Vsetín získal ruskou posilu, v přestávce však počítal zranění

Aleš Koňařík, Jiří Tabáček • 16.11.2005

V s e t í n – První z avizovaných posil již trénuje se vsetínským týmem. Jednadvacetiletý ruský zadák Anton Ponomarev, patřící klubu Dynamo Moskva, v minulé sezoně odehrál 4 zápasy v nejvyšší ruské lize v dresu Permu a zbytek sezony pak za Jekatěrinburg. „Ponomarev má dobrou střelu, výborné bruslení. V zápase s Karlovými Vary nastoupí ve druhé obraně s Michalem Horákem,“ řekl vsetínský trenér Břetislav Kopřiva.

Ponomarev začal letošní sezonu v druholigovém klubu Kapitan Stupino. 188 centimetrů vysoký a 80 kilo vážící mladý obránce má přinést do mužstva tvrdost a důraz před brankou. Podle vedení klubu by se měl vsetínským divákům představit již v pátek v zápase proti Karlovým Varům. Vše záleží na tom, zda se do pátku stihne vyřídit transferkarta.

Během reprezentační pauzy však Vsetín spíše počítal ztráty. Nejproduktivnější hráč Vsetína Josef Hrabal je po operaci svalu do Vánoc mimo hru, obránce Richard Bauer byl po utkání s Vítkovicemi potrestán třízápasovým distancem. Zdravotní potíže postihly i útočníky Janků a Steinera, kteří by však v pátek měli být na soupisce. Zda na ní bude i brankář Martin Altrichter, není podle Břetislava Kopřivy stoprocentní. „Stále ještě laboruje s třísly, více budeme vědět až v pátek.“

Začátkem příštího týdne se do plného tréninku vrací dlouhodobí marodi Ondřej Hruška a Petr Sakrajda.

Statistiky Antona Ponomareva

Sezóna   Klub                                    Z  G  A  B  TM