Vstupenky online

Vsetínští jedou do Vítkovic, se kterými loni šestkrát prohráli

Aleš Koňařík • 19.09.2002

V s e t í n - S přáním pokusit se skoncovat s nulou na ligovém kontě odjíždějí v pátek hokejisté Vsetína na led vicemistra z Vítkovic. Připraven by měl být i Jan Sochor, který v předchozím ligovém kole pro zranění hlavy nedohrál. O povedeném startu nemohou hovořit ani Vítkovice, které v zahajovacím utkání podlehly doma Slavii a poté horko těžko vydřely dva body za výhru v prodloužení na ledě karlovarské Energie.


Loni tak úspěšný tým nezaznamenal přes léto mezi hráči výraznější ztráty, osa týmu od brankáře Trvaje přes beka Tesaříka a útočníky Moravce, Burgra či Kaděru zůstala nezměněna. Na lavičce již však nestojí charismatický trenér Hadamczyk, jehož vystřídali ex-vítkovičtí hokejisté Ladislav Svozil a Aleš Tomášek. Mužstvo posílilo o navrátilce ze slovenského Zvolena Luďka Krayzla, který před dvěmi lety získal na Vsetíně mistrovský titul, dále pak o slovenského forvarda Hrona a Poláka Laszkiewicze.

Vsetínské hráče netrápí špatný herní projev, mužstvo však doplácí na časté chyby jednotlivců. Utkání s Vítkovicemi by pro vsetínské hráče mohlo být dvakrát motivující už z pohledu na výsledky z loňské sezóny. Z šesti střetnutí s ostravským soupeřem odešel Vsetín šestkrát poražen, z toho dvakrát v poháru Tipsportu.

Předpokládaná sestava Vítkovic: Trvaj - Jurečka, Výtisk, Tesařík, Phillipp, Černošek, Chmelíř, Zápotočný, Zátopek Lukáš - Gron, Krayzel, Laskiewicz, Melenovský, Kaděra, Burger, Padělek Ivan, Selingr, Padělek Aleš, Irgl, Moravec