Valaši berou z derby s Přerovem bod a mají jistotu první osmičky

Jan Tajzler • 30.11.2019

Na poslední listopadový den připadlo atraktivní moravské derby mezi Vsetínem a Přerovem. Domácí Valaši byli v úvodní dvacetiminutovce aktivnějším týmem, ale vedoucí branku ze svých příležitostí nevytěžili. Skóre zápasu otevřeli v prostředním dějství hosté z Přerova. Vsetínští srovnali ve vlastním oslabení, když snad jedinou chybu brankáře Klimeše v utkání ztrestal Antonín Pechanec. Vsetín měl vůli utkání rozhodnout ve třetí třetině, ale spolehlivý Klimeš v brance Zubrů byl proti. Utkání dospělo až do samostatných nájezdů, kde o bonusovém bodu pro Hanáky rozhodl Roman Pšurný. Valaši po sobotě již mají jistotu elitní osmičky.

CHANCE LIGA - 27.kolo so 30.11.17:00
HC ZUBR Přerov
1:2sn(0:0, 1:1, 0:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 32. Pechanec – 28. Navrátil (T. Doležal, Pšurný), rozh. náj. Pšurný. Rozhodčí: Skopal, Barek – Gančařík, Zedník. Vyloučení: 3:8. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3570. Střely na branku: 37:24. Průběh utkání: 0:1, 1:1.

VHK ROBE Vsetín: Bláha – Slováček (A), Teper, Kudělka, Hunkes, J. Drtina (A), Jeřábek, Ondračka – Jonák (C), Kucharczyk, Gorčík – Procházka, Rehuš, Dostálek – Karafiát, Pechanec, D. Tůma – Hořanský, Šilhavý, L. Volf.
HC ZUBR Přerov: Klimeš – Krisl (C), R. Černý, Kubeš, Čáp, Weinhold, Šnajnar – T. Doležal (A), Pšurný, Navrátil – Moučka, Popelka, Berger – Hrabal, M. Kratochvil, Š. Kratochvil – Plášek ml., Süss, F. Dvořák – Kočica.

Valaši vstoupili do utkání aktivně. Dařilo se jim vyhrávat vhazování, rychle přecházet do útočného pásma a tam hledat střelecké pozice. Od modré pálil Slováček, Procházka v předbrankovém prostoru tečoval odraženou Rehušovu střelu, ale hostující brankář Klimeš spolehlivě zneškodnil všechny pokusy domácích. Tlak Valachů mírně přibrzdila vyloučení, ve kterých se Zubři pokoušeli usadit za útočnou modrou a zaměstnat vsetínského Bláhu. Za celou první třetinu však vyprodukovali pouze pět střel, se kterými si strážce domácí svatyně bez problémů poradil.

Velkou příležitost k otevření skóre měl Gorčík, jenž využil Krislovy ztráty puku ve středním pásmu a uháněl v samostatném úniku na Klimeše. Na druhé straně Hrabal ve středním pásmu uvolnil Šimona Kratochvíla, jenž z pravého křídla uháněl před vsetínskou branku. Do střely mu ale v rozhodující chvíli vložil hůl bránící Drtina a kotouč skončil v ochranné síti.

Dobývání přerovské brány pokračovalo i ve druhém dějství. Valaši se tlačili dopředu, ale Klimeš vystavil stopku všem jejich pokusům. A tak se radovali Zubři. Do Doležalovy střílené přihrávky do předbrankového vložil hůl Jakub Navrátil a puk se ze skrumáže došoural za brankovou čáru. Vedení Hanákům ovšem nevydrželo dlouho. Domácí se v polovině utkání bránili v oslabení. Bláha po mantinelu vyhodil kotouč až ke Klimešovi, ten chtěl svým bekům pomoci s rozehrávkou, ale místo toho namazal Antonínu Pechancovi. Vsetínský útočník zachytil kotouč a zavěsil do prázdné brány.

Paradoxně po vyrovnávací trefě převzali iniciativu hosté, kteří byli rázem aktivnější, dobře napadali a hrozili z nebezpečných kombinací. Jejich optickou převahu ukončilo až vyloučení, které si tým přenesl do třetí periody. V té se střídaly šance na obou stranách. Klimeš postupně vychytal Procházku, Tepera a zneškodnil i druhý Gorčíkův samostatný únik. Na druhé straně se Bláha musel otáčet při šancích Bergera a Moučky. Až do konce základní hrací doby už ovšem gól nepadl. Utkání dospělo do prodloužení, kdy v trestném střílení na Klimešovi znovu ztroskotal Procházka, a následně do samostatných nájezdů. V těch strážce hostující svatyně znovu vynuloval všechny vsetínské střelce, naopak Hanáci se prosadili hned dvakrát. Rozhodující penaltu vstřelil Roman Pšurný, který rozhodl o druhém bodu pro Zubry.

Ohlasy k utkání

Jiří Dopita (VHK ROBE Vsetín): Sice jsme prohráli, ale výkon oproti zápasu v Českých Budějovicích byl úplně jiný. Těžko se hraje proti soupeři, který jen brání a vyhazuje puky. Bohužel my si v současné době nepomůžeme přesilovkami, takže to dopadlo, jak to dopadlo. My musíme zapracovat na přesilových hrách. Pokud proti takovým týmům nedáte více než jeden gól a nejdete do trháku, tak je to těžké se prosadit. Bylo to náročné utkání, nic se ale neděje, my se musíme sami zlepšit hlavně v přesilových hrách.

Vladimír Kočara (HC Zubr Přerov:) Jsme šťastní za dva body. Zápas byl těžký, myslím si, že to mělo parametry play-off. Byla tady výborná divácká kulisa a já jsem na kluky pyšný, protože odvedli výbornou práci.