Junioři vybojovali v Třebíči remízu

Jiří Mokrý, Václav Trávníček • 18.09.2011

Cennou remízu 2:2 vybojovali v neděli odpoledme vsetínští junioři v Třebíči. Tradičně nejlepší tým Ligy juniorů vedl po dvou třetinách o dvě branky, Valaši ale dvěma góly v rozmezí 47. a 52. minuty dokázali vyrovnat. Další utkání čeká výběr trenéra Miroslava Kubo v pátek na domácím ledě, kdy Vsetín přivítá soupeře z Opavy.

Liga juniorů, skupina Východ - 2.kolo ne 18.9.
SK Horácká Slavia Třebíč
2:2(1:0, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 1. Marek, 39. Vlašín (Belatka) - 47.Kývala, 52. Medvedev (Daněk). Rozhodčí: Hejduk - Kotlík, Svoboda. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Průběh utkání: 2:0, 2:2.
SK Horácká Slavia Třebíč: Dusík - Krejčí, Belatka, Pálka, Outulný, Tvarůžek, Vlašín, Vysloužil, Horký, Stromecký, Marek, Šulc, Vondráček P., Weiss, Peroutka.
VHK ROBE Vsetín: Michálek - Studený, Hradil, Báchor, Kašajev, Valentík, Daněk, Horák, Medveděv, Šimon, Koutník, Gromus, Kývala, Štrbík, Tobola, Motloch.

Třebíčští junioři získali první bod v sezóně, ale rozhodně to nebyl bo dzískaný lehce. Hned v první minutě překonal Michálka ve vsetnské kleci Nikola Marek poněkud kuriózní brankou, když si gólman puk odražený od zadního mointinelu sám srazil do brány.

Pak ale stovka diváků sledovala vyrovaný boj, v nemž o něco aktivnější byli domácí, ale do porvní sirény se už skóre nezměnilo.

I první polovina druhé dvacetiminutovyk odpovídala hodnopcení první třetiny. Druhá desetiminutovka druhé části hry ale už patřila hostům. Ti začali více bruslit a to dělalo domácím problémy. K vidění bylo několik pořesilovejk a jednu z noch dokázal ve druhý gól Horáků přetavit Michal Vlašín po asistenci třebíčského kapitána Michala Belatky - 2:0. Tímto stavem také druhá třetina skončila.

Ve třetí třetině byli hosté lepším mužstvem, měli více ze hry a vytvářeli si hodně šancí. Brankář Lukáš Dusík jim ale odolával až do 47. minuty, kdy se prosadil střelou přes obránce Martin Kývala a dal Valachům naději - 2:1. Po této brance hosté ještě více ožili, domácí se naopak stáhli a spoléhali na rychlé brejky. Do jednoho z nich se dostal v oslabení Ondřej Šulc, ale jeho střela jen těsně minula levý horní růžek Michálkovy svatyně.

Pak se potvrdilo známě pravidlo nedáš - dostaneš. Domácí sice přesilovku ubránili, ale Vsetínští využili tlaku a rozhozené třebíčské obrany k vyrovnání. To bylo z bezprostřední blízkosti brankoviště, kdy se důrazenm prosadil Alex Mededěv. Asitence byla připsána Josefu Daňkovi.

To už běžela 52. minuta a od té chvíle jakoby se oba týmy s bodem spokojily. Šancí znatelně ubylo. Jedna se přecejen zrodila a měli ji opět Vsetínští. Jedovatou střelu přes hráče uviděl brankář Dusík až na poslední chvíli ale rychlo volnou rukavicí ještě stačil puk vyškrábnout mimo tři tyče.