Rozjetí Zubři míří na Lapač. Pomstí se Valaši za předchozí porážku?

Helena Hegeďová • 28.11.2019

První fáze Chance ligy míří ke svému konci a vsetínské hokejisty čeká opět po týdnu domácí zápas. V 27. kole se Vsetín může vrátit na druhou pozici a dát zapomenout za nepovedený duel s Motorem, do cesty se však Valachům postaví ve skvělé formě hrající Přerov. Přímý souboj o druhé místo mezi velkými rivaly slibuje atraktivní podívanou. Utkání začne v sobotu 30.11. v 17:00.

Minulý vzájemný zápas mezi Vsetínem a Přerovem se odehrál na začátku října na Hané. Ve dvanácté minutě se prosadil domácí obránce Robert Černý a jednobrankové vedení drželi Zubři až do poloviny třetí třetiny. Mikuláši Zbořilovi se následně podařilo vedení Přerova ještě navýšit a na konečných 2:1 už pak za Vsetínské pouze upravoval Michal Hryciow. Valaši tak svému sokovi podlehli jednobrankovým rozdílem v utkání, v kterém se trefovali pouze obránci.

Přerovští Zubři vyhráli čtyři z posledních pěti zápasů, ve dvou však brali pouze dva body. Bezbrankové utkání totiž sehráli v Jihlavě, kde se až v páté minutě nastaveného času prosadil Šimon Kratochvíl. Následovala domácí remíza 2:2 S českobudějovickým Motorem, po níž rozhodl vítězným nájezdem Roman Pšurný. Zubři uspěli také proti Litoměřicím, úspěšní však nebyli o den později v Chomutově. Pirátům podlehli poměrem 2:5. V uplynulém kole si pak Přerov zajistil místo v první osmičce, když porazili Porubu vysoko 6:1. Zubrům totiž čtyři kola před koncem patří s padesáti dvěma body druhé místo v tabulce a devátá Dukla má o 13 bodů méně.

Na špici produktivity je v přerovském týmu Roman Pšurný (16+11), jenž je zároveň také nejlepším střelcem svého celku a třetím nejlepším střelcem celé soutěže. Nejvíce asistencí má v dosavadním průběhu sezóny Jakub Navrátil (celkem 6+15). Nejproduktivnějším obráncem je s dvanácti body za tři branky a devět asistencí Jiří Krisl. Nejvíce zápasů odchytal brankář Lukáš Klimeš, a to s úspěšností 95,38 %. Ve třech z dvanácti utkání vychytal Klimeš čisté konto. Jen o jedno utkání méně má však jeho kolega Michael Petrásek, úspěšnost jeho zákroků činí 91,75 %.

Valaši se po nepovedeném utkání na ledě Českých Budějovic posunuli z druhé příčky na čtvrtou a mají stejně bodů, tedy 49, jako pátá Poruba. Na třetí Litoměřice ztrácí Vsetín dva body. Do konce první části soutěže zbývá odehrát čtyři kola, takže Vsetín může ještě bez problémů zaútočit na druhou příčku, která patří právě jeho příštímu soupeři. Na první Motor pak Vsacané ztrácí rovných dvacet bodů.

V posledním zápase se Valachům nepodařilo vstřelit ani jednu branku, nicméně nejlepším střelcem je s jedenácti trefami Vlastimil Dostálek (celkem 11+5) a hned za ním najdeme Radima Kucharczyka s Vítem Jonákem (oba 10+10). Tato dvojice je také na druhém místě celkového kanadského bodování, o jeden bod více má obránce Ondřej Slováček (3+18), který je se svými osmnácti asistencemi zároveň nejlepším nahrávačem Vsetína. Nejpilnějším střelcem je Martin Procházka (86 střel), největší úspěšnost střelby pak má David Vítek (27,27 %). Dvakrát více zápasů než Ondřej Bláha, jenž se představil v minulém utkání, odchytal v bráně David Gába, a to s úspěšností 90,5 %.

Fanoušci se v sobotu mohou těšit v rámci tomboly 50 na 50 také na soutěž o dárkový poukaz Hospody U Čerta v hodnotě 1000 Kč, který věnuje partner utkání firma Greiner Assistec.

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Bláha – Slováček, Teper, Kudělka, Hunkes, J. Drtina, Jeřábek, Ondračka – Jonák, Kucharczyk, D. Tůma – Procházka, Rehuš, Dostálek – L. Volf, Pechanec, Gorčík – Hořanský, Šilhavý, Vítek.
Přerov: Petrásek – Černý, Krisl, Kubeš, Zbořil, Weinhold, Šnajnar – Doležal, Pšurný, Navrátil – Moučka, Popelka, Berger – Hrabal, M. Kratochvil, Š. Kratochvil – Plášek, Süss, Dvořák – Indrák.