Jan Fadrný: Na Vsetíně jsem maximálně spokojený!

Michal Veselý • 21.02.2007

Z l í n – Za svůj výkon v 65. valašském derby dostal cenu pro nejlepšího hráče utkání. Tohle ocenění ho ale příliš potěšit nemohlo – vsetínští hokejisté ukončili nepodařenou sezónu porážkou. Útok Jana Fadrného, který měl na křídlech Slováka Marka Dubce a Lotyše Darzinše, byl stálou hrozbou pro zlínskou obranu v čele s výborným Igorem Murínem. Sám Fadrný měl dvě velice slibné šance, ale slovenský brankář ve službách Zlína byl k nepřekonání. Neradovali se ani jeho spoluhráči z útoku, kterým svými přihrávkami gólové šance připravil. Hlavu si musí „drbat“ hlavně kapitán Marek Dubec. Sezóna pro Valachy končí a fanouškům nezbývá než se těšit na tu další – snad úspěšnější.

Honzo, jak byl zápas z vašeho pohledu?

Je to taková obehraná písnička, jdeme do zápasu s úkolem neinkasovat a hned v první minutě jdeme na trestnou lavici. Sice jsme to ubránili, ale pak jsme dostali takové slepené branky. Myslím, že my jsme hráli a soupeř dával branky. Sráží nás to, že nedáváme góly.

Čím to bylo, že jste byli od 2.třetiny lepším mužstvem?

Soupeř asi polevil a taky se asi trošku začali šetřit. Byl to podobný zápas jako s Plzní, šancí si vypracujeme spousty, ale tak koncovka nám nejde. Hokej je o gólech, tady se nehraje o to, kdo bude mít v novinách kolik puků.

Je konec února, co vás nyní čeká?

Pár hráčů jde hrát do první ligy a zbytek bude mít volno. Ve čtvrtek a pátek máme dobrovolný trénink, sraz máme v pondělí. Já osobně měsíc nebudu dělat vůbec nic, jen se budu jezdit dívat na hokeje. Chtěl bych se jet podívat na Slávii na jejich halu a taky do Pardubic. Jinak budu s kamarády chodit v Brně bruslit.

Není tajemství, že jste podepsal ve Vsetíně smlouvu …

Ano je to tak, podepsal jsem smlouvu na dva roky s roční opcí. Vsetín mi dal šanci a tak jsem se rozhodl, že tady budu hrát. Jsem tady maximálně spokojený a moc se těším na novou sezónu.

Jaký je rozdíl mezi derby pražských S a tím valašským?

Tak já jsem zatím nezažil valašské derby, ve kterém by o něco šlo. Já hrál se Slávii proti Spartě v semifinále play off. Atmosféra dnes byla dobrá, ale pro mě je to normální zápas.