Další vítězství v přípravě. Valaši udolali Zubry po nájezdech

Kristýna Zigmundová • 28.08.2018

Vypjaté utkání začali lépe domácí, kteří již po čtrnácti minutách vedli 2:0. Hosté do konce třetiny však snížili na jednobrankový rozdíl. Druhé dějství vyšlo lépe hostím, kteří se dostali do vedení, jenž jim v závěru třetiny vzal Teper. Do vedení dostal Valachy Březina, ale ani jeho střela na zisk pomyslných tří bodů nestačila a hosté při hře bez gólmana vyrovnali. Prodloužení o vítězi i přes množství šancí na obou stranách nerozhodlo, takže došlo na samostatné nájezdy, kde byli úspěšnější Březina s Mäkinenem a Valaši vítězí na domácím ledě 5:4 po sn.

Přípravné zápasy - přát. út 28.8.18:00
HC ZUBR Přerov
5:4sn(2:1, 1:2, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 11. Slováček (Rob, Pechanec), 14. Rob (Slováček, Teper), 29. Teper (Jindra), 43. Březina (Mäkinen, Rác), rozh. náj. Mäkinen – 14. Dvořák (Navrátil), 27. Rachůnek (Sýkora, Doležal), 29. Sikora (Novotný, Pšurný), 60. Moučka (Rachůnek, Černý). Vyloučení: 5:11. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2343. Střely na branku: 36:29. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 4:3, 4:4, 5:4.

VHK ROBE Vsetín: Šelepněv – Mikuš, Mäkinen, Teper, Slováček, Holomek, Rudl, Lašák – Březina, Rác, Kuronen – Jonák, Pechanec, Rob – Kopta, Kucharczyk, Theoret – Hořanský, Vávra, Jindra.
HC ZUBR Přerov: Klimeš – Novotný, Zbořil, Padrnos, Černý, Pala, Malina, Pohl – Sýkora, Doležal, Sikora, Procházka, Rachůnek, Tomaník, Navrátil, Pšurný, Dvořák, Moučka.

Utkání začalo lépe pro domácí tým, který měl již v první minutě možnost skórovat. Rob se ale střelou z pravého kruhu nedokázal trefit do odkryté brány a přesunující se Klimeš další pokusy zmařil přerušením. Silnější na puku byli po celou dobu Valaši, a to vyústilo i v první vyloučení na straně Zubrů. Ve čtvrté minutě se nedovoleného zákroku dopustil Sýkora a nabídl tak domácím hru v početní výhodě. I přes řadu šancí domácí na Klimeše nevyzráli. Za pozdní dohrání byl následně vyloučen Malina. Přesilovka se Valachům nedařila moc dobře, hosté perfektně bránili a nepouštěli Vsetín do útoku. Při chybě ve střídání se k zakončení dostal v oslabení Rachůnek, jeho pokus však domácí obrana na poslední chvíli zblokovala. Hned po skončení početní výhody ale Valaši zahrozili. Nejprve mohl do prázdné zakončovat Rob s Jonákem na Klimeše však nevyzráli, následně se krásně prokličkoval pásmem domácí Ondřej Slováček a po individuální akci zakončil do prázdné brány. Krásný zákrok poté předvedl Klimeš. Rob přihrával vzduchem na sjíždějícího Slováčka, který již nemohl zakončit, protože Klimeš chytil kotouč rychleji, než stihl dorazit ke Slováčkovi. Ve 13. minutě si po faulu Novotného na Slováčka zahráli Valaši dvojnásobnou početní přesilovku. V té jen těsně přestřelil Rob pravý horní roh. Hosté naskočili do čtyř a v tu chvíli Luboš Rob tečoval nahození Slováčka od modré k tyčce. Valaši se ale neradovali dlouho. Po chybě Theoreta snížili. Domácí se snažili vyhodit kotouč mimo, Theoret ale trefil Filipa Dvořáka, od kterého se kotouč odrazil za záda Šelepněva. Tři minuty před koncem opět krásně kombinovali Rob s Jonákem. Jonák mohl trefovat od pravé tyčky odkrytou bránu, ke smůle domácích však přestřelil. Stav po první třetině byl tedy 2:1 v prospěch domácích.

První minuta druhého dějství nabídla hned dvě šance. Na straně domácích pálil z ostrého úhlu Rob a následně na druhé straně nastřelil Pšurný připraveného Šelepněva. Další slibnou akci předvedl Hořanský, který objel bránu a chtěl zasunout kotouč k levé tyčce. Ke smůle domácích však kotouč prosvištěl pod Klimešem mimo. Následně v úniku poslal bekhendovou střelu Slováček, kotouč prošel těsně kolem pravé tyčky. Na druhé straně nastřelil Šelepněva Dvořák, domácí gólman si však další chybu nepřipustil. Ne nadlouho. Ivan Rachůnek dostal přihrávku od Sýkory a trefil nepokrytý pravý horní roh. Následovalo první vyloučení na straně domácích. Byl vyloučen Pechanec za držení hole. Valachy to ale nemuselo mrzet, protože se do úniku dostal Rob, ten byl faulován a bylo nařízeno trestné stříleni. V něm se sice Robovi podařilo překonat Klimeše, trefil pouze pravou tyč. Zbývalo patnáct sekund do konce oslabení domácích, když se dokázal prosadit Marek Sikora, který trefil pravý horní roh. Valaši vzápětí srovnali, když se od modré trefil Jakub Teper. Ten byl poté za vlastní bránou faulován a po faulu vysokou holí odešel ze hřiště. Ve čtyř minutové přesilové hře Valachů ujel domácí obraně Černý, kterého Šelepněv perfektně vychytal lapačkou. Druhého faulu na straně domácích se dopustil Vávra. Jeho chybu mohl potrestat střelou z levého kruhu Dvořák. Šelepněv však čas zakryl levou tyčku a nedal šanci hostům navýšit. Po skončení oslabení předvedl perfektní teč Zbořil, který v bezprostřední blízkosti tečoval kotouč přímo do lapačky připraveného Šelepněva.

Po vyrovnané druhé třetině vstoupili Valaši do posledního dějství oslabením, kdy fauloval Březina. Hosté se však z přesilové hry neradovali dlouho, když byl vyloučen Pšurný. Následná hra 4 na 4 byla vyrovnaná a ani jeden z týmů si nevytvořil vyloženou šanci. To se změnilo po příchodu Březiny na led, který si hned z trestné nabruslil mezi kruhy kde ho našel Mäkinen krásnou přihrávkou. Pro Davida Březinu nebylo následně těžké trefit prázdnou bránu. Pár sekund poté byl Mäkinen vyloučen, hosté se ale do větší šance nedostali a pokud už vystřelili Šelepněv vše bezpečně chytil. Početní výhodu si hned poté zkusil opět Valaši. Ve vhodné pozici pro teč byl před Klimešem Březina, ten však nestačil včas vložit do trajektorie kotouče hokejku a puk skončil mezi betony gólmana hostí. Na druhé straně byl v šanci Sikora, jehož pokus poslal Šelepněv nad. Poslední desetiminutovka byla hodně vypjatá a šance byly na obou stranách. Lepe z toho však těžili domácí, jež si vybojovali několik šancí a následně i vyloučení Novotného. V početní výhodě však k žádné zápletce nedošlo. V posledních sekundách zkusili hosté své štěstí při hře bez gólmana. Ta se jim podařila na jedničku. Jaroslav Moučka tečoval kotouč těsně před Šelepněvem a bylo opět vyrovnáno.

Při prodloužení zavařil svému týmu gólman Klimeš, jenž fauloval domácího hráče a Zubři museli bránit. Pro přesilovku si trenéři vybrali dvojici Rob Jonák, jenž předváděla neskutečnou práci a několikrát mohli zápas rozhodnout. Obrana hostí však byla neoblomná. Oslabení tedy Přerov ustál bez újmy. To se nedalo říct o domácích, kterým půl minuty před koncem zkomplikoval situaci Vávra, který dostal dvě minuty za faul vysokou holí. I to ale Valaši zvládli a zápas šel do prodloužení.

Při samostatných nájezdech nejprve uspěli hosté, když se nad pravý beton trefil Doležal. Na jeho zásah odpověděla Vsetínská 24 Březina střelou nad beton. Následně se trefil i Mäkinen nad lapačku a bylo rozhodnuto.

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín): Dneska nám zápas až tolik nevyšel. Myslím si, že jsme schopni hrát lépe. Ze začátku nám určitě chybělo i větší nasazení a vypadalo to, že někteří kluci se už nechtějí před koncem přípravy zranit. Postupem zápasu se to zlepšilo, ale nepodali jsme dobrý výkon. Měli jsme i spoustu přesilovek, ve kterých chybělo více střel a více tlaku do brány. Z tohoto pohledu je remíza zasloužená. Máme před sebou ještě zápas s Porubou jako generálku, takže věřím, že podáme lepší výkon a připravíme se na první ligová kola tak, abychom je zvládli.

Kamil Přecechtěl (HC ZUBR Přerov): Z naší strany mohu hodnotit dnešní utkání velice pozitivně. Zápas jsme bohužel odehráli jen na tři lajny, a to vzhledem ke zraněním ze včerejšího tréninku. V dnešním utkání se nám zranil další hráč, takže pokud by to mělo takhle pokračovat, budeme mít problém postavit mužstvo do soutěže. Kluci ale odvedli velice slušný výkon. Především v první třetině jsme se trošku potýkali s novými pravidly a doplatili jsme na to šesti vyloučeními, kdy jsme se dostali pod velký tlak. Všechno jsme ale slušně ustáli a od druhé třetiny jsme byli minimálně vyrovnaným soupeřem a myslím si, že chvilkami jsme měli i hezčí hokejové okamžiky. V prodloužení jsme zase přežili soupeřovu přesilovku 4 na 3, jeden samostatný nájezd ve hře, takže já klukům za dnešní výkon děkuji.