Zdráhal se zlobí na nedůslednost, ale i chválí oba gólmany

Tomáš Kubánek • 25.01.2006

P r a h a - Vsetínští si mohou říct, že letos umí na Spartu zahrát. Ačkoliv jsou beznadějně poslední a odsouzeni k baráži, dokázali na svém ledě Pražanům uzmout hned čtyři body, a také v prvním utkání v T-Mobile Areně prohráli jen těsně 1:2. Tentokráte však totálně propadli ve všech herních činnostech. Nejenže dovolili sparťanům šestkrát skórovat, ale navíc sami se za Břízova záda netrefili ani jednou. Příčiny potupného neúspěchu vypočítává útočník Pavel Zdráhal.

Předchozí utkání doma s Třincem a dnešní na Spartě se lišilo jako den a noc, a také výsledek byl naprosto rozdílný. "Přijeli jsme na poslední chvíli, na což se samozřejmě nemůžeme vymlouvat, ale myslím si, že to na nás nějaký vliv mělo. Nehráli jsme tak disciplinovaně a obětavě jako s Třincem. Asi jsme si mysleli, že to po té domácí výhře půjde samo, ale bohužel jsme zase spadli na zem. Sparta nás často přečíslovala a od ještě většího debaklu nás zachránili oba gólmani," připomíná statistiku dua vsetínských brankářů Hovi - Kučera. Ti se téměř rovnoměrně podělili o 36 zákroků, z nichž některé zatarasily puku cestu do branky opravdu v poslední chvíli.

V první třetině se hosté co se týče hry i výsledku ještě drželi, poté však očividně ztratili se soupeřem krok. "Vždycky je klíčový stav o tři branky. Já si myslím, že je škoda toho druhého gólu, protože tím šli domácí psychicky nahoru, hráli uvolněně. Pro nás to znamenalo pravý opak," lituje Zdráhal a dodává: "Nepokryli jsme si hráče, dělali jsme individuální chyby, takže sparťané do našeho pásma pronikali lehce jako nůž máslem. Z toho pramenila přečíslení, která skončila dvěma góly v první třetině."

Naopak Valaši se do mnoha střel, natož příležitostí nedostali. "Nějakou tu šanci jsme měli, ale bohužel z toho nic do brány nepadlo. Bříza taky není žádný nazdárek, ale tentokrát byla chyba v nás," přiznává zkušený útočník.

Už delší dobu je téměř jisté, že letošní ročník bude pro vsetínskou extraligovou éru ten nejméně vydařený. Jestliže si Valaši nechtějí vypít kalich hořkosti až do dna, musí uspět v jarní prolínací soutěži. Do té doby však ještě řada utkání zbývá. "Chceme uspět každý zápas, protože ono to zvedá psychiku mužstva, která momentálně není taková, jaká by měla být. Příprava na baráž je určitě i to, že budeme hrát zápas od zápasu pokaždé důsledně," říká Pavel Zdráhal.