Snad už to teď bude jenom lepší, věří Petr Hromada

Václav Trávníček • 02.03.2013

Po prvním čtvrtfinálovém utkání se dal smutek v kabině vsetínských hokejistů krájet. Na ledě ostravské Poruby totiž padli 0:1 a sérii budou muset v pondělí na Lapači dotahovat. V utkání přitom nebyli horší, pouze se jim lepila smůla na hokejky i na brusle. „Víme, že na Porubu máme, jenom musíme sebrat sebevědomí. Věřím, že v prvním utkání jsme se jen oťukali a dál to už bude jen lepší,“ poznamenal brankář Petr Hromada, nejlepší hráč zápasu.

Co se vlastně v sobotu v podvečer přihodilo? Vlastně nic dramatického, Valaši jen narazili na dobře připraveného soupeře a zároveň je zastihla nedařilka. Zvlhl jim střelecký prach a smůla se jim lepila jak na hokejky, tak na brusle. Proto nebyli schopni reagovat na Pijákův gól z 36. minuty a prohráli nejtěsnějším možným rozdílem.

„Když Luděk Krayzel v rozhovoru před startem série tvrdil, že jim o nic nejde, věděli jsme, že jde o taktický tah. Poruba na nás byla perfektně připravená, brala nám všechny puky a prakticky celý zápas nás nepustila do žádné větší šance,“ přiznal Petr Hromada. „Věděli jsme, že utkání může být o jedné nebo dvou brankách. To se potvrdilo, bohužel v nás neprospěch. Prohráli jsme 0:1 gólem, který padl po důrazu v brankovišti.“

Podle strážce vsetínské svatyně byli Vsetínští v úvodním čtvrtfinálovém duelu zbytečně zakřiknutí. „Hráli jsme ustrašeně, protože jsme nechtěli udělat chybu. Víme, že na Porubu máme, jenom musíme sebrat sebevědomí. Věřím, že v prvním utkání jsme se jen oťukali a dál to už bude jen lepší,“ hledal pozitiva po duelu, ve kterém dlouho držel akcie Valachů nad vodou.

Čelit totiž musel několika desítkám střel soupeře, jednou mu pomohla i dobře postavená tyčka. Kdyby jeho spoluhráči v poli srovnali, karta by se mohla v momentě obrátit. Jenomže to se nestalo. „Když prohráváte 0:1, víte, že už nesmíte nic pustit. Tým spoléhá na to, že to vzadu zavřete a že se na druhé straně v závěru podaří dát nějakou šmudlu. To je play-off. Rozhoduje jeden gól a tak to bylo přesně dneska. Poruba dala branku a nám se už nepodařilo vyrovnat.“

Zelenožlutá parta mohla žehrat i na neproměněné přesilovky. Sudí Mrkva totiž v sobotu poslal za katr hned osm hráčů domácí Poruby, jenže Valaši pověstnou rukavici z ledu nezvedli. „Málokdy nám venku dá rozhodčí tolik početních výhod, jako tentokrát,“ uvědomoval si Hromada. „V přesilovkách se mají rozhodovat utkání a nám se v nich nepovedlo nic vytvořit,“ mrzelo jej.

K objektivním faktorům porážky je však třeba připočítat absenci sportovního štěstíčka. Valachům se v přesilovkách odrážely střely nikoliv před branku, ale do rohů. Obránci od modré čáry nastřelovali soupeře a ztráceli pásmo. Kombinace byly nezřídka kdy zastaveny už ve středním pásmu, kdy kotouč po náhodné teči změnil směr a Poruba rázem vyrážela do protiútoků. Navíc - Hromadův protějšek Gleich podal dobrý výkon, žádné čarování se však nekonalo. Vsetín by zkrátka v sobotu nedal gól ani do půlnoci. Zřejmě si vybral den, který v průběhu sezony sedne na každého.

V odvetě, která je na programu v pondělí na Lapači, musí Valaši střelecký půst prolomit. „Věřím, že využijeme domácího prostředí a budeme hrát tak, jak na Lapači celou sezonu hrajeme. Totiž že na soupeře vletíme, vytvoříme si deset patnáct gólových příležitostí a konečně vstřelíme nějaké branky. Je to jenom o tom vytvořit si šance,“ předpověděl Hromada, jenž nezapomněl ocenit sobotní výjezd vsetínských fanoušků. Do Ostravy jich podle odhadů dorazilo kolem tří stovek. „Musím říct, že nás velmi příjemně překvapili. Byly jich snad tři stovky a celou dobu nám fandili. Na zápasech nás doprovází celou sezonu a strašně to náš klub zvedá,“ vysekl brankář poklonu divákům. Budou mít v pondělí větší důvod k radosti než v sobotu v Ostravě?

První čtvrtfinále vyhrála o gól Poruba

VIDEO: Vsetínští hokejisté se připravují na play-off

AUDIO: Pátečními hosty na Radiu Valašsko byli Hromada s Dubcem

Po roce opět startuje play-off! V cestě do semifinále stojí Poruba