Milníky play-off: Vsetín znovu nenašel recept na hru Poruby

Filip Bazala • 07.03.2013

Po roce opět Vsetín končí v play-off ve čtvrtfinále s rozdílem, že tentokrát již po třetím zápase. Všechny duely ovládla Poruba, která Vsetínu nedovolila téměř nic. Valaši ve třetím zápase předvedli v sérii svůj nejlepší výkon, ale ani to na Ostravany nestačilo. Všechny zápasy se nesly v hodně podobném duchu. Zelenožlutí strašně chtěli Porubu porazit, ale dostávali se do křečovité hry a nikdo nebyl schopen hru svěřenců Viktora Hlobila uklidnit.

Klíčový okamžik: Branka na 3:1
Valaši se v zápase dlouho poměrně slušně drželi a po brance na 2:1, kterou vsítil Martin Kubo značně ožili a hráli o vyrovnání. Jenomže přišly dva fauly, které rozhodně nemusely být. Vsetín se statečně bránil, přesilovku pět na tři přežil, ale dvě vteřiny po návratu Adama Mikšovského zůstal před Hromadou volný Rostislav Vaněk, který nadvakrát vsítil třetí branku. V tu chvíli bylo už celkem jisté, že Poruba třetí zápas zvládne.

Hvězda: Tomáš Sršeň
Nyní nemyslím jen třetí zápas, ale celou sérii. Mnoho lidí pochybovalo o tom, že by Poruba mohla přes Vsetín postoupit, ale to jak trenér a bývalá vsetínská hvězda Tomáš Sršeň připravil tým na čtvrtfinále, nemělo chybu. Trenér Ostravanů vychytal nedostatky obou týmu ve vzájemných zápasech a tým k tomu uzpůsobil. Vsetín se s hrou Poruby nedokázal vyrovnat a v zápasech na první pohled poměrně hladce pohledl perfektně připravené Porubě.

Smolař: Daniel Vaněk
Vsetínský kapitán je ve východní skupině výraznou personou. Už další sezónu patřil k těm nejproduktivnějším. Ovšem v sérii s Porubou si jeho první útok nedokázal poradit s těsnou obranou a připraveností soupeře, čímž byl z ledu dokonale vymazán. Kapitán týmu snažil, ale proti Porubě to nestačilo.

Co zaujalo: Koncentrace soupeře
Snaha Valachů byla enormní, vsetínští hokejisté jezdili po ledě do plných, ale ať se snažili sebevíc, okénka k prosazení se neobjevovaly. Na této úrovni by si leckdo řekl, že Ostravané s tímto nasazením nemohou vydržet věčně, dojdou jim síly a díry v obraně se objeví. To se však nestalo, koncentrace soupeře byla stoprocentní po všechny tři utkání a šance Vsetína v jednotlivých utkáních daly na jedné ruce spočítat.

Číslo dne: 1,5
Tolik průměrně branek nasázel Vsetín Porubě ve třech zápasech. Před čtvrtfinálovou sérií bylo jasné a mnoho lidí tipovalo, že moc branek nepadne. To se skutečně naplnilo. Že nepadlo tolik branek do sítě Vsetína, zařídil hlavně Petr Hromada, který dlouho držel Vsetín nad vodou. Z části se na tom podílel i ve druhém utkání Lukáš Plšek. 1,5 branky na zápas v kleci Poruby je málo a s takovou se série vyhrávat nedají.

Co bude následovat: Ke slovu se dostává mládež
Muži se tedy loučí se sezónou, ale led se na Lapači ještě určitě rozpouštět nebude. Ke slovu se totiž dostává vsetínská mládež. Na jedné straně mladší dorost, který bojuje v extralize o záchranu. K té v posledních třech utkáních udělal velký krok, když třikrát zvítězil. Naposledy s Porubou 2:0, která Valachy vystřídala na posledním místě. Na druhé straně míří do vrcholu sezóny Junioři. Ti v baráži zabojují o extraligu proti Hradci, Ústí a PZ Kladnu. K vidění budou určitě krásné bitvy a bylo by škoda, kdyby si je vsetínští fanoušci nechali ujít.

Očekávání: Extraliga
U mladšího dorostu se snad o jiném očekávání ani mluvit nedá. Případný sestup do ligy mladšího dorostu by byl určitě zklamáním, zvlášť když tým na to Vsetín určitě má. V případě juniorů je cíl postupu do extraligy také jasný, ale v očekávání to až natolik není. Nechceme přeci na naše mladíky vyvíjet tlak. Prosti sobě se v baráži postaví čtyři vyrovnané týmy a případný postup Vsetína zpět do extraligy by byl perfektním zakončením letošní sezóny. Tým Luboše Jenáčka na to určitě má.

Cesta k úspěchu: Hra srdcem
Mladší dorostenci v posledních utkání jasně ukazují, že pokud o něco už vážně jde, tak hrát umí. V zápasech s Havířovem, Hodonínem a Porubou dali do utkání srdce a podařilo se jim zvítězit. Stejně tak junioři. Po čas sezóny hráli jako tým a na jejich zápasy byla radost se dívat. V baráži snad zachovají trend jejich týmové práce a znovu vloží do utkání to vsetínské srdce, které je posune o soutěž výš.

Předzápasové novinky: Určitě dorazte!
V neděli 10.3 hrají od 17:30 junioři poslední zápas základní části Porubou. Utkání na požádání domácích bylo posunuto na neděli a Ostrava vyhověla. Je to z důvodu, že vsetínští chtějí zápas posunout k začátku baráži a poslední zápas základní části chtějí vzít jako generálku na pátek, kdy pocestují na led Ústí nad Labem, kde započnou barážové boje.

Luboš Jenáček: Říká se mi to těžce, ale Poruba postoupila zaslouženě

Valaši podlehli Porubě i potřetí a sezona pro ně skočila

Chceme sérii vrátit zpět na Lapač, tvrdí odhodlaně Jan Podešva

Vsetín podlehl Porubě i podruhé a je krok od vyřazení