postaral ve 14. minutě Matěj Chlubna. Nutno dodat, že při vyslání střely s gólem zřejmě nepočítal. Brněnský obránce nahodil na vsetínskou bránu ze středního pásma, domácí gólman však nezareagoval včas, a kotouč tak po ledě doklouzal do branky. Jen o 14 vteřin později se hosté radovali znovu. Tento gól, o který se postaral Tomáš Müller, vyhnal z branky domácího gólmana Ševců, mezi tři tyče se tedy postavil Lidák. Domácí se snažili skórovat, ale byl to hostující Patrik Krška, kdo vstřelil další gól zápasu a jako první překonal Lidáka. Vsetínští měli možnost ke snížení v přesilové hře 4 na 3 v posledních minutách první periody. Této šance domácí celek nevyužil a do šaten se po první třetině šlo za stavu 1:5.

Do druhé třetiny nastupoval domácí tým v oslabení, hosté však v této přesilové hře nebezpeční nebyli. Domácí byli vidět jak v obraně, tak v útoku, chybělo jen přesné zakončení, to naopak nepostrádal Nico Geidl, který se z mezikruží prosadil střelou nad Lidákovu lapačku. Následné oslabení domácí ubránili, na skvěle mířenou střelu Patrika Kršky po této početní nevýhodě však byli krátcí. Martin Snášel poslal na jmenovaného v mezikruží přesnou přihrávku zpoza brány a forvard s patnáctkou na zádech zasadil puk mezi beton a lapačku.

Úvod třetí třetiny nenabídl moc atraktivní podívanou, hru přerušovaly časté ofsajdy. Vyloučení v týmu hostů nabudilo domácí celek a Vsetínští se v přesilové hře dokázali dostávat do šancí, pro Valachy však byla hra v nevyrovnaném počtu hráčů bez úspěchu. Blízko gólu byli Dohnal s Boučkem, po souhře zazněla tyčka brněnské brány. Hosté vysílali na Lidáka jednoduché střely a domácí gólman tak neměl potíže s jejich likvidací. Naopak Skoupý byl překonán podruhé. Jakub Pochylý využil nepřehledné situace před brankou, kam z pravého kruhu nahodil kotouč, který se nakonec usadil v bráně. Hostující tým se sice perezntoval aktivnějším hokejem, ve třetí třetině však vyšel gólově naprázdno. Mrzet to hráče Warrioru nemuselo, protože i tak si ze Vsetína odvezli vysokou výhru.